Jak zrobić świąteczne zabawki ze szyszek własnymi rękami?

W przeddzień Nowego Roku wiele osób stara się udekorować swój dom w jak największym stopniu. Szczególną uwagę w tym przypadku poświęca się dekoracji drzewa wakacyjnego. Aby ubrać piękność lasu, nie jest konieczne używanie zakupionych zabawek. Aby to zrobić, możesz użyć improwizowanych środków, które mogą okazać się świetnym rzemiosłem. Możesz zrobić piękną zabawkę choinkową nawet ze zwykłego sosnowego stożka.

Przygotowanie do pracy

Zanim zaczniesz tworzyć piękne zabawki choinkowe ze szyszek, musisz przygotować materiały, które mogą być potrzebne podczas pracy. Szyszki można znaleźć nie tylko w lesie iglastym, ale także w parkach miejskich lub alejach. Zarówno okazy świerku, jak i sosny nadają się do użycia. Praca ze stożkami jest dość łatwa, ale ponieważ temperatura wewnątrz jest znacznie wyższa niż na zewnątrz, mogą się otworzyć. Jeśli do stworzenia biżuterii potrzebny jest guz, jej integralność można utrzymać za pomocą kleju do drewna. Wystarczy obniżyć owoce do kleju na pół minuty i pozostawić do wyschnięcia.

Jeśli dekorowanie wymaga otwartych stożków, proces ujawniania można przyspieszyć za pomocą nagrzanego piekarnika. Tylko kilka minut pieczenia w temperaturze powyżej 200 ° C - i owoce iglaste staną się puszyste. Kształt produktu można regulować. Aby to zrobić, wystarczy zanurzyć je w wodzie i wyciągnąć niezbędne części za pomocą sznurka. Pozostaje tylko czekać na całkowite wyschnięcie naturalnego materiału.

Aby rozjaśnić nierówności bez użycia środków barwiących, możesz użyć wybielacza. W takim przypadku należy namoczyć owoce iglaste w wodzie i dodać do nich wybielacz. Po 30 minutach produkt należy wypłukać i osuszyć. Oprócz materiałów naturalnych będziesz musiał pracować:

  • rękawiczki;
  • nici;
  • igły;
  • błyszcząca farba;
  • Wata;
  • rozpuszczalnik;
  • klej.

Aby uzyskać niezawodne mocowanie, konieczne jest uzyskanie kleju wysokiej jakości. Ponadto wybrane nici powinny mieć wystarczającą wytrzymałość, aby wytrzymać ciężar przyszłej dekoracji. Igły muszą przyjmować te, które mogą łatwo przebić guzek. Praca z klejem i farbami wymaga przestrzegania wszystkich standardów bezpieczeństwa. Jeśli statek jest tworzony w pomieszczeniu, musisz zapewnić mu stabilne wietrzenie. W pobliżu nie powinno być źródeł otwartego ognia.

Klasa Master Step

Przed zrobieniem ozdób choinkowych własnymi rękami musisz oczyścić naturalny materiał z włóczni. Pozwoli to na lepszą farbę i bezpieczne przyklejenie bawełny. Aby oczyścić stożek, musisz użyć zwykłego pędzla. Miejsce pracy musi być chronione przed zanieczyszczeniem farbą i klejem. W tym celu można używać starych gazet lub niechcianych tkanin. Aby proces barwienia nie zajmował dużo czasu, najlepiej użyć emalii w sprayu, dzięki której można szybko malować wszystkie elementy owocu iglastego.

Aby dobrze pomalować guzek, musisz go najpierw umieścić na stojaku. Po całkowitym wyschnięciu należy go pokryć klejem i pokryć niewielką ilością waty. Gdy tylko cały produkt wyschnie, pozostanie otwór w górnej części i nawleczenie nici. Musi być dobrze związany i ukryć węzeł w otworze. Aby ułatwić ten proces, konieczne jest przebicie nie samej bryły, ale waty. Ostrą igłą należy zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo można ozdobić rękodzieło łukiem lub cekinami.

Ciekawe pomysły

Nie jest konieczne wykonywanie ozdób choinkowych z pojedynczych stożków. Z ich pomocą możesz tworzyć niezwykłe kompozycje i kształty.Na przykład interesujące jest spojrzenie na choinkę z dużymi gwiazdami. Aby zrobić stożek w postaci gwiazdy, musisz wziąć pięć identycznych stożków, drutu, kleju, farby, szydła i nici. Na początek tworzona jest podstawa z drutu: jest wygięta w taki sposób, że z jej centrum emanuje 5 promieni.

Następnie musisz przebić naturalne materiały z tępej strony, spryskać je klejem i wcisnąć w nie promienie drutu. Po całkowitym wyschnięciu produkt pozostaje do pomalowania, zrobić otwór w górnej części jednego ze stożków i nawlec na niego nitkę. W ten sam sposób możesz zrobić płatek śniegu. Aby go utworzyć, musisz przygotować kilka różnych stożków i przykleić je do drutu, nie tępymi, ale ostrymi częściami.

Girlanda z szyszek będzie wyglądać bardzo pięknie na choince. Do jego produkcji trzeba będzie nabyć różne rożki. Dla największej urody mogą być malowane w różnych kolorach. Aby zrobić girlandę, musisz wziąć grubą żyłkę i przewlec ją przez otwory w tępych częściach stożków. Napraw lokalizację potrzebnych produktów za pomocą kleju.

Oprócz płatków śniegu i girland z owoców iglastych, możesz wymyślić różne kształty. Na przykład pies. Aby go utworzyć, musisz wziąć jedno duże uderzenie, cztery mniejsze i dwa małe. Ciało zwierzęcia wyjdzie z dużego naturalnego materiału, a cztery mniejsze odegrają rolę nóg. Głowa i ogon wykonane są z małych stożków. Aby zebrać psa ze stożka, musisz wziąć szydło i zrobić im dziury w stożkach. Po otworze konieczne jest nasmarowanie klejem i wstawienie do nich zapałek. Wszystkie części są połączone w ten sam sposób. Uszy, oczy i nos psa mogą być wykonane z kolorowego kartonu.

Ciekawe na choince będą wyglądały małe gnomy. Do ich stworzenia potrzebne będą stożki, kasztany, resztki kleju i tkaniny. Materiał iglasty w tym przypadku będzie odgrywał rolę tułowia, a kasztan będzie zamiast głowy. Czapki i szaliki mogą być wykonane z kawałków tkaniny karłowatej. Podobnie możesz zrobić świąteczny anioł. Jego głowa może składać się z dużego białego koralika, na którym należy narysować oko, usta i nos markerem. Aby zrobić anielskie włosy, możesz użyć bawełny lub filcu, a dla halo musisz wziąć drut. Udekoruj tył anioła puszkami papierowymi lub satynowymi, przymocowanymi klejem.

Z pomocą stożków i powyższych materiałów możesz wykonać różne ozdoby świąteczne. Mogą to być ażurowe wieńce, zabawne pingwiny, urocze małe myszy, sowy i tak dalej. Najważniejsze w produkcji ozdób choinkowych - wykorzystaj swoją wyobraźnię. Używając stożków, możesz tworzyć różne rzemiosła. Choinka ozdobiona domowymi dekoracjami może stworzyć przytulną atmosferę w domu i przyciągnąć uwagę gości.

Zalety domowej biżuterii

Owoce iglaste są bardzo często wykorzystywane do robienia różnych rękodzieeł. Wynika to z faktu, że w porównaniu z innymi materiałami naturalnymi mają kilka zalet.

  • Niski koszt - do tworzenia zabawek stożkowych mogą być potrzebne najprostsze materiały i narzędzia. Same szyszki są pochodzenia naturalnego i dlatego są swobodnie dostępne. Możesz je zebrać w dowolnym lesie iglastym.
  • Przyjazność dla środowiska - ze względu na fakt, że stożki są surowcami naturalnymi, są całkowicie bezpieczne dla ludzi. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi.
  • Przyjemny zapach - przy pomocy rzemiosła stożkowego można nie tylko udekorować drzewo wakacyjne, ale również wypełnić pokój niezwykłym zapachem.

Dobrze jest używać dzieci do produkcji biżuterii stożkowej. Podobnie, możesz rozwijać swoją wyobraźnię, aby rozwijać doskonałe umiejętności motoryczne.

Szczegółowa lekcja mistrzowska z robienia świątecznych zabawek z szyszek - w filmie poniżej.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia