Rosyjski styl: układ domu o wymiarach 6x6 mz piecem

 Rosyjski styl: układ domu o wymiarach 6x6 mz piecem

Mieszkańcy wielkich metropolii coraz częściej starają się uciec od zgiełku miasta bliżej natury. Domy wiejskie, domki, domy we wsi zawsze były popularne, ale ostatnio moda na zakup mieszkań podmiejskich osiągnęła niespotykaną dotąd skalę. I nie chodzi tylko o uprawę warzyw i uprawę klombów.

Ludzie w średnim wieku, emeryci i młodzi ludzie mają tendencję do przechodzenia na naturę na stałe miejsce zamieszkania, jak również przeszłe pokolenia starały się uciec do miasta. I to nie przypadek, ponieważ we współczesnym świecie miasto jest źródłem niekończącego się stresu, szalonych prędkości i złej ekologii.

Domy wiejskie mogą być urządzone w dowolnym stylu, ale aby lepiej poczuć jedność z naturą, wielu wybiera jeden z kierunków stylu wiejskiego - orientacja wiejska danego obszaru, zazwyczaj całego kraju, z jego unikalnymi cechami i kolorem. W całej różnorodności stylu country są bardzo popularne Francuska Prowansja, American Ranch, Alpine Chalet i oczywiście Rosyjska izba.

Funkcje projektowe

Klasyczna wersja przykładów rosyjskiej kultury, która do nas dotarła - chata, terem, rosyjska łaźnia - została ostatecznie utworzona w połowie XIX wieku. To właśnie jest uważane za standard stylu rosyjskiego, chociaż nie jest to całkowicie kompletne. Nie zapominajcie, że istnieją także południowo-rosyjskie budynki - bielone cegły z cegły i rosyjskie dobra kupieckie. Niemniej jednak rosyjska izba, która jest rozpowszechniona w środkowej i północno-zachodniej Rosji XIX wieku, jest uważana za model stylu.

Głównymi atrybutami stylu są drewniana rama domu, rzeźbione listwy na oknach, obecność rosyjskiego pieca i meble wykonane z naturalnego litego drewna.

Typowe projekty

Standardowe podmiejskie projekty mieszkaniowe prezentowane na rynku nieruchomości obejmują zarówno najmniejsze domy wiejskie (6 x 6 m2), jak i przestronne domy wiejskie z werandą i holem wejściowym (10 x 10 m²). To typowy projekt kwadratowej jednopiętrowej struktury prywatnego domu na wsi. Standard obejmuje również prostokątny układ domów o wymiarach 6x9, 7x7, 9x8 metrów kwadratowych. m, które mogą zawierać dodatkowe przedłużenia w postaci przejścia lub ganku.

Jednopiętrowe domy wiejskie często nie obejmują systemów grzewczych, więc należy się nimi zająć osobno.

System grzewczy

Doświadczeni projektanci zaczynają projektować dom z projektem systemu grzewczego. Może to nie być tak istotne w domkach letniskowych, ale jeśli planujesz mieszkać poza miastem przez długi czas, nie możesz obejść się bez pieca w zimnej porze roku. Wśród wielu nowoczesnych opcji ogrzewania w stylu rosyjskim pasuje klasyczny rosyjski piec. Nie tylko stanie się głównym celem wnętrza, ale zapewni również niedrogie źródło ciepła.

Ogrzewanie elektryczne nie jest opłacalne dla domu wiejskiego, gaz nie zawsze jest możliwy do utrzymania, a właściwie zlokalizowany piec opalany drewnem będzie w stanie ogrzać całe pomieszczenie nawet w najcięższych mrozach.

Ogrzewanie pieca będzie skuteczne tylko wtedy, gdy piec zostanie zainstalowany w środku budynku i wejdzie w kontakt z każdym z pomieszczeń. Dlatego w klasycznym układzie rosyjskiego piec izba jest zainstalowany w ścianach między pokojami. Piec najlepiej doprowadzić do korytarza lub salonu-kuchni przylegającej do korytarza.Dlatego wygodniej będzie zabrać drewno na opał, utrzymywać czyste pokoje, nie przeszkadzać tym, którzy odpoczywają w pokojach.

Duży piec umieszczony w centrum jest lepszy od kilku małych, ponieważ pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła we wszystkich pomieszczeniach i znacznie zmniejsza zużycie paliwa.

Jeśli dom nie oznacza oddzielenia od pomieszczeń, wówczas piec stanie się naturalnym rozdzielaczem przestrzeni, dzieląc go na części funkcjonalne. W domach dwupiętrowych instalacja pieca wymaga pewnych środków bezpieczeństwa. Konieczne jest rozważenie konstrukcji niezawodnych sufitów między piętrami.

Również na etapie planowania wybierany jest wariant samego pieca i jego funkcji. Może to być rosyjski piec z płytą grzejną, ławka kuchenna lub piec dekoracyjny, który służy tylko do ogrzewania i dekoracji domu.

Porady dotyczące rozliczeń

Rosyjski styl wnętrza zakłada obfitość materiałów drewnianych i tkanin. Z reguły ściany ramy nie są odsłonięteto daje naturalną naturalność całemu mieszkaniu. Często przestrzeń sufitu zdobią drewniane belki, co nie stoi w sprzeczności z wiejskim stylem.

Materiały takie jak panele ścienne lub bunkier można wykorzystać do dekoracji domów z baru lub domków letniskowych. Dodatkowa ściana wykończeniowa nie powinna być: tapeta może negować cały urok rosyjskiego stylu wiejskiego.

W drewnianym jednopiętrowym domu z wysokimi sufitami można wyposażyć antresolę. Taki podział pomieszczenia na dwie połówki podłogi pozwoli nie tylko zaoszczędzić miejsce, stworzyć dodatkowe łóżko, ale także nadać wnętrzu wygląd chaty z półkami.

Okna są lepsze niż drewniane, ale odpowiednie tworzywo sztuczne do koloru drzewa. Podłogi na deskach są pozostawione do malowania lub pokryte specjalnymi kompozycjami. Pomagają zapobiegać przedwczesnemu zużyciu drewna, odpychają owady, ułatwiają mycie i czyszczenie powierzchni.

Istnieją również odporne na ogień formulacje, które są stosowane bez powodzenia w budowanych przez państwo drewnianych budynkach.

Meble

Szczególną atmosferę w stylu rosyjskim przynoszą przedmioty dekoracji, które istniały wśród naszych przodków na długo przed pojawieniem się znanych mebli. Warto zauważyć, że wszystkie produkty są wykonane z drewna o różnym stopniu przetworzenia. Oprócz pieca, głównym atrybutem rosyjskiej chaty jest duży stół jadalnyw stanie otoczyć dużą rodzinę. Podkreśl stylistykę i długie sklepy. Nie są tak wygodne, aby siedzieć jak krzesła, ale jako element wystroju wzdłuż ściany będą wyglądać bardzo kolorowe.

Niezbędne w nowoczesnym wyposażeniu domu wygodne sofy i krzesła lepiej wybrać przy minimalnej prostocie wzornictwa. Może to być otomana, sofa lub zwykła sofa, obite grubą tkaniną - len lub bawełna.

Drewniane łóżka z pięknym rzeźbionym zagłówkiem i miękkimi łóżkami z piórami, boczne schody, małe stoliki, taborety, otwarte drewniane półki mogą być wykonane własnymi rękami, które zapewnią oryginalność wnętrza i przytulność.

Elementy dekoracyjne

Kierunek stylu wiejskiego domu jest szczególnie podkreślony przez symbole życia obszaru, w którego stylu przestrzeń jest urządzona. Styl rosyjski charakteryzuje się rzeźbieniem w drewnie, ceramiką i drewnianymi naczyniami, które zdobią Khokhlo lub Gzhel. Ogólnie rzecz biorąc, rzemiosło jest w harmonii ze wszystkim, co związane jest z rosyjskim stylem. Mogą to być lalki lęgowe, pomalowane figurki z postaciami z bajek (brownie, firebird, cat-Bayun) i oczywiście samowar. Do przechowywania rzeczy pasują stare skrzynie z elementami kucia lub plecionymi koszykami.

Mogą służyć jako stojak na stół.

Tekstylia

Bogactwo ornamentów tkaninowych, zwłaszcza wykonywanych własnymi rękami, będzie doskonałym uzupełnieniem stylu. Preferowane jest dawanie prostych tkanin - len, bawełna, perkal, a nawet zwykły juta. Haft narodowy na zasłonach, obrusach, narzutach i poduszkach jest mile widziany.Wzorzyste zasłony do haftu można podzielić na grube tkaniny.

Wiklinowe lub dziane maty podłogowe - niezbędny atrybut każdej chaty w stylu rosyjskim. Gospodynie domowe często tworzą własne ręce, co daje szczególną atmosferę wiejskiego domu.

Niezwykłe pomysły

Ponieważ odtworzenie starego życia we współczesnych warunkach nie jest praktyczne, niektóre elementy najnowszych technologii można po prostu zdobić jako starożytność. Na przykład, zwykłą niszę w ścianie można nadać wygląd szafy objętościowej od podłogi do sufitu za pomocą pylonów i karniszy. Drzwi wykonane ze sztucznie postarzanego drewna i ozdoby z fryzami i krawężnikami stworzą wygląd osobnego elementu w starym stylu.

Jedną z możliwości zaprojektowania domu w stylu rosyjskim może być szkopuł fasady, który będzie wyglądał zupełnie jak rosyjska kabina. Na przykład, jeśli kupisz prawdziwy dom w starym budynku z rzeźbionymi dekorowanymi półkami na oknach, masywne dębowe drzwi i światło pod dachem.

Wewnątrz pomieszczenia można przebudować w nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem elementów w stylu high-tech.

Ciekawe opcje wnętrza

Najlepiej jest odtworzyć wnętrze domu kupieckiego lub posiadłości dworskiej w przestronnych dwupiętrowych domach. Dekoracja nie będzie trudna, ponieważ zmieszczą się w niej przedmioty gospodarstwa domowego typowe dla stylu vintage: meble z XIX wieku, antyczne naczynia, zegary z kukułką, wytrzymałe lustra. Doskonale uzupełniają styl. kute meble lub metalowe elementy dekoracyjne.

Zabytkowe szafki, szafki, szafki, konsole mogą być sztucznie starzone, a drewniane ściany malowane są tapetami o delikatnych odcieniach. Artykuły w stylu vintage można zawsze znaleźć na pchlim targu, a nawet na własnym strychu, jeśli dom jest odziedziczony.

Szlachetny dwór nie jest obcy listwom sufitowym, kolumnom w salonie i kominkiem w pokoju. Odpowiednie są również elementy w stylu prowansalskim - meble w pastelowych kolorach, kolory bielonego dębu, lekkie kurtyny powietrzne z tiulu i jedwabiu, fotele angielskie. Styl rosyjskiej posiadłości szlacheckiej jest symbolem arystokratyczne, konserwatywne tradycje i ciągłość pokoleń.

W poniższym filmie możesz dowiedzieć się, gdzie dokładnie umieścić piec w domu, aby uzyskać optymalne ogrzewanie.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia