Subtelności układu wielkości domu od 6 do 9 z poddaszem

Każdy mieszkaniec megalopolis marzy o swoim wiejskim domu, gdzie można odpocząć od hałasu. Jedną z najlepszych opcji jest mały dom o wymiarach 6 na 9 metrów, w którym wygodnie będzie pomieścić rodzinę lub grupę przyjaciół. Aby dom nie wydawał się obciążony i niewygodny, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jego układ.

Funkcje

Dom o wymiarach 6 na 9 metrów jest już niezwykły ze względu na jego mały, ale optymalny rozmiar. Znaczącą rolę w tej konstrukcji odgrywa poddasze. Dzięki temu powierzchnia mieszkalna rośnie, a dom wygląda estetycznie pięknie z zewnątrz. Przestrzeń poddasza pod względem funkcjonalności i terytorium nie jest gorsza niż pełnowartościowa, standardowa podłoga w domu.

Przy planowaniu wielkości pomieszczeń ważna jest lokalizacja okien.

Wskazane jest zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, że dostęp do światła naturalnego ma każdy pokój. Na poddaszu istnieje również możliwość zainstalowania okien przystosowanych do tego typu konstrukcji.

Każda kwadratura domu, a zwłaszcza 6 na 9 metrów, wymaga przemyślenia nie tylko układu ścian wewnętrznych, ale także położenia drzwi wewnętrznych. Ważne jest, aby zmaksymalizować wszystkie dostępne możliwości zwiększenia powierzchni użytkowej. Na przykład w przestrzeni pod schodami prowadzącymi na poddasze można zorganizować szafę lub miejsce do przechowywania zadań domowych.

Aby zaoszczędzić miejsce, czasami odmawiaj łazienki i łazienkiorganizując je na ulicy. Mały rozmiar domu ma otwartą werandę, która z kolei może odgrywać rolę letniej kuchni lub jadalni.

Ważne jest zaprojektowanie dowolnego budynku. Przemyślany układ i dobrze dobrane indywidualne wnętrze wizualnie zwiększą przestrzeń, stworzą komfort i przytulność w każdym pomieszczeniu.

Projekt

Plan domu 6x9 rozpoczyna się od określenia jego celu - dla stałego lub sezonowego pobytu. Budowa jest przeznaczona dla młodej pary i ich częstych gości lub dla rodziny składającej się z trzech lub czterech osób.

Budynek na pobyt stały oznacza potrzebę izolacji, komunikacja, lokalizacja łazienki i łazienki wewnątrz. W takim domu, jak w przypadku opcji sezonowej, możliwe jest umieszczenie i zainstalowanie kominka do ogrzewania.

Przy projektowaniu pokoi ważny jest skład rodziny i styl życia. Jeśli właściciele tak małego budynku lubią zapraszać gości i organizować spotkania na swoim miejscu, to zdecydowanie warto pomyśleć o salonie z sofą. A jeśli mieszkańcy domu są małżeństwem z dzieckiem, ważne jest, aby umieścić dwie sypialnie.

Zakwaterowanie może być inne w domu o wymiarach 6 na 9 metrów dla czteroosobowej rodziny (rodzice i dwoje dzieci). Na przykład wejście do domu zaczyna się od korytarza i salonu, który jest podzielony na strefę rekreacyjną i jadalnię. Z jadalni możesz dotrzeć do kuchni i jej obszaru roboczego przez jasny łuk.

Przestrzeń pozwala zorganizować jeszcze dwa małe oddzielne pokoje. Będzie to wspólna lub oddzielna łazienka, a także sypialnia dla rodziców. W salonie znajduje się klatka schodowa na drugie piętro domu.

Na poddaszu znajduje się jedna duża sypialnia dla dzieci i plac zabaw. Inna opcja - dwa oddzielne pokoje z łóżkami i stołami na zajęcia.

Kolorowe rozwiązanie

Ważne jest, aby zwracać uwagę na wybór koloru w pokoju. Mogą nie tylko zwiększyć przestrzeń, ale także ustawić pożądany nastrój. Na przykład w łazience zwykle stosuje się ciepłe i jasne odcienie, aby wyobrazić sobie komfortową temperaturę.Sama kuchnia jest wypełniona gorącym powietrzem z pracy płyty kuchennej i innych urządzeń, dlatego w projektowaniu zwyczajowo używa się zimnych i zrównoważonych odcieni. Zaleca się również dodawanie jasnych kolorów do projektu kuchni, aby zachować atmosferę i komfortowe środowisko tego obszaru.

Gdy wszystkie kolory zostaną wybrane i ściany zaczną odtwarzać żądane dźwięki, to czas na umieszczenie urządzeń gospodarstwa domowego. Po wyposażeniu technicznym zwykle przyjmuje się rozmieszczenie mebli tapicerowanych, a następnie umieszczenie szaf, cokołów i stołu. Potem przychodzi kolej na małe przedmioty - krzesła, zasłony i lampy podłogowe. Pożądane jest, aby wszystkie meble wspierały pomysł pokoju o kolorze i stylu.

Zagospodarowanie przestrzenne

Jeśli nie ma potrzeby dzielenia pokoju na dwa różne pokoje, można zastosować podział na strefy w celu podkreślenia określonego terytorium zgodnie z jego przeznaczeniem. Na przykład, robocza i jadalna część kuchni może być oddzielona blatem roboczym, blatem barowym lub kompaktową skórzaną sofą.

Pokój dzienny - wielofunkcyjny pokój w każdym domu. Jest to sypialnia dla gości, pokój zabaw dla dzieci, kino rodzinne i jadalnia. Bardzo ważne jest, aby zdefiniować strefy w małym pomieszczeniu dla wygodnego użytkowania. Podobnie jak w przypadku kuchni, przestrzeń można podzielić sofą. Wbudowane półki od końca służą również do zagospodarowania pomieszczenia.

Innym pomysłem na podkreślenie różnych obszarów jest gama kolorów. Połowa pomieszczenia jest w tym przypadku pomalowana, na przykład w kolorze jasnoszarym, a druga część - w kolorze zielonym. Ta metoda wyznacza strefy w każdym pomieszczeniu.

Sypialnia jest często połączona z kącikiem hobby. A oto dwie opcje. Oddzielna alokacja przestrzeni na obszary do spania i rekreacji, a także podział przestrzeni na dwa rodzaje rozrywki. Ostatnia opcja jest najlepiej stosowana w sypialni dla dzieci.

Piękne pomysły

Klasycznym i typowym przykładem jest kuchnia w stylu barowym. Lekki blat, rozcięcie kuchni, wiszące nad nim lampy sufitowe ze stali nierdzewnej, wysokie krzesła z długimi chromowanymi nogami. Wszystko to zdradzi konieczny ścisły i powściągliwy nastrój. Taki neutralny szary kolor jest dobrze rozcieńczony jasnymi plamami w postaci wazonów, poduszek, zegarków i roślin.

Ważne jest, aby określić miejsce dla sypialni. Pożądane jest, aby pokój znajdował się w jednym z najcichszych zakątków domu, z dala od kuchni i drzwi wejściowych.

Łóżko z baldachimem wygląda wspaniale i pompatycznie. Należy zauważyć, że sypialnia jest częścią wypoczynkową i nie powinna mieć jasnych kolorów załadunku. Piękne rzeźbione kinkiety po obu stronach łóżka utrzymują wyrafinowany styl.

Salon jest zazwyczaj wypełniony różnego rodzaju rozrywkami: TV, gry wideo, biblioteczka. Pokój jest dobrze udekorowany zdjęciami rodzinnymi. Można go ozdobić jako duże rodzinne zdjęcie lub kolaż kilku zdjęć. W tak dużym pomieszczeniu lepiej jest zrobić oświetlenie strefowe, aby każdy narożnik miał własne niezależne źródło światła.

Każdy pokój może utrzymywać jeden styl w całym domu lub być indywidualnie urządzony. Niezależnie od tego, jakie pokoje są małe i duże, ludzie, którzy w nich mieszkają, zawsze odgrywają znaczącą rolę. Tylko dusza może naprawdę pięknie i wygodnie wypełnić zimne ściany.

Poniższy film opowiada o zaletach domów z poddaszem.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia