Projekt domu o wymiarach 8 na 6 m: opcje układów

 Projekt domu o wymiarach 8 na 6 m: opcje układów

Domy o wymiarach 6x8 metrów są uważane za najpopularniejszy typ budynków w nowoczesnej konstrukcji. Projekty o takich rozmiarach cieszą się dużą popularnością wśród deweloperów, ponieważ pozwalają zaoszczędzić teren i dają możliwość stworzenia wygodnego mieszkania o doskonałym układzie. Budynki te doskonale nadają się do małych i wąskich obszarów, mogą być używane jako domki, jako pełnoprawna opcja mieszkaniowa.

Do budowy takich domów wykorzystywane są różne materiały budowlane, a dzięki prawidłowo opracowanemu planowi nie tylko pokój dzienny, kilka sypialni, kuchnia łatwo mieszczą się w miniaturowych budynkach, ale również jest wystarczająco dużo miejsca na aranżację kotłowni, garderoby i łazienki.

Funkcje projektowe

Budynek jednopiętrowy

Projekt domu o wymiarach 8 na 6 metrów z jednym piętrem jest najczęściej wybierany przez pary lub małe rodziny, dla których miejsce zamieszkania nie jest wymagane. Najczęściej w takich budynkach znajdują się główne pomieszczenia, łazienka i kotłownia.

Wielu właścicieli kończy także budowę tarasu lub werandy, dzięki czemu uzyskuje się eleganckie miejsce na letni wypoczynek.

Dom parterowy jest bardzo popularny, ponieważ ma wiele zalet, wśród których są:

  • Piękny wygląd.
  • Szybki proces budowy.
  • Możliwość instalacji budynku na ziemi.
  • Oszczędzanie terenu.
  • Niskie koszty ogrzewania.

Aby poprawić izolację pomieszczeń i poprawić oświetlenie, zaleca się umieszczenie wszystkich pomieszczeń na południu. Jeśli budynek znajduje się w strefie wiatrowej, należy zasadzić grube nasadzenia i zmniejszyć liczbę okien. To samo dotyczy tarasu, najlepiej zająć miejsce od strony południowej, a łazienka i kuchnia pasują do wschodniej lub północnej lokalizacji.

Układ wewnętrzny zależy wyłącznie od liczby osób mieszkających w domu.

Tradycyjnie projekt może wyglądać tak:

  • Pokój dzienny Podano jej nie więcej niż 10 m2. Aby racjonalnie korzystać z terenu, zaleca się połączenie salonu z kuchnią, po czym otrzymasz jeden pokój o powierzchni 20-25 metrów kwadratowych m
  • Łazienka. Dobrym rozwiązaniem byłby pokój łączony z toaletą i wanną. Uprości to układ, pozwoli zaoszczędzić na pracach wykończeniowych.
  • Sypialnia. Jeśli planujesz jeden pokój, możesz zrobić to do 15 m2, w przypadku projektu z dwoma sypialniami będziesz musiał przeznaczyć dwa pokoje po 9 m2 każdy.
  • Kotłownia. Jest zwykle instalowany obok toalety lub kuchni. Kotłownia może zajmować do 2 metrów kwadratowych. m
  • Korytarz. Ponieważ dom jest mały, długość i szerokość tego pokoju będą musiały zostać zmniejszone.

Aby zwiększyć czyste wymiary budynku, ściany powinny być izolowane na zewnątrz. Jednocześnie izolację wodną i termiczną należy wykonywać płynnie, bez żadnych wad, w przeciwnym razie konieczne będzie dodatkowe wyrównanie, co zmniejszy efektywną powierzchnię. Często, aby rozszerzyć przestrzeń, realizują projekty domów bez korytarza. W tym wykonaniu wejście do budynku odbywa się bezpośrednio w kuchni lub salonie. Jeśli chodzi o korytarz, to można mu przypisać małe miejsce i znajdować się w pobliżu drzwi.

Dwupiętrowy dom

Rodziny mieszkające poza miastem wolą wybierać projekty dwupiętrowych budynków. Aby prawidłowo zorganizować powierzchnię 8x6 m, stosuje się zwykły układ, z salonem, kuchnią i toaletą na pierwszym piętrze, a drugie piętro jest przeznaczone na sypialnię, gabinet i łazienkę.Ponadto budynek może być wyposażony w balkon.

Pięknie wygląda 2-piętrowy dom z baru, może mieć zarówno ramkę, jak i wygląd zewnętrzny. Jednocześnie drewniany dom zachwyci nie tylko estetykę architektoniczną, ale również zapewni dobrą izolację termiczną pomieszczeń.

W planowaniu takich budynków brakuje również korytarza, dzięki czemu uzyskuje się więcej wolnej przestrzeni, a strefowanie przestrzeni jest uproszczone. Tradycyjnie budynek podzielony jest na strefy aktywne i pasywne: znajduje się aktywna kuchnia i hol, a pasywny jest przeznaczony do łazienki i sypialni.

Dlatego na pierwszym piętrze zaleca się zorganizowanie miejsca do odpoczynku, salonu i jadalni, tutaj można wygodnie spotkać gości i zorganizować specjalne imprezy.

Jeśli chodzi o drugie piętro, jest ono odpowiednie do organizowania przestrzeni osobistej, więc jest często używane do pomieszczenia jednej lub więcej sypialni.

Podczas planowania pomieszczeń ważne jest zapewnienie dogodnej lokalizacji łazienki, która powinna być dostępna zarówno z pierwszego, jak i drugiego piętra. Jadalnię, kuchnię i salon można połączyć w jeden pokój, wykonując wizualny podział na strefy za pomocą mebli i różnych materiałów wykończeniowych. W ten sposób powstanie iluzja dużej przestrzeni. Jednocześnie pożądane jest umieszczenie kuchni blisko łazienki, dzięki czemu będzie można korzystać z tej samej komunikacji w dwóch pokojach.

Główna dekoracja budynku będzie służyć jako schody.dlatego w celu dodatkowego podkreślenia go na tle ogólnego wnętrza, zaleca się montaż konstrukcji w pobliżu korytarza. Na drugim piętrze, oprócz sypialni, można również umieścić przedszkole.

Jeśli rodzina składa się wyłącznie z dorosłych, to zamiast przedszkola zaleca się zorganizowanie badania.

Na drugim piętrze będzie dobra izolacja akustyczna, która pozwoli ci pracować spokojnie i w pełni się zrelaksować.

Z poddaszem

Prywatny dom o wymiarach 8x6 metrów z poddaszem jest uważany nie tylko za doskonałą opcję mieszkaniową, którą można pierwotnie zaaranżować, ale także za przykład ekonomicznej konstrukcji, która pozwala na znaczne oszczędności kosztów budowy i wykończenia. Przestrzeń strychowa w takich budynkach może służyć jako salon, dzięki czemu zwiększa się możliwości planowania.

Zwykle na pierwszym piętrze znajduje się duża kuchnia z salonem i przedpokój, a po drugie sypialnia. Projekt domu o powierzchni od 8 do 6 m2 jest dobry, ponieważ zapewnia dużą liczbę pomieszczeń mieszkalnych, piękną salę ze schodami i dodatkową podłogę. Jeśli górne pomieszczenie nie jest używane zimą, należy je oddzielić szczelnymi drzwiami, które niezawodnie ochronią budynek przed zimnym przepływem powietrza.

Istnieje wiele projektów domu z poddaszem, ale w każdym z nich główną salą jest sala, która pełni rolę centralnego pomieszczenia, z którego można dostać się do dowolnej strefy budowy. Często hala jest połączona z salonem, w wyniku czego powstaje duży i przestronny pokój.

Ta opcja jest odpowiednia dla rodzin, które często przychodzą na wizytę.

Ponadto ten układ jest bardzo wygodny: rodzina zbiera się przy jednym dużym stole, a następnie każdy z mieszkańców może się wygodnie zrelaksować w swoim pokoju.

Zazwyczaj w takich domach wykonywane są dwa wejścia i można wejść do kuchni bocznymi schodami. Ułatwia to czyszczenie, ponieważ cały brud z ulicy pozostaje tylko w jednym pomieszczeniu. Dobrze zaprojektowany projekt z oddzielnym wejściem do kuchni i dla właścicieli, którzy lubią uprawiać warzywa i warzywa w ogrodzie, dlatego wszystkie świeże produkty trafiają bezpośrednio do stołu do cięcia. Dla młodych rodzin, które planują mieć dzieci w przyszłości, konieczne jest zapewnienie w domu nie tylko obecności sypialni, ale także pokoju dziecięcego, gry w kąty. Nie zaszkodzi to również niewielkiemu obszarowi sportowemu.

Domy o wymiarach 8x6 metrów mogą być wyposażone w małe puszki, a jeśli zainstalujesz jeden francuski balkon, stanie się on oryginalną częścią salonu.Pomieszczenie pod garderobą w budynku przyznawane jest według uznania właścicieli, co do zasady, powierzchnia domu pozwala na wyposażenie go w rozmiar do 2 m2, gdzie znajdują się najbardziej potrzebne meble szafkowe. Projekt takiego mieszkania dla rodziny składającej się z trzech osób wymaga obecności kuchni, przedpokoju i salonu. W takim przypadku wszystkie powyższe pomieszczenia mogą być dalej strefowane. Aby nadać domowi przytulny wygląd, zaleca się przymocowanie małej werandy.

Różne projekty domów z mansardą można obejrzeć w poniższym filmie.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia