Subtelności projektowania domów z ekologicznego drewna

Obecnie rynek materiałów budowlanych jest niezwykle bogaty i może oferować konsumentom produkty o różnych właściwościach i właściwościach. Jednak produkty przyjazne dla środowiska są nadal najbardziej popularne i poszukiwane. Należą do nich drewno, z którego okazuje się bardzo piękne i wygodne budynki mieszkalne. Dziś poznamy wszystkie subtelności projektowania takich budynków, a także poznamy cechy określonego materiału budowlanego.

Funkcje

Mieszkania z baru są dziś bardzo popularne i rozpowszechnione. Podobne budynki znajdują się na wielu ulicach. Zapotrzebowanie na takie materiały budowlane wynika z faktu, że mają one wiele zalet, więcej niż nakładanie się małych wad.

Z drewna przyjaznego dla środowiska można zbudować nie tylko proste domy z jedną kondygnacją, ale również bardziej imponujące mieszkania o kilku piętrach. Ponadto mogą być wykonane w dowolnej formie, od standardowej do bardzo oryginalnej i nietypowej. Wszystko zależy od pomysłów projektanta i osobistych preferencji właścicieli. Należy zauważyć, że takie materiały różnią się względnie przystępnymi kosztami, co ma pozytywny wpływ na ich zapotrzebowanie. Istnieje kilka podtypów drewna. Każda z odmian takiego materiału ma swoje własne cechy charakterystyczne i sposób stosowania.

Należy zauważyć, że nawet niedoświadczony budowniczy może z łatwością poradzić sobie z budową domu z bali - ani specjalne kształcenie, ani długie lata praktyki nie będą tutaj potrzebne. Dlatego wielu konsumentów jest zmuszanych do budowy domu z baru własnymi rękami. Jeśli trzymasz się technologii i materiałów wysokiej jakości, wynik jest podziwiany przez użytkowników.

Szczególną uwagę należy zwrócić na opracowanie planu takiego mieszkania. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę absolutnie wszystkie szczegóły przyszłej struktury.

Zasadniczo plany dotyczące budynków z drewna są opracowywane przez doświadczonych specjalistów.

Jeśli podjęto decyzję o wybudowaniu domu mieszkalnego z materiału takiego jak bar, należy dowiedzieć się, jakie ma wady i zalety.

Aby zacząć, zapoznajmy się z zaletami tego materiału.

 • Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na elastyczność drewna jako materiału budowlanego. Dlatego praca z nim to przyjemność. Budowanie domu z bali rzadko zajmuje dużo wolnego czasu i wysiłku.
 • Zbuduj dom z drewna może być twoim własnym. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami i wybierz odpowiedni materiał budowlany.
 • Z tego materiału można łatwo budować budynki w różnych kierunkach architektonicznych. Może to być zarówno prosta, jak i bardzo oryginalna struktura z różnymi elementami wystroju.
 • Takie konstrukcje mogą pochwalić się dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi.
 • Domy z bali są trwałe.
 • Ważną zaletą takich budynków jest ich przyjazność dla środowiska. Drewno wysokiej jakości nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi, ani podczas budowy, ani po ich zakończeniu.
 • Takie domy nie wymagają obowiązkowej dekoracji wnętrz. Wyglądają harmonijnie i schludnie, nawet jeśli nie korzystasz z materiałów wykończeniowych.
 • Wielu konsumentów rezygnuje z wyboru drewna, ponieważ ma dobre właściwości termoizolacyjne. Dlatego właśnie taki materiał jest często określany podczas budowy domów kapitałowych przeznaczonych do całorocznego życia.Zimą budynki te są ciepłe i przytulne, a latem mają przyjemny chłód.
 • Budowy domów z bali nie można nazwać drogimi. Technologia budowy takich mieszkań jest jedną z najtańszych. Tańsza będzie tylko konstrukcja obudowy ramy (choć nie jest to faktem).
 • Zdaniem ekspertów nie jest konieczne przygotowanie drogiego fundamentu na dom z bali.

Niestety, domy wykonane z materiałów przyjaznych środowisku nie są idealne.

Mają pewne wady, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zbudować dom z bali.

 • Podstawową wadą takich erekcji jest ich zagrożenie pożarowe. Nie jest tajemnicą, że wszelkie drewniane budynki podlegają łatwemu spalaniu. Oczywiście dom z bali może być chroniony przed takimi konsekwencjami za pomocą specjalnych środków ognioodpornych. Jednak nawet przy takim użyciu ryzyko pożaru pozostanie, dlatego nie należy lekceważyć środków ostrożności.
 • Drewno jest materiałem budowlanym, który poważnie „cierpi” pod wpływem czynników zewnętrznych. Należą do nich zwiększone poziomy wilgotności, owady i, oczywiście, czas. Pod wpływem takich wpływów drewno może zacząć pękać, gnić lub stać się „smacznym kąskiem” dla pasożytów drzewnych. Można tu jednak zastosować specjalną impregnację antyseptyczną, która przedłuży żywotność konstrukcji. Ważne jest również, aby monitorować maksymalną szczelność końców, aby nie wnikała do nich szkodliwa wilgoć. Dbanie o dom z bali chroni go przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, ale wielu użytkowników przypisuje tę cechę wadom tych budynków.

Jak widać, zalety domów z bali są znacznie większe niż minusy. Oczywiście wiele zależy od tego, jak dobrze zbudowano konstrukcję.

Warianty i rysunki dotyczące planowania

Jak wspomniano wcześniej, można zbudować dom z absolutnie dowolnego rodzaju drewna. Może być nie tylko prosta, ale także skomplikowana wersja z kilkoma piętrami. Rozważmy szczegółowo kilka interesujących zakończonych projektów podobnych erekcji o różnych rozmiarach i układach.

Z baru można zbudować bardzo zadbany dom o powierzchni od 4 do 6 metrów na 2 piętrach.

Tak więc na pierwszym piętrze będzie można zorganizować następujące pokoje:

 • mała sala o powierzchni 4,04 m2. m, w którym należy umieścić schody prowadzące na drugie piętro;
 • pokój dzienny na 11 metrów kwadratowych. m, który na pierwszym piętrze będzie największym pokojem (wyjście do niego będzie następowało z sali);
 • w rogu pierwszego piętra, na przecięciu salonu i przedpokoju, znajdzie się kompaktowa kuchnia o powierzchni 6,65 m2. m

Łazienka w takim mieszkaniu może być umieszczona zarówno na pierwszym, jak i drugim piętrze. Wszystko zależy od życzeń właścicieli. Jeśli chodzi o 2 piętra, konieczne jest ustawienie jednej sypialni na 16,88 m2. m

Podobną konstrukcję można wykorzystać jako mały dom na wsi. Wyposaż swój wysoki dach dwuspadowy, wykończony ciemnym materiałem dachowym. Po zewnętrznej stronie muru pozostaw nie szlifowany (wystarczy przetworzyć pręt z impregnacją ochronną). Dolną część domu można uzupełnić murami. Przy wejściu będą wyglądały organicznie małe drewniane schody. Rezultatem będzie niska, ale bardzo przytulna struktura.

Dom 4x6
Projekt domu 4x6

Fani bardziej oryginalnych i godnych szacunku budynków polubią kolejny projekt domu z bali o powierzchni 7x8. Taka konstrukcja może mieć również dwa przestronne piętra ze wszystkimi niezbędnymi pokojami.

Najpierw zastanów się, co można umieścić na pierwszym piętrze takiego mieszkania:

 • przy wejściu do domu należy ustawić schludny ganek o powierzchni 4,79 kwadratu. m;
 • Zaraz po tym, w domu należy umieścić prostokątną, wydłużoną halę o powierzchni 7,12 metra kwadratowego. m (w pobliżu zewnętrznej ściany sali znajdzie swoje miejsce małe schody prowadzące na drugie piętro);
 • po prawej stronie hali będzie wystarczająco dużo miejsca na kuchnię (10,24 m2) i większy salon (16, 42 m2), w którym okna wykuszowe będą wyglądać ekologicznie;
 • w rezultacie na pierwszym piętrze znajdzie się jeden wolny narożnik znajdujący się tuż przed halą, który należy zabrać pod łazienkę (3,42 m2).
Dom 7x8
dom na pierwszym piętrze 7x8

Jeśli chodzi o projekt drugiego piętra, tutaj powinniśmy przeznaczyć miejsce na takie pomieszczenia, jak:

 • sypialnia nad salonem na 1 piętrze (w sypialni wykusz nie jest konieczny - powinien to być prosty plac o powierzchni 14,04 m2);
 • po prawej stronie pierwszej sypialni umieść drugą (10,24 m kw.), która powtórzy kształt kuchni na pierwszym piętrze z wykuszem;
 • przed tymi dwoma pokojami będzie wolna przestrzeń rozszerzona - sala, w której będzie wyjście na schody.

Taki dom z bali będzie wyglądał spektakularnie, jeśli uzupełni się go dachem dwuspadowym o ciemnym dachu i wyposaży go w dachy z kilkoma krawędziami. Uzupełnij dolną część konstrukcji kamienną ramą i zbuduj pochyły baldachim na wysokich drewnianych podporach nad schodami wejściowymi.

dom na drugim piętrze 7x8
2 fl. dom 7x8

Z baru można zbudować bardzo przytulny i gościnny dom o wymiarach 7x9. Na powierzchni 122 metrów kwadratowych. m może z powodzeniem pomieścić dwa dość przestronne piętra z tarasem i standardowym zestawem pokoi.

Rozważmy plan na parterze:

 • bezpośrednio za małym tarasem o powierzchni 10 metrów kwadratowych. m powinien znajdować się korytarz, który podzieli dwa narożne pokoje domu - piec (4,3 m2) i sypialnię (10,6 m2);
 • z wymienionych pokoi powinien być oddzielony przestronnym salonem ściennym z wykuszem o powierzchni 13,3 m2. m, łazienka na 15 metrach kwadratowych. m oraz hala o powierzchni 3,9 metra kwadratowego. m schodami (co stanowi kontynuację korytarza);
 • pozostała przestrzeń (za ścianą z holu i salonu) powinna być podzielona na 2 oddzielne pokoje - kuchnię kątową (8,1 m2) i jadalnię (10,6 m2).

Jeśli chodzi o drugie piętro, oto plan:

 • schody z pierwszego piętra w tym przypadku pójdą do hali (5,8 m2), która przechodzi do wydłużonego salonu z wykuszem, jak na pierwszym piętrze (13,2 m2);
 • po obu stronach sali i salonu powinno się znajdować: po prawej stronie - łazienka w rogu (4,3 m2), a następnie sypialnia (14,3 m2), po lewej stronie - dwie kolejne sypialnie (8,1 metry kwadratowe, 10,6 metra kwadratowego, oddzielone przegrodą.
Dom 7x9 1 fl.
Dom 7x9 2 fl.

Taki przytulny dom z bali będzie wyglądał organicznie, jeśli zostanie uzupełniony dwuspadowym dachem w kolorze ciemnej czekolady, a okna wykuszowe zostaną pokryte dachem z kilkoma krawędziami (4-5). Nad tarasem znajduje się dach 3-dachowy, ozdobiony tym samym materiałem dachowym, co na dachu. Dolna część konstrukcji powinna być ozdobiona cegłą lub kamieniem, który rozcieńczy jednolite odcienie drewna wraz z kontrastującym dachem. Przy wejściu na taras powinny być zainstalowane proste drewniane stopnie i ogrodzenia z podobnego materiału.

  Front domu 7x9
  Dom 7x9 za

  Z baru można zbudować przytulny dom o wielkości 8x8 z jedną kondygnacją i całkowitą powierzchnią 64 metrów kwadratowych. Wejście do takiej konstrukcji powinno znajdować się w pobliżu rogu i uzupełnione drewnianymi schodami z płotami i filarami pod dachem.

  W warunkach takiego pomieszczenia mieszkalnego można zorganizować w następujący sposób:

  • wyposażyć halę, która warunkowo podzieli dom na 2 połówki;
  • po prawej zorganizuj przedszkole i oddziel je ścianą działową z przestronnego salonu naprzeciwko;
  • chwała umieszcza kolejną sypialnię, a przed nią miejsce kuchni;
  • Łazienka jest najlepiej zorganizowana pomiędzy przedszkolem a sypialnią.

  Taki dom będzie wyglądał dość prosto i dyskretnie. Aby nieco rozcieńczyć monotonię budowy tarcicy, należy zwrócić się do kontrastowego ciemnoczerwonego dachu na dachu dwuspadowym.

  Okna w domu mogą być zainstalowane zarówno drewniane, jak i plastikowe.

  Dom 8x8
  Projekt domu 8x8

  Jednopiętrowy dom z drewna można zbudować w rozmiarze 9x9. Taka konstrukcja może mieć prosty kwadratowy kształt, a dodatek w postaci małego tarasu o powierzchni 12 metrów kwadratowych. m

  W takim domu możesz wyposażyć:

  • mały hol wejściowy (6 m2), który prowadzi bezpośrednio za tarasem;
  • hala w takim domu doprowadzi do hali (8 m2);
  • w łazience obok holu w tym domu będzie łazienka (4 m2);
  • przestrzeń z korytarza do łazienki warunkowo dzieli dom na dwie części: po lewej stronie należy zorganizować 3 oddzielne sypialnie o powierzchni 9 metrów kwadratowych. m każdy, a po prawej - przestronny salon, połączony z kuchnią (24 m kw.).

  Tak przestronny dom powinien być wykończony panelami siding kremowy, a dach dwuspadowy powinien być pokryty walcowanym materiałem bordowym. Pożądane jest używanie okien z ramkami, których kolor to kilka tonów innych niż okładziny ścienne. Dolny „pas” budynku powinien być wykończony dekoracyjnym murem o gęstym kolorze wiśni (pasującym do dachu). Lepiej wyposażyć taras w lekkie drewniane stopnie i takie same ogrodzenia / belki nośne.

  Projekt domu 9x9
  Dom 9x9

  Optymalnym obszarem nowoczesnego prywatnego budynku mieszkalnego jest 100 metrów kwadratowych. Budynki tej wielkości doskonale nadają się nie tylko do stałego zamieszkania, ale także do aranżacji przestronnego garażu. Na przykład zadbany dwupiętrowy dom z bali o powierzchni 96 metrów kwadratowych. m oraz garaż o powierzchni 50 metrów kwadratowych. m

  Na pierwszym piętrze określonego domu należy umieścić:

  • mały korytarz o powierzchni 2,6 metra kwadratowego. m, hala 3.7 kwadratowa. m;
  • Na lewo od korytarza / hallu powinna znajdować się toaleta (2,8 metra kwadratowego. M) i oddzielna łazienka (3,6 metra kwadratowego. M);
  • po lewej znajduje się miejsce do gotowania (8,9 m2);
  • Obszary te powinny być uzupełnione przestronnym salonem (ustaw schody na 2 piętro za miękkimi meblami), połączonym z jadalnią (34, 8 m2).

  Na parterze można również przeznaczyć bezpłatny narożnik na pomieszczenie kotłowni.

  Jeśli chodzi o drugie piętro podobnego mieszkania, tutaj znajdą swoje miejsca:

  • mały hol prowadzący do klatki schodowej z 1. piętra (5,2 m2);
  • po lewej stronie sali zbuduj gabinet lub przedszkole (8 m2), a po prawej powielaj podobną przestrzeń;
  • W prawym rogu drugiego piętra zorganizuj łazienkę (8,7 m2);
  • W najdalszym lewym rogu podłogi umieść sypialnię na 14 metrach kwadratowych. m
  1 piętro domu 100 mkw
  2 piętro domu 100 mkw

  Na takim terenie można zbudować mały balkon z wyjściem z biura (4,9 tys. M2). W takim mieszkaniu istnieje możliwość wykonania pełnoprawnego krytego garażu na podwórku o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. m

  Taki dom z bali można pozostawić bez wykończenia lub uzupełnienia o bocznicę. Wypełnij balkon na drugim piętrze ciemnym kutym ogrodzeniem, a na dachu dwuspadowym połóż ciemnoniebieską płytkę. Narożne detale domu i jego dolnej części powinny być uzupełnione murami.

  Dom ma 100 metrów kwadratowych. m
  Balkon na 2. piętrze.

  Jak zbudować?

  Drewno jest bardzo plastycznym i bezpretensjonalnym materiałem, z którym łatwo i łatwo pracować. Dlatego konstrukcja domów z bali jest dość prostym i zrozumiałym procesem, z którym może sobie poradzić nawet początkujący budowniczy. Ważne jest jedynie przestrzeganie prostych instrukcji krok po kroku i traktowanie każdego etapu pracy w sposób odpowiedzialny.

  Zastanówmy się szczegółowo, jak możesz samodzielnie zbudować wysokiej jakości i niezawodny dom z bali.

  Fundacja

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zbudować, jest dobry fundament.

  Istnieje kilka głównych typów takich budynków.

  • Istnieje podstawa kolumnowa, taśmowa i monolityczna. Najprostszy jest kolumnowy (oczywiście, wybór optymalnego wariantu fundamentu musi być wybrany na podstawie rodzaju gleby na miejscu). Wykonana jest z rur cementowo-azbestowych. Te części są wstawiane do gotowych otworów.
  • Jeśli podstawa kolumnowa jest odpowiednia dla Twojej witryny, musisz wziąć pod uwagę fakt, że ma ona jedną wadę - nie ma połączeń między kolumnami w tym projekcie. Dlatego eksperci zalecają wybranie odpowiednika stosu - w tym stosy są związane żelbetową płytą.
  • Najczęściej jest to rodzaj taśmy podkładowej.Może być wykonany w różnych wariantach. W przypadku imponujących obciążeń powszechne jest stosowanie podstaw o tym samym przekroju i małych ładunkach, co stanowi podstawę małej głębokości, która jest tania, ale nie gorsza pod względem niezawodności.
  • Niezawodny i trwały jest fundament płyty. Jest to płyta żelbetowa, na której później prowadzone są prace budowlane. Do jego przygotowania za pomocą zbrojenia i betonu.
  kolumnowy
  taśma
  monolityczny

  Ściany

  Zazwyczaj ściany domów z bali są zbierane bezpośrednio na stronie.

  W rogach słupki są połączone jedną z 2 metod:

  • z półką;
  • bez nawisu.

  Najpierw na gotowej podstawie kładzie się taśmę koronową. Musi być połączony w pół drzewa. Podobna opcja montażu jest używana niezależnie od rodzaju połączenia wybranego dla innych wierszy. Pierwsze piętro domu z bali powinno mieć około 3 m wysokości.

  Kiedy ściany są ułożone na wymaganym poziomie, należy nałożyć na siebie i rozpocząć projektowanie drugiego piętra, jeśli takie jest zaplanowane.

  Często podczas budowy domów z bali stosuje się specjalne materiały uszczelniające. Może to być mech, filc lub konopie. Są sprzedawane w małych i wygodnych rolkach, więc cięcie ich na oddzielne wstążki będzie bardzo łatwe i proste.

  Paul

  Podczas układania podłogi należy zwrócić szczególną uwagę na materiał rozgrzewający. Z tego powodu podobne konstrukcje są podwójne. Pomiędzy dwiema oddzielnymi warstwami ułożono wybraną izolację, która dodatkowo dodatkowo wyciszy przestrzeń mieszkalną. Za pomocą deski do cięcia rozłóż podłogę.

  Dach

  Po ukończeniu budowy podłogi i ścian można przystąpić do budowy dachu domu. Najprostszą opcją w tej sytuacji jest konstrukcja szczytowa, którą można łatwo zbudować własnymi rękami.

  Dla mauerlat takiego dachu warto użyć pręta o wymiarach 150 x 150 mm i przymocować go do korony ściany za pomocą uchwytów, specjalnych kołków lub kotew. Krokwie należy umieścić tak, aby opierały się na mauerlat. Rozważmy, że na odcinkach podpór konieczne jest wykonanie cięć o kształcie trójkątnym, aby wszystkie elementy zazębiły się najbardziej niezawodnie. W domach wykonanych z drewna, które w większości przypadków powodują znaczny skurcz, nie jest konieczne wgłębienie, ponieważ przemieszczenie może prowadzić do deformacji istniejącej konstrukcji. Zaleca się zabezpieczenie krokwi, aby mogły się poruszać. Aby to zrobić, zazwyczaj odnoszą się do łączników ze stali - specjalne „sanki”. Takie części składają się z dwóch części, które umożliwiają krokwiom zmianę kąta w procesie kurczenia się konstrukcji drewnianej.

  System krokwi dla takich mieszkań powinien składać się z najbardziej niezawodnego drewna i stanowić podstawę ramy. Ustawia on kształt dachu i składa się z dwóch części. Kąt nachylenia, długość, skok i grubość krokwi powinny być wskazane w projekcie budynku. Najczęściej stosowane drewno, którego szerokość waha się od 150 do 180 mm, a grubość - od 50 mm. Poszczególne elementy mocuje się za pomocą systemu blokowania cierno-rowkowego, a także blach stalowych. Aby podnieść krokwie do wymaganego kąta, należy użyć specjalnych nóżek krokwi.

  Gotowe krokwie systemowe pokryte materiałem paroizolacyjnym. Na górze ustawionej kraty i skrzyni. Kratownica jest zbudowana z szyn o grubości 2 cm, które są instalowane na izolacji wzdłuż krokwi. Skrzynia musi zostać przybita gwoździami do kratownic. Skok prętów zależy od wybranego materiału pokrycia dachowego.

  Jeśli planowana jest budowa strychu, to dach jest dodatkowo ogrzewany od wewnątrz materiałami płytowymi, np. Wełną mineralną.

  Jest umieszczony między krokwiami.

  Projektowanie wnętrz

  Pomimo, że dekoracja wnętrz domów z bali nie jest warunkiem koniecznym, warto zastanowić się, jakie materiały można do tego wykorzystać.

  Przed rozpoczęciem projektowania wnętrz takich mieszkań konieczne jest zaplanowanie, do jakich celów będzie używany ten lub ten pokój. Na przykład, jeśli zamierzasz korzystać z budynku podmiejskiego tylko w weekendy lub w sezonie letnim, możesz zaoszczędzić na materiale izolacyjnym. Jeśli jednak planujesz mieszkać na stałe w takim domu, będzie musiał być dobrze rozgrzany. Nie zapomnij o materiałach hydroizolacyjnych.

  Dekoracja wnętrza takiej konstrukcji powinna nastąpić po zaprojektowaniu wnętrza. Ponadto trzeba dokładnie rozważyć, w których obszarach będą znajdować się ścieki, rury grzewcze i sieci elektryczne. Po zakończeniu wszystkich prac wstępnych będzie można przejść bezpośrednio do wystroju domu z bali.

  Najpierw musisz zrobić dekorację podłogi. Po pierwsze, należy położyć szorstką powłokę przy użyciu podłóg dwuwarstwowych. Nie można zaniedbywać układania izolacji wodnej i termicznej. Następnie połóż deski na podłodze. Proces ten trwa średnio około 2 dni. Istnieje wiele sposobów wykończenia podłogi. Na przykład można umieszczać materiały za pomocą opóźnień, belek podłogowych lub brył.

  Optymalne wykończenie jest konieczne, aby wybrać na podstawie charakterystyki budynku. Po utworzeniu podłogi konieczne będzie wykonanie prac szlifierskich przy użyciu urządzeń ręcznych lub specjalnych szlifierek. Ponadto przydatna może być skóra o różnym ziarnie i ścieralności. Pamiętaj, że podłoga również będzie musiała być ogrzana.

  Do wykańczania w takich konstrukcjach zaleca się wybranie kompozycji polimerowych na podstawie tylko jednego składnika. Wskazane jest preferowanie mieszanek wodnych. Jeśli chodzi o podłogę, można ją ozdobić niemal każdym materiałem. Na przykład może to być parkiet, lite drewno, laminat, płytka lub dywan.

  parkiet
  podłogi laminowane
  kafelek
  deska
  dywan

  Sufit w domku z bali można po prostu pozostawić, ponieważ nie jest on poddawany dodatkowej obróbce. W przeciwnym razie należy odnieść się do sufitu napinanego lub do warstwy farby. Tutaj musisz opierać się na preferencjach smakowych i pragnieniach właścicieli domu. Często sufity sufitowe w domach z bali są ozdobione różnymi panelami dekoracyjnymi. Nie zapominaj, że określone tereny, takie jak strych, wymagają wysokiej jakości izolacji.

  Jeśli chodzi o ściany wewnętrzne w domu baru, należy odwołać się do specjalnych materiałów lub wysokiej jakości mieszanek tynkowych. Przed ich zastosowaniem bardzo ważne jest dokładne polerowanie powierzchni drewnianych, a następnie ich smarowanie podkładem i związkami ochronnymi.

  Podkład należy równomiernie i delikatnie nakładać na ściany drewna. Dzięki takim działaniom możliwe będzie ułożenie warstwy wykończeniowej tak gładko i estetycznie, jak to możliwe. Zazwyczaj warstwa wierzchnia składa się z 2-3 warstw.

  Eksperci zalecają stosowanie wyłącznie naturalnych związków do dekoracji wnętrz takich konstrukcji.

  Domy z pręta można dodatkowo ogrzać od wewnątrz wełną mineralną lub piankowym tworzywem sztucznym. Układając takie materiały, bardzo ważne jest pozostawienie niewielkich szczelin między grzejnikami a drewnianymi ścianami. Zazwyczaj powłoki te są mocowane na przygotowanej skrzyni i kratownicy.

  Po zmieleniu ścian i pokryciu ich ochronnymi związkami możesz zostawić wszystko tak, jak jest lub zwrócić się do jednej lub drugiej skóry. Z reguły wybiera się takie materiały, jak panele ścienne, tapety lub klasyczne wykończenie drewna. Jeśli pomieszczenie w takim domu ma skromny obszar, lepiej jest wybrać lżejsze materiały.

  Porady i wskazówki

  Jeśli planujesz umieścić na swojej stronie dom wysokiej jakości z baru, zaleca się zakup tylko tych materiałów, które zostały wykonane w sezonie zimowym. W takich produktach występuje niewielka ilość wilgoci. Ponadto drewno nie jest odsłonięte na niebiesko.

  Jeśli chcesz, aby Twój dom z bali był wypełniony oryginalnymi detalami wnętrz i strukturami łukowymi, powinieneś użyć drewna klejonego warstwowo. Produkuje bardzo piękne balustrady, schody i parapety.

  Jeśli zdecydujesz się zbudować garaż z drewna własnymi rękami, powinieneś wziąć pod uwagę jeden ważny niuans - w takich pokojach jedną z najważniejszych ról odgrywa dobrze wykonana wentylacja. Jeśli się tym zajmiesz, konstrukcja z drewna będzie trwać jak najdłużej i nie straci atrakcyjności wizualnej.

  Nie zaleca się wybierania planów i przykładów domów, w których znajdują się zbyt duże okna. Rozważmy, że z powodu takich elementów straty ciepła mogą znacznie wzrosnąć, co pociągałoby za sobą niepotrzebne koszty ogrzewania.

  Aby wykonać wykusz w domu z bali, zaleca się stosowanie drewna klejonego warstwowo. Z tego surowca wywodzi się bardzo trwała i stabilna konstrukcja.

  Domy z baru mogą być wykonywane w różnych stylach, jednak jednym z najbardziej popularnych są:

  • Prowansja;
  • Skandynawski;
  • polowanie;
  • rustykalny.
  Okno wykuszowe w domku z bali
  Prowansja
  Skandynawski
  polowanie
  rustykalny

  Specjaliści twierdzą, że nie można zainstalować domów z bali pod klucz. Najpierw należy podać czas na skurcz, a dopiero potem (po 5-6 miesiącach) przystąpić do prac wykończeniowych.

  Przy samodzielnym montażu ścian z bali należy pamiętać, że użycie lnu lub paku nie zapobiega tworzeniu się mikropęknięć i pęknięć w podstawie. Wynika to z faktu, że takie materiały nie mogą zapewnić jednorodności warstwy. Jednak takie minusy są pozbawione izolacji typu taśmowego. Różni się tą samą grubością i niezawodną włókniną, połączoną metodą igłowania.

  Jeśli chodzi o ściany wewnętrzne, nie jest konieczne natychmiastowe stosowanie farby. Najpierw wykonaj próbny kolor.

  Wybierając tę ​​lub inną gamę kolorów, powinieneś preferować jaśniejsze odcienie, ponieważ wyglądają znacznie lepiej i świeżiej.

  Ponadto mogą być ciemniejsze, jeśli to konieczne.

  Przed przystąpieniem do budowy fundamentu pod domem z bali należy ostrożnie wyrównać miejsce i odpowiednio je wyczyścić.

  Wybierz jeden lub inny rodzaj fundamentu, który powinien opierać się na cechach geologicznych gleby na miejscu. Zazwyczaj, aby określić cechy gleby, ludzie zwracają się do specjalnych organizacji. Oczywiście takie usługi mogą być kosztowne, ale można bezproblemowo wybrać odpowiednią podstawę, która będzie działać tak długo, jak to możliwe w obecnych warunkach.

  Wykonaj wszystkie prace instalacyjne zgodnie z projektem. Nie oddalaj się od planu, aby nie stawić czoła problemom i niezrozumiałym sytuacjom.

  Możesz przyciąć dom z bali przez cały rok. Należy jednak zauważyć, że temperatura wewnątrz zimą nie powinna być mniejsza niż + 15 stopni. Podczas malowania zewnętrznych ścian tarcicy temperatura powietrza zewnętrznego powinna wynosić nie mniej niż + 5-7 stopni, a poziom wilgotności nie powinien przekraczać 75-80%. Jeśli chcesz, aby lakier leżał płasko i schludnie, zdecydowanie musisz monitorować warunki temperaturowe.

  Nie zaniedbuj zabiegu impregnacji ochronnej drewna antyseptycznego. Bez należytej staranności takie materiały budowlane nie przetrwają długo i szybko stracą swój pierwotny wygląd.

  Nie należy rozpoczynać samodzielnej budowy domów z bali, jeśli wątpisz w swoje umiejętności. W takim przypadku lepiej jest skontaktować się z ekspertami, którzy szybko i łatwo wprowadzą budynek.

  Piękne przykłady

  Z tak przyjaznego dla środowiska materiału jak bar uzyskuje się bardzo piękne i wygodne domy. Mogą być wykonane w różnych kolorach. Ponadto mieszkania te często mają bardzo oryginalną i nietypową strukturę.

  Na przykład, z klejonego drewna, pomalowanego na ciemnobrązowy kolor, otrzymasz piękny dwupiętrowy domek z dwuspadowym dachem, ozdobiony ciemnymi płytkami. Przy oknie na drugim piętrze byłoby miło patrzeć na mały otwarty balkon z ciemnym drewnianym płotem. Można rozcieńczyć ciemne kolory takiej struktury lżejszymi brązowymi ramami okiennymi, niższą koroną muru i wysoką rurą (piec lub kominek), również wyłożoną kamieniem. Mały taras powinien być zainstalowany w pobliżu drzwi wejściowych z tym samym ogrodzeniem jak na balkonie. Na takim tle mahoniowe drzwi wejściowe będą wyglądały ekologicznie.

   Domy w kształcie prętów wyglądają dobrze i bez dodatkowego wykończenia. Na przykład, struktura profilowanego materiału w 2 piętrach może być pozostawiona bez podszewki, ale uzupełniona grubym dachem z czterema rampami i materiałem pokrycia dachowego o kontrastowym ciemnym kolorze brązowym lub bordowym. Ten sam dach należy uzupełnić szopą nad tarasem z drewnianym ogrodzeniem i podporami. Tak mały, ale estetyczny budynek może być otoczony zielenią i różnymi elementami dekoracyjnymi z drewna.

   Nie mniej atrakcyjne i organicznie wyglądają typowe jednopiętrowe domy z baru. Na przykład może to być niedokończona konstrukcja ze spektakularną płytką o zielonym odcieniu, która będzie wyróżniać się ostro na tle delikatnego drewna. Przy wejściu do domu będzie wyglądał świetny mały taras, otoczony kontrastowym białym płotem. Nad tym obszarem wejściowym powinna być umieszczona markiza dwuspadowa, uzupełniona o ten sam zielony dach. Lepiej jest malować ramy okienne w kolorze białym. Rezultatem będzie bardzo przytulny i harmonijny dom z bali.

   O błędach podczas budowania domu z baru, patrz poniższy film.

   Komentarze
    Autor
   Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

   Hol wejściowy

   Pokój dzienny

   Sypialnia