Projekty domu z piankowych bloków z mansardą: subtelności planowania przestrzeni

Wielu marzy o własnym domu, malując w wyobraźni małe rodzinne gniazdo. Przestronna kuchnia, jasny salon, szanowane gabinet, praktyczny warsztat, jasny pokój zabaw, przytulne sypialnie - i dom, o którym marzysz, są połączone w dobrą konstrukcję z piankowych bloków. Materiał ten wyróżnia się pozytywną ceną i praktycznymi właściwościami, a zatem pozwala na budowę przestronnego, ciepłego domu z poddaszem przy niskich kosztach.

Funkcje specjalne

W budynkach podmiejskich częściej można zobaczyć domy z pianki z poddaszem. Rosnąca popularność tego rodzaju domów jest łatwa do wyjaśnienia. Materiał użyty do budowy jest niezwykły ze względu na niezwykłe właściwości, a poddasze umożliwiają wycięcie dodatkowych metrów kwadratowych do aktywnego użytku mieszkaniowego. Ogromna różnorodność standardowych projektów pozwala wybrać opcję najbardziej komfortowej obudowy, a jeśli ta opcja nadal nie zostanie znaleziona, zawsze możesz złożyć indywidualne zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej i konstrukcji.

Materiał budowlany jest wykonany z pianki komórkowej.

W istocie bloki składają się z cementu, wody, piasku i środka spieniającego, dzięki czemu powstaje bardzo zamknięta porowata struktura. Jak widać z kompozycji, nie ma tu nic, co mogłoby uwolnić toksyczne opary.

Ze względu na porowatą strukturę, a także imponujące rozmiary elementów budynku (przy minimalnej liczbie szwów), najbardziej komfortowy mikroklimat utrzymuje się w domach wykonanych z bloków piankowych. W zimie - nie zimno, latem - super! Żadne specjalne inwestycje w izolację termiczną ścian tego rodzaju budynków nie wymagają.

W swojej pracy bloki piankowe są bardzo bezpretensjonalne. Nie boją się zgnilizny i pożarów, ponieważ są odporne na takie negatywne skutki. Prosty, nieokreślony szary budynek z bloków piankowych może być zawsze zamaskowany wykończeniem - malowaniem lub dekoracyjnymi materiałami wykończeniowymi, więc pytanie estetyczne jest również rozwiązane.

Układ domów z poddaszem wiąże się z wykorzystaniem dodatkowej przestrzeni na poddaszu - najważniejsze jest to, że podłogi górnej kondygnacji mieszkalnej są niezawodne i trwałe. Szczególną uwagę należy zwrócić na ramę dachu, jego ciepło i wodoodporność. Dobrze wykonany dach będzie trwał dłużej niż jedną dekadę, a zły dach zgromadzi dużo pieniędzy, aby wyeliminować jego wady.

Poddasze - to antresola, poddasze, odpowiednie do życia.

Decyzja o aranżacji strychu jest często podyktowana faktem, że nie ma możliwości wykonania dodatkowego piętraa przestrzeń do życia jest niezbędna. Górne pokoje są bardzo specyficzne, ze skośnymi ścianami. Na niektórych ludziach, zwłaszcza dzieciach, takie ściany robią wrażenie psychologicznie uciążliwe. Częściowo rozwiązać problem ograniczającej przestrzeni, instalując dodatkowe specjalne okna. Kosztują drogo, ale całkowicie płacą za panoramiczny widok gwiazd, który otwiera się po ich instalacji.

Projekt

Typowe projekty domów na poddaszu z bloku piankowego są zazwyczaj następujące rozmiary: 6x6, 8x8, 8x10, 10x10 metrów. Istnieją również inne odmiany - 7 na 8, 6 na 10, 9 na 12 metrów i inne. Kształt domu z pianobetonu można znaleźć zarówno kwadratowy, jak i prostokątny. Inne formy z reguły oznaczają indywidualny projekt o niestandardowym układzie.

Do budowy małego letniego domku jest logiczne wykorzystanie projektu 6x6a dla dużego domu rodzinnego optymalne opcje dla domów to 10x10 metrów, ale w sumie 8x8 metrów wystarczy dla „przeciętnej” komórki społeczeństwa. „Wypełnienie” każdego projektu to lokalizacja i liczba pokoi, ponieważ to planowanie odgrywa decydującą rolę w wyborze projektu.

W projektach małych domów o wymiarach 6 na 6 metrów z reguły jest następujący zestaw pomieszczeń: na pierwszym piętrze - kuchnia z połączonym salonem (ten ostatni może być oddzielony, ale wtedy pokoje będą małe), być może także przedsionek i kotłownia; na drugim piętrze (poddaszu) znajdują się sypialnie (jedna, dwie lub trzy; im więcej pokoi, tym mniejszy ich obszar).

Schody, aby nie jeść już niewielkiej przestrzeni, można wyprowadzić.

W domach o powierzchni większej niż 50 kwadratów zwiększa się liczba pokoi - zwłaszcza jeśli projekt zakłada podłoże w piwnicy. Następnie wszystkie pomieszczenia „biurowe”, takie jak kotłownia i łazienka, są przesuwane w dół, uwalniając w ten sposób miejsce na salon: kuchnię, salon, gabinet lub sypialnię na pierwszym piętrze i kilka pokoi na drugim.

Projekty modelowe 8 na 8, rzadziej 7x8, 8x9, 9x9 metrów są uważane za najlepsze opcje dla 3-4 osobowej rodziny. Tak więc, na przykład, w domu 8 do 8 na pierwszym piętrze można umieścić tę samą kuchnię i salon (pełnoprawny, oddzielony od siebie), gabinet lub sypialnię, przedsionek, a także przestronny hol z garderobą. Na poddaszu może pomieścić dodatkową łazienkę i dwa lub trzy pokoje. Powierzchnia tego rodzaju domów może wynosić około 120 metrów kwadratowych. m

Projekty dużych domów wydają się ogromne tylko na papierze, gotowe budynki wyglądają bardzo kompaktowo. 100 pomieszczeń na pierwszym piętrze może pomieścić, oprócz kuchni z salonu, w pełni wyposażoną łazienkę i toaletę, a także dodatkowy pokój. Schody prowadzą do kilku sypialni, które są również wyposażone w pełne łazienki.

Są też projekty typowych domów, które oznaczają obecność wbudowanego garażu lub wanny.

Ich wymiar może być różny, na przykład 5,6 x 9,4, 6 na 8, 7 x 9, 8 na 10 metrów. Mimo że pokoje te nie są mieszkalne, są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Dzięki strychowi są dodatkowe liczniki, więc „ukrywająca się” przestrzeń tych pokoi jest w pełni opłacana przez wyższe piętra.

Wykończenie zewnętrzne

Przy projektowaniu typowych domów mansardowych dekoracja zewnętrzna jest zwykle zawarta w pakiecie usług budowlanych pod klucz. Często jednak obejmuje tylko malowanie lub tynkowanie. Ta opcja wykańczania ma prawo istnieć, zwłaszcza jeśli dom jest domem wiejskim, ale coraz częściej znajdują się tam budynki wyłożone różnymi materiałami.

Domy tego typu wyglądają o wiele bardziej korzystnie niż tylko malowanePonadto większość budynków w Rosji znajduje się w obszarach o trudnych warunkach klimatycznych, więc zewnętrzna strona będzie nie tylko ozdabiać dom estetycznie, ale także chronić go przed nadmierną kondensacją, wilgocią i spadkami temperatury.

Jeśli nie planuje się dalszej rozbudowy przestrzeni z powodu budowy dodatkowych rozszerzeń, na przykład werand lub wanien, Możesz nadać ostateczny wygląd blokom piankowym za pomocą:

  • wentylowane systemy fasadowe (siding, cegła, bunkier, tektura falista, gres porcelanowy);

  • kamień licowy, cegła dekoracyjna, dachówka;

  • pianka lub styropian o grubości 150 mm, pokryte tynkiem;

  • tynk;

  • malowanie;

  • na przykład łączone wykończenie głównego obszaru zostanie otynkowane, a dno zostanie wyłożone kamieniem.

Wnętrze

Nowoczesna aranżacja wnętrza może być wykonana w ścisłym kanonicznym stylu i może kontrastować, niszcząc wszystkie możliwe reguły. Domy z bloków piankowych są szczególnym przypadkiem, ponieważ należy wziąć pod uwagę specyfikę.

  • Po pierwsze rodzaj samych domów. Bardzo rzadko można zobaczyć mansardowy dom w mieście - z wyjątkiem przedmieść.Takie domy należą do budynków zbliżających ludzi do natury, dlatego w gotowych wnętrzach częściej można zobaczyć takie style, jak wieś, kraj, Prowansja, eklektyczny, domki. Sytuacja wewnętrzna z całym jej wyglądem podkreśla: nie jest to miasto, ale spokojna spokojna okolica ciszy na wsi.
  • Drugi to cechy projektowe piętra. Główne pytanie dotyczy przenikania światła dziennego - jeśli to nie wystarczy, pochyłe ściany w połączeniu z niewystarczającym oświetleniem stworzą wrażenie ciemnej szafy zamiast przytulnego kąta. Jeśli problem światła dziennego zostanie pomyślnie rozwiązany przez specjalne okna z figurami, logiczne jest myślenie o ramce tego elementu projektu.

Wzdłuż ścian można ustawiać nieporęczne i wysokie przedmioty, zwłaszcza szafki, ponieważ pochyłe ściany nie dają takiej możliwości.

Zawsze jednak istnieje jakieś wyjście, a jeśli potrzebna jest przestrzeń do przechowywania, można zastosować modułowe lub wbudowane meble, aby pomóc w indywidualnym rozmiarze, otwartych półkach i półkach, na których można umieścić kosze i jasne pudełka.

Decyzja o wykorzystaniu szafek jako przegród między pomieszczeniami pomoże zmniejszyć obciążenie podłogi. Ze względu na cechy techniczne na poddaszu nie zaleca się budowania ciężkich i grubych ścian - tylko ścianki działowe z płyty gipsowo-kartonowej lub podobne lekkie konstrukcje.

W domach na poddaszu często można zobaczyć jasne, przewiewne, romantyczne i jasne wnętrza. W dekoracji ścian można zobaczyć naturalne materiały (drewno, kamień), na łóżkach, sofach, fotelach jest duża liczba tekstyliów, a okna nie są widoczne. Elementy konstrukcyjne (drewniane belki) nie mogą być zamknięte, ale służą jako dekoracyjny ornament, który ponadto dzieli pokój na strefy.

Porady i wskazówki

Decyzja o stworzeniu pełnej przestrzeni życiowej z poddasza pozwala znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, ale wymaga również staranniejszego wyboru wszystkich komponentów. Preferowane są lekkie materiały i meble, które nie powodują dalszego powstawania pęknięć w ścianach i fundamentach.

Obszar budynku, a ściślej mówiąc, liczba znajdujących się w nim pomieszczeń, jest bardzo ważną kwestią, która jest ustalana na etapie wyboru lub opracowania projektu.

Zazwyczaj pokoje robią dokładnie tyle, co członkowie rodziny.

Obowiązkowym elementem w domu będą schody. Jeśli w domu nie ma zbyt wielu kwadratów, można je wyprowadzić na ulicę, a gdy kwadrat pozwala na zainstalowanie ich w domu, należy zastanowić się nad ich położeniem w jak największym stopniu - nie powinno się ukrywać miejsca. Racjonalne jest również stosowanie drabiny jako dodatkowego miejsca do przechowywania - pod nią dość kompaktowo można zmieścić masę szerokiej gamy szafek i systemów przesuwnych.

Jeśli projekt domu zapewnia piwnicę, to można umieścić wszystkie pomieszczenia techniczne, czy jest to łazienka lub kotłownia, tam. Spowoduje to zwolnienie powierzchni mieszkalnej.

Jeśli wzniesiona konstrukcja ma znaczny obszar (ponad 100 kwadratów), podczas planowania domu należy wziąć pod uwagę obecność osprzętu hydraulicznego na podłodze na poddaszu.

W małych domach ważna jest izolacja - jej obecność jest po prostu niezbędna do organizacji pokoju wszystkich członków rodziny.

W domach ze stałym miejscem zamieszkania bardzo ważny jest system grzewczyDlatego obecność kotłowni (zwykle znajdującej się w pobliżu kuchni) jest wysoce pożądana.

Bardzo ważnym punktem w projekcie jest ta część podłogi na poddaszu, która ma największą wysokość. Jego wysokość powinna wynosić co najmniej połowę długości pomieszczenia, w przeciwnym razie nie można uniknąć uczucia bliskiego poddasza.

Okna na poddaszu to kosztowny, ale bardzo rozsądny zakup. Ich cena wynika ze specjalnego mechanizmu mocującego, ale instalacja takich okien jest konieczna, ponieważ dodatkowe światło dzienne nigdy nie jest zbyteczne.

Piękne przykłady

Zdjęcia prawdziwych domów mansardowych, wykonane według standardowych wzorów, różnią się w różnych stylach i nie są bez odrobiny radości. Projektanci bardzo lubią ten dom ze względu na dachy o złożonym kształcie i oknach, wychodzące z góry. Ci, którzy chcą wyrazić siebie poprzez swój dom, zawsze mogą skorzystać z usługi indywidualnego zamówienia, w której złożona architektura budynku zostanie zrealizowana.

Dowiesz się więcej na temat budowy domu z pianki, a także jego zalet i wad w poniższym filmie.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia