Piwnica Tingard: cechy i subtelności instalacji

Stałym sposobem na konserwowanie warzyw w puszkach, tworzenie własnej kolekcji win, w gorące lato na chłodzenie napojów bez użycia lodówki pozostaje korzystanie z piwnicy, która zapewnia stałą temperaturę przechowywania żywności przez cały rok. Osiągnięcia postępu naukowego i technicznego umożliwiły wprowadzenie zmian w długim i dość skomplikowanym procesie budowania piwnicy, znacznie zmniejszając czas i koszty fizyczne tej pracy. Obecnie pojawiły się rozwiązania techniczne, które idealnie nadają się do stosowania w trudnych warunkach eksploatacyjnych, w tym podczas zalewania pomieszczenia w piwnicy.

Cechy i cechy piwnicy Tingard

Piwnica Tingard to plastikowy pojemnik wykonany metodą formowania obrotowego polietylenu, przeznaczony do przechowywania produktów spożywczych. Urządzenie wyposażone w górne wejście jest całkowicie zakopane w ziemi. Może być zainstalowany zarówno na środku działki, jak iw piwnicy przyszłego domu.

Ogromną zaletą kontenera jest to, że nie ma żadnych szwów. Fakt ten w pełni chroni produkty w pojemniku przed zalaniem gleby i wód gruntowych, które właściciele wielu miejsc próbują zwalczyć. Dostęp do kontenera jest również zamknięty dla gryzoni i owadów. Tańsze modele są wykonywane przez spawanie z kilku części i nie mają takich zalet.

Wysokiej jakości materiały, z których wykonana jest piwnica, nie emitują zapachów, nie podlegają korozji. Jest to gotowy produkt, który nie wymaga montażu i spawania.

W przeciwieństwie do opcji metalowych, plastikowa piwnica nie musi być regularnie malowana, nie podlega korozji.

Dodatkowo, na życzenie klienta, pakiet, oprócz zestawu instalacyjnego do instalacji, zawiera:

 • System wentylacyjny składający się z wlotu i komina. Zapewnia ciągły przepływ powietrza wewnątrz, nie pozwalając na zastój i usuwa nadmiar wilgoci.
 • Oświetlenie. Są konieczne, ponieważ wewnątrz nie ma zewnętrznego oświetlenia i światła słonecznego.
 • Półki drewniane, które są przeznaczone do wygodnego umieszczania produktów i zapasów konserw w piwnicy.
 • Drewniana podłoga, która oddziela i chroni dno pojemnika.
 • Schody, bez których nie schodzisz do środka i nie wchodzisz na górę.
 • Stacja pogodowa. Zapewnia kontrolę temperatury i wilgotności w piwnicy.
 • Szyja z uszczelnioną osłoną, która chroni przed deszczem.

Aby zapewnić piwnicy niezbędną wytrzymałość, obudowa jest wyposażona w metalowe żebra usztywniające, które pozwalają wytrzymać nacisk gleby na ściany i górę konstrukcji.

Piwnice mają grubość ścianki do 1,5 cm, całkowita waga konstrukcji wynosi 360 - 655 kg, w zależności od rozmiaru i konfiguracji, rozmiar szyjki wynosi 800x700x500 mm. Zewnętrzne parametry kontenera to 1500 x 1500 x 2500, 1900 x 1900 x 2600, 2400 x 1900 x 2600 mm. Okres gwarancyjny piwnic wynosi ponad 100 lat w dopuszczalnych temperaturach od -50 do + 60 stopni.

Ograniczona liczba rozmiarów piwnic Tingard jest wadą tego produktu, w porównaniu do piwnic wykonanych z cegły lub betonu, które można układać niemal w dowolnym kształcie i rozmiarze. Ta cecha jest jednak kompensowana przez zalety, które są nieodłącznie związane z bezszwowymi konstrukcjami z tworzywa sztucznego.

Technologia montażu w piwnicy

Przed rozpoczęciem pracy obszar, na którym ma się znajdować piwnica, musi być oczyszczony z zanieczyszczeńWykonuje się również oznaczenia wzdłuż krawędzi dołu dla kadłuba. Górną żyzną warstwę gleby usuwa się i cofa na bok. Następnie możesz zacząć kopać dół o głębokości 2,5 metra.

Krawędzie wgłębienia powinny być pionowe, tak aby pojemnik swobodnie wchodził do niego i nie utknął. Betonowa płyta o długości 50 cm większa niż dno piwnicy jest umieszczona na dnie, aby zapobiec jej deformacji z powodu osiadania gleby. Zamiast betonowej płyty można wykonać jastrych. Należy zauważyć, że powierzchnia fundamentu musi być płaska, w przeciwnym razie pojemnik może zostać uszkodzony w miejscach wystających.

Następnie układa się dwa kable na betonowej podstawie w odległości 40-50 cm od krawędzi. Urządzenia do napinania kabli powinny być umieszczone z uwzględnieniem możliwości ich użycia po opuszczeniu piwnicy na miejsce.

Pomiędzy zainstalowaną piwnicą a krawędziami wykopu powinna być odległość co najmniej 25 cm ze wszystkich stron. Po instalacji kable są napinane i umieszczane w specjalnych gniazdach. Materiały uszczelniające z otworem na usta są ułożone w górnej części pojemnika.

Następnie piwnica jest pokryta ziemią ze wszystkich stron. Konieczne jest uwzględnienie osiadania gleby. Tak więc, używając piasku jako kruszywa, obniżenie będzie minimalne. Jeśli używasz ziemi, to po pewnym czasie trzeba ją wypełnić w obwisłych miejscach. Należy to zrobić przed zakończeniem osiadania gleby.

Przed napełnieniem blatu należy zamontować elementy wentylacyjne i ułożyć przewody oświetleniowe. Aby nie latać w środku owadami, na otworach wentylacyjnych zainstalowana jest specjalna siatka.

Jeśli pasywna wentylacja nie jest wystarczająca, zawsze można dodać do niej aktywne elementy - wentylatory, które zapewniają wymagany przepływ powietrza. W tym przypadku, przed zainstalowaniem aktywnej wentylacji, należy wziąć pod uwagę dodatkowe zużycie energii i ocenić rzeczywistą potrzebę tego.

Na szczycie piwnicy należy ułożyć izolację, aby utworzyć barierę termiczną między górnymi gruntami.który może być bardzo gorący na słońcu i na powierzchni samego pojemnika. Do tego celu nadają się arkusze z tworzywa piankowego, które są doskonałym materiałem termoizolacyjnym i nie są podatne na korozję.

Bezproblemowa technologia produkcji pozwala na korzystanie z piwnicy w miejscach o wysokim poziomie wód gruntowych, gdzie możliwe jest sezonowe zalanie.

Podczas instalowania konstrukcji w takich miejscach konieczne jest uwzględnienie potrzeby jej ważenia, aby piwnica nie pchała jej w górę siłą wody gruntowej, jak pływak. W takich przypadkach umieść dodatkowe ciężkie płyty na spodzie.

  Planując instalację piwnicy, należy ocenić możliwość zbliżenia się do miejsca specjalnego sprzętu, takiego jak żurawie, które mogą być potrzebne do montażu płyt betonowych, a sam pojemnik waży około 600 kg. Jednocześnie nie ma wymagań dotyczących lokalizacji, z wyjątkiem technicznych możliwości przeprowadzenia instalacji. Tak więc może być umieszczony zarówno na otwartej działce, jak i w formie piwnicy w budowie.

  Po zamontowaniu konstrukcji instalowane są pozostałe elementy i okablowanie oświetleniowe, półki do umieszczenia produktu. Liczbę półek i ich lokalizację można zmienić w pewnych granicach.

  Wybierając piwnicę Tingard, właściciel zapewni sobie bezpieczne miejsce na całoroczne przechowywanie żywności. Wysokiej jakości materiały zapewnią brak obcych zapachów, szczelność i trwałość produktu. Niewątpliwą gwarancją niezawodności piwnic Tingard są liczne pozytywne opinie klientów.

  Instalacja Tinger cellar - w następnym filmie.

  Komentarze
   Autor
  Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

  Hol wejściowy

  Pokój dzienny

  Sypialnia