Piwnica „Uralets”: dane techniczne i cechy instalacji

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem wiejskiego domu, potrzebujesz tylko podziemnej piwnicy „Uralets”. Ponieważ całe zbiory z domku letniskowego raczej nie zmieszczą się w jednej lodówce. Na półkach można przechowywać puszki z puszkowanymi warzywami, kompotami, dżemem, winem, a także torby z plonem, a nie martwić się o bezpieczeństwo i jakość produktów.

Piwnica „Uralets” - hodowca zbiorów

Oczywiście bezpieczniej jest zbudować głęboką piwnicę, ponieważ łatwo jest utrzymać niską temperaturę przez cały rok. Ponadto może znajdować się pod domem lub niedaleko domu. Jednak ten przypadek wiąże się z koniecznością starannego przemyślenia wszystkiego, ponieważ bliskość lokalizacji wód gruntowych i jakość gleby jest bardzo ważna przy wyborze miejsca instalacji zbiornika.

Ale suchość gleby nie gwarantuje, że struktura nie zaleje podczas intensywnych opadów deszczu. Woda może stwarzać wiele problemów, docierając do ścian piwnicy.

Najważniejsze funkcje

Dzięki nowoczesnym technologiom w przemyśle powstała piwnica Uralets. Jest wykonany ze zbrojonego betonu i służy do długoterminowego przechowywania żywności. Ma monolityczny wygląd, jest hermetyczny i pojemny. Betonowa piwnica opiera się na stalowej ramie. Aby usunąć nadmiar wody w budynku zapewnia techniczną studnię.

Dla wygodniejszej dostawy, projekt składa się z dwóch elementów. Podczas instalacji po prostu trzymają się razem.

Zarówno sam zbiornik, jak i wszystkie jego komponenty są wykonane z markowego betonu zbrojonego, odpornego na mróz, z wykorzystaniem nieprzemakalnych zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się beton następujących marek:

 • F200;
 • M350;
 • hydrotechniczne, odporne na ekstremalne temperatury.

Wszystkie elementy składowe konstrukcji spełniają standardy jakości. Trwałość tego projektu wynosi ponad 100 lat.

Wejście do budynku znajduje się na górze. Drabina z drzewa jest dołączona do standardowego pakietu. Jest to dość wygodne i bezpieczne. Dołączone są również pionowe elementy wentylacyjne.

Seria piwnic „Uralets” to okrągła konstrukcja o pojemności 6 metrów sześciennych i prostokątnych konstrukcjach o wymiarach 10 i 12 metrów sześciennych. Oprócz funkcji funkcjonalnej, a mianowicie: przechowywania produktów, pojemność może być wykorzystywana jako komora z otworami i rurami wodnymi.

Dzięki tej metodzie umiejscowienia rur można w bardziej niezawodny sposób chronić różne pompy i filtry przed wpływami zewnętrznymi, a także zwalniać użyteczną powierzchnię domku letniskowego.

Produkcja i montaż mocy

Wszystkie części pojemników są produkowane w fabrykach w nowoczesnych warsztatach z wykorzystaniem najnowszego sprzętu i technologii XXI wieku. Wypełnianie części odbywa się w sposób monolityczny, a następnie kompozycja jest wibrowana.

Grubość ścianki konstrukcji wynosi od 10 centymetrów, objętość wynosi 12 tysięcy litrów. Konstrukcja waży 9 ton, jej długość wynosi 3 metry, szerokość - 1,8 metra, wysokość - 2,7 metra.

Pojemność piwnicy ma taką konfigurację, w której nawet ludzie o różnym wzroście są wygodnie w środku. Można to ocenić na podstawie wielu pozytywnych opinii użytkowników na temat tego projektu.

Możesz spróbować zainstalować piwnicę „Uralets” własnymi rękami. Jeśli jednak ani ty, ani żaden z waszych krewnych nie ma żadnego doświadczenia w wykonywaniu takich prac, lepiej jest zwrócić się do specjalistów.

 • Wybierając miejsce pod piwnicą, musisz wybrać suche, podwyższone miejsce. Możesz zorganizować go pod dowolnym budynkiem - domem, garażem i tak dalej.
 • Do klejenia szwów używaj kleju do płytek kategorii M / 200, W / 4. Sam producent produkuje dodatki hydrauliczne.
 • Ruch pojazdów nad tym projektem jest możliwy tylko po konsultacji ze specjalistą.

Wentylacja może być dwojakiego rodzaju: typowa, zawarta w zestawie lub wywiercona na życzenie klienta.

Pierwszy etap - kopanie dołu

Aby zainstalować piwnicę, konieczne jest wykopanie kwadratowego dołu o bokach większych o 0,5-1 m od zainstalowanej mocy. Konieczne jest wypełnienie dziury tą samą ziemią, która została wykopana podczas kopania dołu.

Konstrukcja nie powinna się wysuwać podczas zasypywania, więc konieczne jest zapewnienie, że na dnie studzienki nie ma wody. Na głębokości wykopu jest wypełniony piaskiem lub małymi frakcyjnymi przesiewami. Dalej warstwa jest skondensowana i sprawdzana przez poziom. Podczas pracy w studni należy przestrzegać środków ostrożności.

Ale jest to również całkiem realne i możliwe jest zainstalowanie konstrukcji bezpośrednio w wodzie. W takim przypadku konieczne jest, aby haki i linie zbiornika były również pokryte wodą. Odbywa się to dzięki temu, że zawiasy, które są używane do instalacji konstrukcji, znajdują się na samym dole konstrukcji. W tym celu użyj pośrednich elementów ogniw tkaniny.

Aby regulować wilgotność w piwnicy, należy przewietrzyć pomieszczenie. W tym celu jest wentylacja w konstrukcji. Pamiętaj o prawidłowym działaniu wentylacji. Powietrze w zbiorniku jest aktualizowane przez dwie rury zasilające i wydechowe. Ale możliwe jest również zainstalowanie bardziej złożonego systemu wentylacji.

Producent przewidział grubość ścian, jeśli nagle trzeba wywiercić coś, aby zapobiec rozszczelnieniu konstrukcji.

Korzyści i recenzje

Główne zalety piwnicy „Uralets” obejmują pewne cechy.

 • Wielkość produkcji, która może zmieścić się w piwnicy, jest równa objętości 25 lodówek.
 • Ponieważ konstrukcja wykorzystuje części monolityczne i specjalne kleje, zapewnia to wysoką szczelność.
 • Wysoka odporność na czynniki środowiskowe, a mianowicie: korozja, wody gruntowe i tak dalej.
 • Ściany konstrukcji wykonane są z ekologicznego materiału.
 • Piwnica utrzymuje optymalny reżim temperatury i wilgotności do przechowywania żywności, w tym poprzez odpowiednio zaprojektowaną wentylację.
 • Po przeprowadzeniu testów stwierdzono, że konstrukcja ta może wytrzymać wstrząsy sejsmiczne do 5,5 punktu.
 • Nie ma potrzeby wykonywania zewnętrznej izolacji ścian. Ocieplenie staje się konieczne w północnych szerokościach geograficznych i polega na tym, że szczyt konstrukcji jest pokryty arkuszem pianki. W naszych szerokościach geograficznych głębokość i głębokość betonu 100 mm wystarcza, aby żywność nie zamarzła.
 • Projekt jest dość prosty w instalacji. Jeśli masz niezbędny sprzęt i przestrzegasz wszystkich zaleceń producenta, w ciągu 4 godzin będziesz mieć gotową piwnicę. Nieco więcej czasu będzie trzeba poświęcić na wewnętrzne prace wykończeniowe.
 • Możesz zaprojektować piwnicę w sezonie zimowym.
 • Gwarancja na produkt sięga 100 lat, co wygląda bardzo imponująco.

Jeśli przeanalizujemy opinie ludzi, którzy mają piwnicę „Uralets”, to widzimy, że wszyscy chwalą go za niezawodność, trwałość, wysoką jakość projektu, pomimo zastosowania we wszystkich rodzajach gleby i temperatury. Bezwarunkowa korzyść podczas przechowywania produktów w piwnicy, jak również okres gwarancji obejmuje wszystkie koszty gotówkowe na budowę tej konstrukcji. Producent wskazuje cenę budynku w wysokości 100 tysięcy rubli. Jaka jest jedyna wada piwnicy.

Ponadto właściciele są bardzo zadowoleni z wygody i bezpieczeństwa piwnicy, ponieważ zarówno dziecko, jak i osoba starsza mogą się do niej dostać.Wszystkie opinie o piwnicy „Uralets” są pozytywne, zaleca się jej zakup do przechowywania produktów, a także do innych celów.

Instalacja piwnicy „Uralets” patrz poniższy film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia