Jak zdemontować drzwi wewnętrzne klamki?

Obecnie prawie każde drzwi wewnętrzne są uzupełnione o coś takiego jak klamka. Co więcej, nie chodzi tu o konwencjonalny uchwyt, na przykład okrągły uchwyt, który można po prostu wziąć, ale o mechanizm, który umożliwia otwieranie i zamykanie drzwi i, jeśli to konieczne, trzymanie go w pozycji zamkniętej, pomimo wysiłków włożonych w jego otwarcie. Takim mechanizmem jest na przykład zatrzask z zamkiem. W miarę zużywania się akcesoriów do drzwi, a każdy uchwyt po prostu pęka.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak go zdemontować i zdemontować.

Cechy różnych wzorów

Na początek opowiem o projektach klamek i ich cechach.

 • Pierwsza kategoria, którą rozważamy - modele stacjonarne. Jest to najpowszechniejsze rozwiązanie dla drzwi wewnętrznych. Podobne akcesoria obecnie praktycznie nie są stosowane. Czy to na drzwiach zainstalowanych w czasach Związku Radzieckiego, które nie zostały zmodernizowane od tego czasu. Tak, a na terenach mieszkalnych zwykle nie jest używany. Zewnętrznie wygląda jak wspornik. Istnieją dwa typy takiego modelu. Różnica między nimi polega na tym, że mogą być one jednokierunkowe lub poprzeczne.

Jeśli mówimy o tym drugim, to na długich śrubach mocujących 2 uchwyty, które są umieszczone po różnych stronach skrzydła drzwi - jeden na drugim.

Ten uchwyt jest bardzo łatwo usuwany - wystarczy odkręcić śruby, które utrzymują ten wzór. Takie meble można nazwać groszem w dosłownym sensie, ponieważ mają one minimalną cenę. Naprawienie tego nie ma sensu, ponieważ nie rozumie.

 • Następna opcja to konstrukcja pchająca. Taka decyzja w sprawie struktury będzie nieco trudniejsza. Uchwyt jest produktem typu dźwigniowego: elementy robocze, dzięki osi, są przymocowane do mechanizmu blokującego. Niektóre warianty tego typu są dodatkowo wyposażone w uchwyt, który blokuje część blokującą.

Taki uchwyt można zdemontować za pomocą śrubokręta z wąskim użądleniem. Nawiasem mówiąc, taki uchwyt może mieć zamek z metalowym rdzeniem.

 • Inną wzmianką jest - model obrotowy. Ma wiele różnic w stosunku do powyższych opcji, które mają formę i cechy konstrukcyjne. Ogólna zasada działania jest taka sama jak w innych modelach.
 • Kolejna wersja rozważanych akcesoriów do drzwi wewnętrznych - długopis z gniazdem. Takie uchwyty mają okrągły kształt i, w zależności od wersji, mogą być obsługiwane za pomocą różnych algorytmów. Różnią się sposobem mocowania elementu dekoracyjnego. Kulisty kształt jest bardzo wygodny w obsłudze. Takie modele są również nazywane gałkami.

   Ogólnie, jak widać, istnieje duża liczba klamek do drzwi wewnętrznych. Każdy typ ma swoje zalety i wady, a algorytm ich demontażu będzie w przybliżeniu taki sam.

   Wymagane narzędzia

   Aby zdemontować klamkę, musisz mieć pod ręką pewne narzędzie. Niezależnie od rodzaju, może zawierać ukryte elementy i części, które nie zawsze mogą być wyciągnięte za pomocą zwykłych urządzeń.

   Z tego powodu powinieneś mieć pod ręką następującą listę narzędzi:

   • młot;
   • śrubokręt;
   • zestaw wierteł i wierteł z odrobiną;
   • ołówek;
   • szydło;
   • gon.

   Jak zdemontować i usunąć?

   Dość łatwo jest zdemontować klamkę drzwi, jeśli masz wyżej wymienione narzędzia, a także niewielką wiedzę teoretyczną na temat struktury tego mechanizmu.

   Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki.

   • Wspieraj i dobrze zamocuj drzwi w taki sposób, aby znajdowały się w stałej pozycji.
   • Teraz musisz podważyć kołnierz typu dekoracyjnego i lekko go odciągnąć. Pod nim znajdują się elementy mocujące, które należy odkręcić.
   • Na kołnierzu części dociskowej znajduje się specjalny kołek, który jest blokowany i sprężynowy. Wcisnąć śrubokrętem. W wersji obrotowej zwykle znajduje się w obudowie. Aby się tam dostać, musisz włożyć klucz lub szydło. Jeśli nie było możliwe sondowanie, kołnierz powinien zostać obrócony, aż dotknie sworznia.
   • Teraz powinieneś kliknąć szpilkę i jednocześnie pociągnąć za uchwyt.
   • Teraz odkręć śruby mocujące.
   • Oddziel wnętrze elementu od zewnątrz, wyjmij uchwyt i kołnierz typu dekoracyjnego.
   • Jeśli zachodzi potrzeba zdjęcia zatrzasku w celu wymiany lub naprawy, odkręć śruby mocujące go z boku bloku drzwi, a następnie usuń pręt, a następnie sam mechanizm.

   Podczas montażu akcesoriów w innej pozycji lepiej nie demontować ich na części. Można go łatwo przymocować do konstrukcji drzwi, ale w odwrotnej kolejności.

   Teraz opowiedz bezpośrednio o demontażu każdej kategorii piór.

   • Zacznijmy od stacjonarnego, która nie ma zestawu słuchawkowego push i nie jest wyposażona w zamek typu wpuszczanego. Aby odkręcić taki uchwyt, potrzebny jest śrubokręt krzyżakowy lub płaski. Alternatywnie możesz użyć śrubokręta. Demontaż należy rozpocząć od poluzowania śrub mocujących mechanizm.

   Jeśli są przedmioty dekoracyjne, należy je najpierw usunąć. Podczas odkręcania śrub należy przytrzymać części odpowiedzi na tylnej stronie ostrza. Jeśli tak się nie stanie, struktura może po prostu wypaść z płótna i odkształcić się.

   Należy zauważyć, że mocowanie może być odpowiednio jedno- lub dwustronne, konstrukcja może być traktowana inaczej, co oznacza, że ​​należy się tym zająć z wyprzedzeniem. Po usunięciu wszystkich śrub należy ostrożnie zdjąć uchwyt ze skrzydła drzwi za pomocą płaskiego śrubokręta. W miejsce starego uchwytu postawiono inny mechanizm lub ten sam projekt, ale z nowymi częściami.

   • Jeśli ołów Mowa o demontażu gałki z gniazdemnastępnie konieczne jest wyjaśnienie, że słowo „gniazdo” zazwyczaj oznacza mechanizm, który umożliwia blokowanie zamka za pomocą małego klucza po jednej stronie, który nie jest używany po drugiej stronie. Na drugiej stronie znajduje się specjalna jagnięcina. W tej sytuacji demontaż mechanizmu zostanie przeprowadzony zgodnie z następującym algorytmem:
    1. najpierw poluzuj śruby mocujące podkładki, pełniące funkcję dekoracyjną po obu stronach;
    2. odkręcić śruby łączące mechanizm po obu stronach;
    3. konstrukcja rękojeści jest wyciągnięta, a jej pozostała część jest usunięta;
    4. wyciągnął mechanizm blokujący.

   Jeśli uchwyt wymaga naprawy lub konieczna jest wymiana jakiejkolwiek jego części, konieczne jest całkowite zdemontowanie poszczególnych elementów i określenie przyczyny usterki. Konieczne jest uważne monitorowanie bezpieczeństwa wszystkich małych elementów konstrukcji, w przeciwnym razie, jeśli zostaną utracone, mechanizm nie może zostać złożony z powrotem.

   • Teraz porozmawiajmy o demontażu pokrętła pokrętła. Aby usunąć ten element ze skrzydła drzwi, zazwyczaj wykonuje się następujące kroki.
    1. Śruby mocujące po jednej stronie drzwi.
    2. Mechanizm jest demontowany przez specjalne otwory.
    3. Demontaż dodatkowej płyty powrotnej. Aby zdemontować ten element, po prostu pociągnij go na swoją stronę.

   Zdemontowane pokrętło mocuje się za pomocą najprostszych śrub do łączników.Mechanizm ten powstał z nadzieją, że później nie zostaną przeprowadzone żadne prace naprawcze, ale po prostu zostanie zakupiona nowa część zapasowa, która zastąpi starą rączkę.

     • Opcje wypychania. Zwykle zamiast podejmować decyzje, są one używane. Wynika to z faktu, że są one trwałe i bardzo łatwe w obsłudze i naprawie. Demontaż odbywa się w następujący sposób:
      1. najpierw odkręć śruby mocujące typ łaty z tkaniny dekoracyjnej, wykonując funkcję przyklejania;
      2. po tym ostrożne płótna napowietrzne są usuwane, umieszczone po obu stronach;
      3. śruby mocujące są odkręcane, a elementy konstrukcyjne o okrągłym kształcie znajdują się po obu stronach skrzydła;
      4. pozostaje tylko otworzyć wzajemny pręt i sam zamek, po czym wyciągnąć je z pasujących gniazd.

     Jak naprawić?

     Często naprawa klamki odbywa się w następujących sytuacjach:

     • klamka zacina się i obraca mocno;
     • uchwyt po naciśnięciu nie przesuwa się do normalnej pozycji;
     • uchwyt wypada i podstawa nie jest uszkodzona;
     • język nie porusza się po naciśnięciu.

     Z reguły przyczyną tych błędów jest zużycie, a także wymazywanie części z powodu ciągłego użytkowania. Z tego powodu konieczne jest okresowe smarowanie części zamka i mechanizmu, aby oczyścić wszystko z brudu. Podczas smarowania produkt przewija się tak, że ciecz równomiernie spada na wszystkie elementy i części. Jeśli nastąpiło poluzowanie uchwytu, łączniki powinny zostać poprawione i dokręcone.

     Czasami konieczne jest przeprowadzenie naprawy akcesoriów drzwi wejściowych lub żelaznych. Jeśli mówimy o drzwiach wewnętrznych, naprawa lub wymiana mechanizmu jest zwykle przeprowadzana, gdy klamka wypadnie.

     Dzieje się tak, jeśli używasz słabej jakości okuć, z powodu których pierścień ustalający może pęknąć lub wypaść.

     Aby wykonać prace naprawcze, wykonaj następujące kroki.

     • Odłącz podstawę od skrzydła drzwi.
     • Spójrz na stan pierścienia blokującego. Jeśli pierścień się przesunął, należy dostosować jego położenie. Jeśli pękło lub pękło, należy je wymienić.

     Przeprowadzana jest również naprawa klamki, jeśli po otwarciu okucia nie staną w zwykłej pozycji. Przyczyną problemu jest przesunięcie lub złamanie spirali.

     Aby zastąpić helisę, wymagane są następujące kroki:

     • zdemontować urządzenie;
     • usuń uszkodzoną część i wymień ją;
     • teraz konieczne jest przeprowadzenie fiksacji za pomocą mechanizmu zatyczkowego;
     • projekt jest zamontowany na drzwiach.

        Jeśli sprężyna pękła, można ją wykonać niezależnie od małego kawałka drutu stalowego. Kęs należy ogrzać na ogniu do jasnoczerwonego koloru, a następnie zanurzyć w wodzie. Następnie można go zastosować.

        Jak naprawić klamkę własnymi rękami, zobacz następny film.

        Komentarze
         Autor
        Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

        Hol wejściowy

        Pokój dzienny

        Sypialnia