Zastosowanie białych dekoracyjnych cegieł do dekoracji wnętrz

 Zastosowanie białych dekoracyjnych cegieł do dekoracji wnętrz

Cegły dekoracyjne są często używane w dekoracji wnętrz różnych budynków. Szczególnie popularne dzisiaj są stylowe obicia w kolorze neutralnej bieli. Wyglądają ekologicznie w wielu stylistycznych kierunkach, od popularnego loftu po ultranowoczesny high-tech. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej temu oryginalnemu wykończeniu i dowiemy się, jakie są jego charakterystyczne cechy.

Funkcje specjalne

Dzisiaj właściciele mieszkań i domy prywatne mają możliwość ozdabiania swoich domów w dowolnym stylu i kolorze. Wielu użytkowników preferuje nuty w ustawieniach, na przykład ceglane ściany. Nie myśl, że takie podstawy wyglądają tanio i nudno. W rzeczywistości, w odpowiednio wyposażonej przestrzeni, ta dekoracja może ożywić wnętrze, czyniąc je bardziej oryginalnym i modnym.

Biała cegła dekoracyjna może być zarówno naturalna, jak i symulowana. Często najnowsze opcje nie wyglądają gorzej niż naturalne, zwłaszcza jeśli zostały wykonane poprawnie. Jednak według ekspertów ten interesujący projekt jest najłatwiejszy do zorganizowania, jeśli mieszkanie znajduje się w nowym budynku, w którym nie ma jeszcze dekoracji wnętrz. W takim przypadku ceglane ściany wewnątrz lokalu będą wyglądać jak najbardziej realistycznie. Wszystko, czego potrzebują właściciele, to ochrona powierzchni cegieł za pomocą specjalistycznych mieszanek i pomalowanie ich. Nie ma potrzeby zamiatania nieprawidłowości. W tym przypadku małe wady w cegle będą bardzo przydatne - nie będą kolidować z wyglądem wykończenia. Z takimi wadami, przeciwnie, cegły będą wyglądać bardziej naturalnie.

Jeśli podstawy ścian zostały wcześniej wykończone lub zostały wykonane z płyt gipsowo-kartonowych lub betonu, najprawdopodobniej trzeba będzie skorzystać z jednej z opcji imitacji śnieżnobiałego muru. Wykonując taką pracę, musisz spróbować stworzyć najbardziej realistyczne klocki. Oczywiście możesz zaoszczędzić pieniądze i kupić proste płótno z wizerunkiem muru, ale nie powinieneś spodziewać się poważnego realizmu z tego wykończenia.

Nie myśl, że na tle białych cegieł w dekoracji pokoi można umieścić tylko te same szorstkie i brutalne meble. W praktyce różne modele, od nowoczesnego po klasyczny, organicznie wyglądają na takim tle. Meble mogą mieć eleganckie i zaokrąglone kształty lub odwrotnie, szczegóły kątowe. Konsumenci mają do czynienia z eleganckim wyborem ciekawych i harmonijnych kombinacji.

Dekoracyjne cegły mogą być wykonane w różnych odcieniach bieli. Tekstura materiałów może się również różnić. Niektórzy ludzie lubią idealnie gładkie i schludne cegły, podczas gdy inni wolą grube materiały o szorstkiej powierzchni.

Odmiany

Wykończenie cegieł lub układanie pod cegłą jest inne. Zapoznajmy się bliżej z najpopularniejszymi i najlepszymi wariantami podobnej podszewki.

Tynku

Tanie i bardzo popularne są cegły gipsowe. Dekor tych materiałów może mieć prawie każdą teksturę, kształt i rozmiar. Ponadto wielu konsumentów zwraca się do tych produktów, ponieważ nie boją się spadków temperatury - pod ich wpływem kamień gipsowy nie traci kształtu i nie ulega deformacji.Musimy jednak pamiętać, że gips nie może się pochwalić specjalną wodoodpornością. Na takim wykończeniu będzie musiała zastosować specjalną kompozycję ochronną, która ochroni ją przed nadmiernym wchłanianiem wilgoci. Zwykle używany do tego specjalistycznego lakieru i farby.

  Jeśli skupisz się na teksturze cegły gipsowej, możesz wybrać następujące typy:

  • nudne - cegły te nie mają połysku i blasku, lecz są również traktowane związkami ochronnymi;
  • błyszczący - są to genialne produkty, które koniecznie pokryte są specjalnym lakierem, który nadaje materiałowi połysk;
  • rozdarty - na tym wykończeniu nie ma nawet samolotów, ale są losowo rozproszone nierówności i narożniki;
  • tłoczone - powierzchnia takich dekoracyjnych cegieł jest uzupełniona różnorodnymi wytłoczonymi podszewkami;
  • wklęsłe i wypukłe - takie cegły wyróżniają się ciekawym efektem objętościowym, który uzyskuje się dzięki ich niestandardowemu kształtowi.

  Z ceramiki

  Z tego surowca wykonano pierwsze dekoracyjne cegły. Cegły ceramiczne należą do najbardziej estetycznych i poszukiwanych. Dzięki nim możesz radykalnie zmienić wnętrze, czyniąc je bardziej komfortowym i przyjemnym.

   Cegły ceramiczne są bardzo praktyczne, trwałe i niezawodne. W wielu swoich cechach są one podobne do odpornych na zużycie płytek ceramicznych, tak popularnych wśród współczesnych konsumentów. Główne zalety takich produktów to:

   • wysoka wytrzymałość;
   • niezrównana niezawodność;
   • długa żywotność;
   • niezrównana praktyczność;
   • Niszcząca wilgoć, która może z czasem zniszczyć ten materiał, nie przenika do ceramiki (dlatego ta sama płytka ceramiczna jest idealnym rozwiązaniem dla łazienki);
   • taka cegła nie zostanie poddana deformacji, nawet jeśli zostanie poddana poważnym obciążeniom;
   • cegła ceramiczna nie obawia się zmian warunków temperaturowych.

   Należy jednak wziąć pod uwagę, że możliwe będzie wykonanie oryginalnej podartej lub rzeźbionej powierzchni na prostszych cegłach gipsowych, a trudno to zrobić na elementach ceramicznych.

   Gres porcelanowy

   Takie dekoracyjne cegły są słusznie uznawane za najbardziej niezawodne, trwałe i trwałe. Zranić ich nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Płytki porcelanowe wytwarzane są w specjalnej technologii, która może być stosowana tylko w produkcji na dużą skalę. W środowisku domowym nie można wykonać wysokiej jakości porcelanowych materiałów wykończeniowych.

    Cegła dekoracyjna z płytek porcelanowych posiada następujące pozytywne cechy:

    • jest mrozoodporny;
    • nie boi się skoków temperatury i przenikania wilgoci;
    • ta cegła nie pochłania zanieczyszczeń, ponieważ ma specjalną górną warstwę;
    • w sklepach można znaleźć ogromną ilość wielokolorowych kamieni dekoracyjnych wykonanych z ceramicznego granitu;
    • podobne produkty prezentowane są w najbardziej różnych parametrach wymiarowych.

    Porcelanowe cegły kamionkowe są często używane nie tylko do wykańczania fundamentów ściennych, ale także do dekoracji podłóg. Szczególnie imponujące są takie powierzchnie w kuchni, jadalni, korytarzu lub korytarzu.

    Klinkier

    Taka dekoracja ścienna wyróżnia się szczególnym urokiem. Śnieżnobiałe elementy klinkieru są bardzo podobne do prawdziwych cegieł. Materiał ten ma wysoką gęstość, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany w dekoracji wnętrz, gdzie występują częste różnice temperatur.

    Podobnie jak warianty gresu porcelanowego, cegły klinkierowe nie mogą być wykonane w domu. Specjalistyczne piece o bardzo wysokiej temperaturze (ponad 1200 stopni Celsjusza) służą do produkcji tego wykończenia.

    Opcje projektowe

    Dekoracja ścian białymi cegłami jest idealnym rozwiązaniem dla wielu stylów wnętrz. Dzięki temu projektowi możesz sprawić, że sytuacja stanie się świeższa, jaśniejsza i bardziej interesująca.Przyjrzyjmy się bliżej, w jakich stylach zespołów biały mur będzie wyglądał szczególnie atrakcyjnie i ekologicznie.

    Loft

    We wnętrzach tego „poddasza” najczęściej stosuje się cegły. Może być nie tylko biały, ale także szary, czerwony, brązowy lub inny atrakcyjny odcień. W ten sposób wnętrza są dziś bardzo popularne. Charakteryzują się otwartą komunikacją (na przykład rury), kombinacjami mebli, zaprojektowanymi w różnych stylach, obecnością naturalnych i słabo przetworzonych materiałów. Na przykład na tle białej cegły we wnętrzu strychu mogą znajdować się „zniszczone” drewniane stoły i krzesła, a także drogie skórzane sofy, połączone w jeden tandem.

    Muzyka country

    To kolejny popularny styl, w którym ceglane ściany wyglądają harmonijnie. A wykonanie wnętrza w podobny sposób jest dopuszczalne zarówno w prywatnym domu lub domku, jak iw zwykłym miejskim mieszkaniu. Na tle dekoracji ceglanych w takim otoczeniu będą wyglądać spektakularne meble z naturalnego i słabo obrobionego drewna. Jako dekoracje możesz użyć elementów z nutami etnicznymi. W jednym zestawie takie elementy umożliwiają stworzenie bardzo przytulnego i „ciepłego” wnętrza, którego nie chcesz odejść.

    Gotyk

    Cegła świetnie wygląda we wnętrzach zaprojektowanych w stylu gotyckim. W takich sytuacjach zaleca się układanie tylko kamieni naturalnych najwyższej jakości. Zwykle tylko jedna ściana w pokoju lub części ściany jest wykończona w ten sposób. Dopuszczalne jest uzupełnianie kolumn i łukowych podstaw cegłą dekoracyjną.

    Na tle muru będą wyglądać oszałamiające i solidne meble. Na przykład może to być luksusowe przestronne łóżko z drogim baldachimem i soczystym kryształowym żyrandolem.

    Minimalizm

    Dziś powściągliwy nowoczesny styl zwany minimalizmem jest niezwykle popularny. W tym wnętrzu cegła wygląda nie tylko jako biała, ale także brązowa lub czerwona. Meble w odcieniach szarości, czerni lub srebra, a także oprawy oświetleniowe z elementami chromowanymi i metalowymi będą świetnie wyglądać na tle takich powłok.

    Jak wybrać?

    Jeśli chcesz wybrać wysokiej jakości dekoracyjną cegłę do wnętrz, to Powinieneś polegać na następujących ważnych kryteriach.

    • Materiał. Kupuj tylko wysokiej jakości produkty z bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Uważaj na produkty gipsowe. Takie opcje nie są zalecane do zawieszenia w kuchni i innych miejscach, w których występuje wysoka wilgotność. W takich okolicznościach okładzina gipsowa wkrótce zacznie się załamywać. Lepiej jest preferować ceramikę lub inne droższe powłoki. Łatwiej będzie je oczyścić z zanieczyszczeń.
    • Na korytarz lub korytarz lepiej jest kupować tylko materiały o wysokiej wytrzymałości, które nie podlegają szybkiemu zanieczyszczeniu. Gips nie jest tu odpowiedni. Wynika to z faktu, że w tych przestrzeniach dekoracja staje się bardziej podatna na zabrudzenia i łatwiej się brudzi niż na przykład w salonie lub sypialni.
    • Jakość Kupując gotowe cegły dekoracyjne, należy sprawdzić ich powierzchnię. Muszą być wolne od wad, uszkodzeń lub przebarwień. Jeśli takie istnieją, lepiej odmówić zakupu, ponieważ oznaczałoby to niewłaściwe przechowywanie lub niedbały transport produktów.
    • Odcień. Delikatnie wybierz odpowiedni odcień bieli. Zastanów się, czy powinien harmonijnie wtopić się w istniejące wnętrze, dzwoniąc do innych otaczających palet.
    • Producent. Kupuj gotowe klocki dekoracyjne tylko od znanych i zaufanych producentów - takie produkty z reguły są dobrej jakości.

    Przykłady we wnętrzu

    Ściana z akcentami na tle białych drzwi wejściowych będzie wyglądać imponująco, jeśli ozdobisz ją powłoką pod małą białą cegłą. Na podłodze możesz położyć lekką płytkę z czarnymi diamentami.

    Ceramiczna biała cegła może zakończyć akcentową ścianę jadalni w kuchni jasnymi meblami z kontrastową podłogą, wyłożoną dużymi czarnymi płytkami.

    W salonie z ceglanymi murami można zaaranżować ścianę z akcentem przed meblami tapicerowanymi i powiesić na niej płaski czarny telewizor. Podłoga w tym ustawieniu jest lepsza do ułożenia ciemnoszarego lub czarnego, natychmiast położyć ciemną aksamitną sofę z puszystym szarym dywanikiem na podłodze.

    O dekoracyjnej cegle do dekoracji wnętrz, patrz film poniżej.

    Komentarze
     Autor
    Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

    Hol wejściowy

    Pokój dzienny

    Sypialnia