Cegła dekoracyjna: aplikacja wewnętrzna i tworzenie końcówek

 Cegła dekoracyjna: aplikacja wewnętrzna i tworzenie końcówek

Cegła dekoracyjna jest imitacją murowania. Materiał wykończeniowy pomaga dekorować ścianę bez użycia drewna, tapety lub gipsu. Niektórzy uważają, że dzięki tej opcji wykańczania niemożliwe jest stworzenie przytulnego i przyjemnego designu, inni są przekonani, że mur w pokoju jest czymś, co pomoże stworzyć oryginalny i niezwykły styl. Przed wyborem materiału należy zapoznać się z jego charakterystyką i typami, aby uzyskać dokładnie to, co pasuje do wnętrza pomieszczenia.

Plusy i minusy

Cegła dekoracyjna - materiał jest bardzo poszukiwany i popularny ze względu na doskonałe właściwości techniczne. Ze względu na swoje zalety przyciąga uwagę wielu osób. Główne pozytywne cechy.

 • Ma małą grubość, więc może być używany nawet w małych pomieszczeniach. Dość często w korytarzu znajdują się murowane cegły z wewnętrznej cegły.
 • Dobrze zatrzymuje ciepło, ma niską przepuszczalność. Wydajność izolacji - najważniejsze produkty plus.
 • Jest wykonany z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów, które nie emitują żadnych szkodliwych substancji, są przyjazne dla środowiska i nie są w stanie wywoływać reakcji alergicznych.
 • Łatwy w montażu, ponieważ elementy są lekkie i łatwe do przymocowania do ścian za pomocą specjalnego kleju. Nawet osoba bez doświadczenia będzie w stanie dokończyć materiał
 • Dość łatwo odciąć w razie potrzeby, można go wykorzystać do projektowania narożników i złączy.

Jak w przypadku każdego materiału wykończeniowego, cegły dekoracyjne mają wady:

 • powierzchnia elementów jest szorstka;
 • niska higroskopijność

Cechy te nie pozwalają na użycie elementów podczas wykańczania obszarów problemowych, na przykład niektóre typy nie mogą być używane do dekorowania fartucha w kuchni.

Gatunki

Istnieje kilka rodzajów dekoracyjnych cegieł. Każdy z nich ma swoje cechy i właściwości, więc przed zakupem któregokolwiek z elementów warto zbadać cechy wszystkich opcji, aby wybrać najbardziej odpowiedni.

 • W produkcji cegieł klinkierowych Biorą ceramikę jako podstawę, więc czasami mogą nazwać ją ceramiką. Może trwać przez długi czas, nawet jeśli wilgotność w pomieszczeniu jest wysoka. Nie jest silnie zanieczyszczony, jest łatwy do czyszczenia, więc dość często można zobaczyć ten typ cegły w projekcie ściany w kuchni lub w łazience. Materiał nie boi się zmieniających się temperatur, więc może być stosowany w pomieszczeniach, które nie są ogrzewane. Najbardziej trwała i praktyczna opcja. W procesie produkcyjnym masa, z której wykonane są elementy, poddawana jest podwójnemu hartowaniu termicznemu, co umożliwia układanie elementów klinkieru zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Kolejną pozytywną cechą jest niejednolita gama kolorów. Ten typ ma najwyższy koszt.
 • Gips (kamień wenecki) ma odpowiednią wartość. Jest dość kruchy, ale mimo to może służyć przez wiele lat, ponieważ jest praktyczny i higroskopijny. Jednym z rodzajów takich cegieł jest cement. Jest silniejszy, nie boi się naprężeń mechanicznych. Naklejki są wykonywane szybko i łatwo.
 • Oryginalny i nietypowy rodzaj materiału wykończeniowego - elastyczna cegła. Jest to dekoracyjna płytka, która może szybko i łatwo zmienić kształt po podgrzaniu (można użyć ciepłego strumienia powietrza z suszarki). Jest to wyjątkowa opcja, która bardzo ułatwia projektowanie ścian o złożonej konfiguracji, szerokiej gamie projekcji, kolumn lub łukowych sufitów.
 • Panele ścienne - materiał wykonany z MDF, betonu szklanego i PVC. Jest niezwykle łatwy w użyciu, jest wystarczająco wytrzymały dzięki powłoce ochronnej, która pozwala elementom wytrzymać tarcie i umiarkowane wstrząsy. Idealna opcja do rejestracji restauracji lub baru. Z jego pomocą powstają niesamowite autentyczne wnętrza. Może trwać piętnaście lat bez utraty jakości i atrakcyjnego wyglądu. Ma niewielką wagę i grubość, jest szeroko stosowany przy wykańczaniu ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych. Jest łatwy w obróbce, można wyciąć element zwykłym nożem, jest prosty w instalacji. Odporny, nie boi się silnej wilgoci, pleśni ani pleśni. Istnieje wiele różnych opcji projektowania takich elementów, więc możesz wybrać coś interesującego z różnych odcieni i różnorodności tekstur.

Style

Mur z dekoracyjnych cegieł nadających się do wielu stylów wnętrz, ważne jest tylko prawidłowe ułożenie powierzchni. Unikalna faktura tego materiału jest idealna dla stylu loft. Każde pomieszczenie będzie wyglądać bardziej estetycznie i oryginalnie. Możesz używać przedmiotów w kuchni lub sypialni. Najczęściej w tym stylu cegła dekoracyjna służy do projektowania jednej ściany, która jest akcentem. Kolor elementów może być dowolny, w zależności od gustu właścicieli. Możesz dać pierwszeństwo jasnym tonom, jak również jasnym, nasyconym kolorom - brązowym lub ceglanym. Jeśli pokój jest przestronny, czarna ściana akcentu będzie wyglądać nadzwyczajnie i pięknie.

Jeśli pokój jest urządzony w stylu wiejskim, cegła jest używana do jednej ściany, która jest tłem. Zazwyczaj ten projekt jest wybierany do kuchni. Często pomieszczenia mogą być ozdobione wkładkami z elementów wzdłuż drzwi lub łuku. Zazwyczaj wnętrza w podobnym stylu są niezwykle lekkie i proste i tworzą atmosferę łatwości. Niezwykle ważne jest, aby nie używać do projektowania ciężkich elementów, które mogą zakłócić stworzoną harmonię.

Niezwykły i kreatywny styl dla miłośników wszystkich ciekawych i niewiarygodnie estetycznych - gotyckich. Jest wykonany w ponurych odcieniach. Warto użyć cegły w kolorze czarnym. Wnętrze będzie wyglądać elegancko, ponieważ łączy w sobie celową surowość i romantyzm.

Najbardziej modny i nowoczesny styl to minimalizm. Projekt wykorzystuje minimalną ilość szczegółów, wystrój jest niezwykle powściągliwy, ścisły i zwięzły. Główny kolor to biały, ale niektóre akcenty kolorów mogą być dozwolone. Biała cegła - dokładnie to, czego potrzeba do takiego wnętrza. Dobrymi „partnerami” dla niej będą tapety w jasnych odcieniach, z lekkim nadrukiem i podłogą z drewna.

Projekt pokoju

Aby wygląd każdego wnętrza wyglądał pięknie i estetycznie, konieczne jest prawidłowe wybranie obszarów i odcieni produktu. Powinieneś kupić coś, co będzie w harmonii z paletą wzornictwa i mebli.

Pokój dzienny

Konieczne jest, aby projekt tego pokoju traktować bardzo ostrożnie, ponieważ w nim często odbywają się różne uroczystości, spotkania rodzinne i spotkania przyjaciół. Nowoczesne wnętrza pozwalają wykorzystać nacisk w postaci ściany z cegły, dzięki czemu pokój jest bardziej komfortowy i klimatyczny. Mur jest wspaniałym elementem dekoracyjnym, więc nie trzeba go dekorować w żaden sposób. Jeśli nadal chcesz coś dodać, możesz umieścić na ścianie kilka pięknych zdjęć lub plakatów. Będą wyglądać harmonijnie i nie będą zaśmiecać pokoju.

W salonie możesz wybrać dowolny odcień produktu. Ważne jest, aby był on skutecznie łączony z projektem.Niektóre zdobią jedną ścianę, a inne ozdabiają poszczególne sekcje. Obie opcje wyglądają przyzwoicie. Niesamowicie atrakcyjny i ciekawy wygląd kominka lub pieca wykonany z cegły, a także nisza w ścianie, która stworzy wyjątkową, przyjemną i przytulną atmosferę. Idealnym rozwiązaniem dla salonu połączonego z kuchnią jest średniej wielkości ściana z cegieł, która pomoże podzielić strefy.

Sypialnia

Ceglane elementy w projekcie wyglądają niezwykle ciepło, więc dość często ten element jest używany przy projektowaniu sypialni. Cegła doskonale łączy się z różnymi materiałami okładzinowymi. Często służy do ozdabiania ściany u szczytu łóżek lub ściany, na której znajduje się panel telewizyjny. Jeśli pokój jest zbyt wąski, a tylna strona łóżka znajduje się na długiej ścianie, to właśnie ta powierzchnia jest ozdobiona cegłą wewnętrzną. Dzięki temu pomieszczenie staje się szersze, gdy ściana odsuwa się wzrokowo.

Hol wejściowy

Jeśli korytarz jest mały, nadaje się do dekoracji jasnym materiałem dekoracyjnym, którego powierzchnia jest błyszcząca. Ta opcja pozwala na powiększenie i zwiększenie przestrzeni. Najczęściej rozwiązanie to stosowane jest w stylu skandynawskim lub minimalizmie. Możesz zrobić fragmentaryczne wykończenie cegły na czerwono, tworząc narożniki, obszary na stawach, strefy łuków i otwarcie drzwi wejściowych. Jeśli pokój jest duży, murarstwo może pomóc w zagospodarowaniu przestrzennym.

Kuchnia

Nawet jeśli pomieszczenie jest bardzo duże, nie należy używać zbyt dużej ilości cegieł w swojej konstrukcji, ponieważ może to zepsuć wnętrze. Lepiej jest uczynić mur ceglanym łącznikiem między różnymi rodzajami wykończeń. Konieczne jest prawidłowe określenie ściany, na której zostanie umieszczony materiał: mur powinien być na powierzchni, na której pada naturalne światło. Jeśli istnieje chęć użycia czerwonej cegły, lepiej użyć źródeł dodatkowego oświetlenia, ponieważ takie elementy pochłaniają światło.

Należy pamiętać, że niektóre rodzaje cegieł wewnętrznych nie nadają się do projektowania fartucha. Warto wybrać panele ścienne lub płytki. Takie materiały łatwo radzą sobie w każdych warunkach pracy.

Łazienka i toaleta

Mikroklimat w łazience i łazience jest specyficzny, więc cegła wewnętrzna nie jest dobrym rozwiązaniem dla tych pokoi. Jeśli jest nadal używany, elementy powinny być traktowane za pomocą specjalnego narzędzia, które zwalnia właściciela mieszkania z pleśni. Lepiej też stosować kompozycję antybakteryjną. Szorstka powierzchnia muru i biała instalacja wodociągowa to połączenie, które wygląda niezwykle atrakcyjnie. W większości przypadków powierzchnie są wykonane z plastikowych paneli lub płytek, które naśladują cegłę.

Balkon

Dobrym pomysłem jest wykonanie loggii z dekoracyjną cegłą, ponieważ wygląda harmonijnie i pięknie. Jeśli balkon jest mały, warto wybrać bardziej subtelne elementy. Dzięki temu wykończeniu możesz stworzyć przytulny i przyjemny pokój do odpoczynku i relaksu. Używany jako jasna i ciemna cegła. Jeśli chcesz, możesz zaaranżować miejsce wokół drzwi z szarą lub postarzaną cegłą. Obie opcje wyglądają bardzo interesująco i nowocześnie.

Jak to zrobić sam?

Niektórzy ludzie lubią tworzyć ozdobne płytki do dekoracji własnymi rękami, ponieważ jeśli tworzysz własne, możesz stworzyć niezwykłą teksturę. Jest niezwykle łatwy do wykonania, nie wymaga specjalnego sprzętu. Materiał wykonany z pianki jest najłatwiejszą opcją do ozdobienia oryginalnego wnętrza. Aby stworzyć taki produkt, potrzebujesz drobnoziarnistej pianki. Musi być cięty, aby wykonać pojedyncze elementy (25 do 12 centymetrów). Jeśli powierzchnia jest idealnie gładka, możesz przykleić cegły bezpośrednio na nią.Jeśli nie, wytwarzany jest panel podstawowy ze sklejki.

Elementy mocuje się na panelu za pomocą PVA ze szczeliną, która jest imitacją naturalnego muru (10-15 mm). Aby uczynić układanie bardziej naturalnym, musisz nanieść pęknięcia nożem lub lutownicą (możesz użyć ostrego przedmiotu). Następnie panel jest umieszczany na ścianie, po czym można malować elementy farbą akrylową. Powinny być nakładane dwie lub trzy warstwy, zaczynając od ciemnego odcienia i końcowego światła. Puszki rozpylające są najlepsze do malowania.

Piękne przykłady we wnętrzu

Z pomocą muru możesz stworzyć niesamowite wnętrze, co sprawi przyjemność właścicielowi mieszkania przez długi czas, tworząc ciepłą atmosferę.

 • Lekka konstrukcja, w której ceglana ściana z materiału dekoracyjnego w odcieniach szarości niezwykle harmonijnie się wtapia.
 • Ciekawe rozwiązanie dla śmiałych i kreatywnych osobowości, które tworzą lakoniczne wnętrze.
 • Ładny design, w którym cegła jest elementem wystroju.

Jak zrobić ozdobną cegłę własnymi rękami, zobacz następny film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia