Charakterystyka i cechy cegły M125

 Charakterystyka i cechy cegły M125

Cegła M125 jest często używana podczas prac budowlanych. Wraz z nim wznoszone są nie tylko ściany, ale także ścianki działowe, schody, ogrodzenia. Podstawą produkcji tego produktu jest glina, która jest spalana pod wpływem wysokich temperatur. W zależności od tego, w jaki sposób odbywa się proces produkcji, produktom przypisywane są pewne cechy.

Co to jest siła?

Cegły mają własne oznaczenie siły. Składa się z litery „M” i dodatkowej liczby pokazującej wielkość dopuszczalnego obciążenia na 1 centymetr kwadratowy. Wszystkie symbole są zapisane w GOST.

Obowiązkowe jest sprawdzenie każdej partii, w tym przypadku próbki są testowane na zginanie i ściskanie. Znakowanie może mieć wartości liczbowe od 75 do 300.

Należy pamiętać, że przy wyborze konkretnej cechy, na przykład M150, nie będzie różnicy w wytrzymałości między cegłami litymi i pustymi.

Cegła M125 jest najczęściej używany w pracach budowlanych.. Swoją popularność zyskał dzięki takim cechom jak niezawodność i trwałość. Zakres zastosowania jest dość szeroki.

Produkt jest w środkowej kategorii cenowej i zależy głównie od jego rodzaju. Zanim jednak zdecydujesz się na cegły określonej marki, powinieneś dokładnie zapoznać się z ich właściwościami i właściwościami.

Opis produktu

M125 to produkt wykonany z gliny z dodatkiem wody i plastyfikatorów. Produkt jest przyjazny dla środowiska i może być stosowany do budowy dowolnych elementów. Zakres cieniowania może być różny, pod wpływem różnych gatunków gliny używanych w produkcji, oraz obecności zanieczyszczeń, które wpływają na właściwości cegieł.

Co zatem oznacza etykieta M125? Obecność tych liczb wskazuje, że taka cegła może wytrzymać obciążenie 125 kilogramów na 1 centymetr kwadratowy. Przy zachowaniu podanego obciążenia produkt nie jest zdeformowany i nie zacznie się zapadać. Ponieważ gęstość jest dość wysoka, Cegła marki M125 jest uważana za uniwersalnąDobrze radzi sobie z niekorzystnym wpływem środowiska, jest silny i trwały.

Należy pamiętać, że eksperci zabraniają budowy budynków o więcej niż 3 piętrach z cegły M125. Wynika to z faktu, że naruszenie tego warunku pociągnie za sobą niedopuszczalnie duże obciążenie dolnej części konstrukcji, w wyniku czego ściany mogą zacząć się zapadać.

Właściwości

Cegły M125 można wykonać przy użyciu dwóch różnych technologii. Ta formacja odbywa się w formie plastycznej lub półwytrawnej. Jednak obie metody sugerują późniejszą kalcynację w wysokich temperaturach. Ten produkt można podzielić na 4 typy. Oprócz korpulentnych i pustych w środku są także zwykłe i licujące cegły. Który należy wybrać, zależy od rodzaju wykonywanej pracy.

Pusta cegła ma teksturowaną powierzchnię, która pozwala jej używać do okładania budynków, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Ściany wykończone takim materiałem wyglądają bardzo estetycznie.

Wśród cech technicznych można wymienić wymiary 250h120h65 milimetrów, waga od 2,2 do 2,5 kg, wytrzymałość równa 1,4-1,6 MPa. Jeśli produkt ma jednolity kolor na całej powierzchni, oznacza to, że mamy produkt wysokiej jakości.

Jeśli chodzi o stawianie czoła takiej cegle, powinieneś używać produktów z tej samej partii, co gwarantuje najbardziej dokładny wygląd.

Cegła pełna M125 ma również puste przestrzenie, ale ich liczba jest minimalna i nie przekracza 13%. Ten produkt jest używany do budowy domów, pomieszczeń domowych i magazynowych, budynków do różnych celów..

Model ten toleruje niekorzystne warunki pogodowe i negatywny wpływ środowiska, dzięki czemu może być stosowany w każdym pasie Rosji. Powierzchnia jest chropowata, dlatego wymaga nakładania tynku przed licowaniem.

Cegła pełna stosowana jest w konstrukcji konstrukcji nośnych. Nazywany jest także zwykłym, budowlanym i zwykłym.

Zgodnie ze specyfikacjami produkt ma takie same wymiary jak cegła pusta, wytrzymałość na zginanie i ściskanie są również równoważne. Należy zauważyć poważniej waga około 3,5 kg i mrozoodporność od F50 do F75. Własności izolacyjne materiału są niskie, dlatego przy jego użyciu do budowy ścian wymagana jest dodatkowa izolacja.

Korzyści

Eksperci nazywają szereg zalet korzystnie wyróżniających cegłę marki M125. Przede wszystkim jest to niezawodność i trwałość. Ściany zbudowane przy użyciu tego materiału będą działać przez wiele lat, nie niszcząc i zachowując ich właściwości. Jednocześnie wygląd jest schludny i estetyczny. Ponieważ produkt ma zdolność oddychania, pleśń i grzyby nie będą przeszkadzać właścicielom pomieszczeń.

Cegła może być pojedyncza, półtora lub podwójna. Różne typy są używane do różnych rodzajów pracy, na przykład budując ściany, budowniczowie biorą solidną cegłę, ale do prac wykończeniowych - już twarz lub pusta. Wpływa to na wygląd powierzchni. Aby zaoszczędzić, możesz użyć kamienia krzemianowego do wykończenia, jest on doskonale połączony z czerwoną cegłą.

Inną wyraźną zaletą jest koszt. Jest to średnia, jednak może się różnić w zależności od dostawcy, regionu dostawy i typu modelu.

Zalecenia

Aby wynik pracy nie zawiódł konsumenta, eksperci zalecają stosowanie kilku wskazówek. Ich przestrzeganie uratuje przed możliwymi błędami. Przede wszystkim podczas pracy z ceglaną marką M125 należy wziąć pod uwagę, że grubość ściany musi wynosić co najmniej 2,5 produktu. Ma to bezpośredni wpływ na wymianę ciepła. Jeśli kamień jest wysokiej jakości, jego rdzeń będzie miał jaśniejszy kolor.

Jeśli cegła wydaje tępy dźwięk, a kolor jest matowy, produkt nie spełnia standardów GOST, dlatego nie należy go kupować.

Ponadto przy zakupie przydatne będzie zapoznanie się z takim dokumentem jako certyfikatem jakości. Można go zastąpić paszportem, jednak jeśli brakuje tego dokumentu, istnieje ryzyko zakupu materiałów niskiej jakości. Przed zakupem należy oszacować ilość pracy i sprawdzić całą partię towarów. Na produkty nie powinny być rozdrobnione i inne wady.

Jak prawidłowo położyć cegłę M125, zobacz poniższy film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia