Projekt i wnętrze apartamentu typu studio o powierzchni 26 metrów kwadratowych. m

 Projekt i wnętrze apartamentu typu studio o powierzchni 26 metrów kwadratowych. m

Stosunkowo niedawno w naszym kraju pojawiły się apartamenty typu studio, w których nie ma standardowych partycji. Takie osiedla mieszkaniowe szybko zyskały popularność i zaczęły być bardzo poszukiwane. Mogą być zarówno małe, jak i przestronne. Nawet najmniejsze studio może być stylowe i funkcjonalne, jeśli wybierzesz odpowiednie materiały i meble.

Funkcje

Małe studio o powierzchni 26 metrów kwadratowych. m można uczynić bardzo wygodnym i gościnnym, jeśli zwrócimy się do pięknych i wysokiej jakości materiałów dekoracyjnych, a także harmonijnego wnętrza

To mieszkanie może być idealnym rozwiązaniem dla małej rodziny składającej się z dwóch osób. Jeśli w mieszkaniu mieszka więcej osób, konieczne jest wykonanie zagospodarowania przestrzennego dostępnej powierzchni, jeśli nie można kupić innych mieszkań.

Z reguły w nowoczesnych apartamentach typu studio znajdują się tylko dwa główne pomieszczenia: wolna przestrzeń i powierzchnia przeznaczona na łazienkę.

Należy zauważyć, że jedno ciągłe pomieszczenie ma kilka funkcji jednocześnie. Odgrywa rolę kuchni, salonu, sypialni i przedpokoju, więc wypełnia małe studio o powierzchni 26 metrów kwadratowych. m warto wybrać starannie.

Obecnie istnieje duża liczba opcji zagospodarowania przestrzennego, nie można obejść się bez takich szczegółów w małym studiu:

 • Możesz oddzielić przestrzeń funkcjonalną od wysokiej szafy, baru, ekranu, regałów itp.
 • W małym studio szklane przegrody wyglądają świetnie. Doskonale pasują do wielu stylów i nie zajmują dużo miejsca.
 • Stało się modnym podziałem mieszkania na strefy za pomocą materiałów wykończeniowych. Na przykład w salonie można położyć kremowy laminat, aw kuchni - monochromatyczne płytki. Dzielisz strefy na różne wykładziny podłogowe. Można to rozwiązać w odniesieniu do pokryć ściennych lub wykończeń sufitowych.

W małym studiu najlepiej nadają się lekkie materiały i elementy wnętrza. Zbyt ciemne opcje mogą wizualnie zmniejszyć już skromny obszar.

W takim mieszkaniu zbyt duże szczegóły również będą wyglądać nieharmonijnie. Na przykład duża ciemna szafa nie tylko zajmie dużo wolnego miejsca, ale także zważy wnętrze.

Opracowujemy projekt projektowy

Przed opracowaniem projektu projektowego dla studia konieczne jest przedstawienie przyszłego wnętrza na kartce papieru. Konieczne jest przemyślenie każdego szczegółu.

Ponadto konieczne jest dokonanie pomiarów wolnej przestrzeni. Jest to konieczne dla właściwego doboru mebli i obliczenia ilości materiałów wykończeniowych.

Zdecyduj z wyprzedzeniem o przyszłej dekoracji mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem byłby projekt w ciepłych i jasnych kolorach.

Konieczne jest wybranie materiałów dopiero po pełnym obliczeniu ich niezbędnej ilości, aby nie przepłacić nadwyżki.

Jeśli chcesz dokonać przebudowy i połączyć przestrzeń mieszkalną z pokojem balkonowym, musisz się tym zająć przed rozpoczęciem prac naprawczych i skoordynować swoje działania z odpowiednimi władzami.

Rozważ szczegółowo kilka konkretnych przykładów projektów apartamentów typu studio o powierzchni 26 metrów kwadratowych.

Po lewej stronie drzwi wejściowych można zainstalować zestaw kuchenny i oddzielić go od obszaru salonu za pomocą szklanej przegrody. Za dzielącym detalem kanapa znajdzie swoje miejsce w pobliżu lewej ściany, naprzeciwko której można umieścić telewizor.Strefa spania powinna być umieszczona w pobliżu prawej ściany od wejścia, oddzielając ją za pomocą ściany z płyty gipsowo-kartonowej od podłogi do sufitu.

W takim improwizowanym rozdzielaczu można wyposażyć mały regał lub po prostu zrobić kilka półek do przechowywania różnych przedmiotów.

Łazienka znajduje się z boku sypialni.

To małe mieszkanie może być urządzone w kolorach białym, szarym i kawowym, uzupełnione przez jasne detale. Na przykład może to być nasycona dolna część szklanej przegrody.

Jeśli apartament typu studio jest wyposażony w balkon, na jego terenie można umieścić kuchenkę lub blat barowy z lodówką, łącząc balkon i przestrzeń mieszkalną.

Na zewnątrz balkonu można postawić małe okrągłe krzesło jadalne z krzesłami i kilkoma stolikami nocnymi.

Za tym obszarem powinna znajdować się sypialnia i salon, które natychmiast podążą za drzwiami wejściowymi i korytarzem.

Organizujemy meble

W apartamencie typu studio nie powinno być zbyt wiele dużych mebli. Takie rzeczy mogą zajmować więcej miejsca, utrudniając przejście i czyniąc ogólny zespół brzydkim.

Rozmiar mebli musi być obliczony tak dokładnie, jak to możliwe.

Sofy i krzesła należące do salonu należy umieścić bezpośrednio za kuchenną częścią. Przestrzenie te można podzielić szklaną przegrodą lub kontuarem barowym.

Jeśli zdecydujesz się umieścić meble tapicerowane w pobliżu miejsca do spania z podwójnym łóżkiem, możesz oddzielić salon od ekranu lub systemu wysokiego regału.

Miejsce do pracy z biurkiem komputerowym i krzesłem można wyposażyć w pobliżu salonu lub naprzeciwko łóżka podwójnego.

Wielu właścicieli apartamentów zwraca się ku bardziej oryginalnemu rozwiązaniu, a pulpit jest rozszerzeniem jednostki kuchennej. Oszczędność miejsca zajmuje już 26 metrów kwadratowych. m

Jeśli mieszkanie ma balkon, jedna ze stref może być wyposażona na jego terytorium. Na przykład, możesz umieścić zestaw kuchenny lub wyposażyć gabinet w mały regał.

W małej łazience lepiej jest zainstalować kabinę prysznicową. Może być prostokątny lub kątowy. Druga opcja oszczędza więcej wolnego miejsca na instalację muszli klozetowej i umywalki z lustrem ściennym.

Jeśli obszar na to pozwala, możesz umieścić zwykłą łazienkę i przed nią (lub po bokach), aby umieścić wszystkie pozostałe elementy łazienki.

Rozwiązania kolorowe

Najlepszą opcją na mieszkanie typu studio o małej powierzchni są jasne materiały dekoracyjne i meble w podobnym stylu.

Szczególnie atrakcyjny i harmonijny w takim domu będzie wyglądał biały, beżowy, matowy żółty, kremowy, jasny karmel i jasnobrązowe odcienie. Takie kolory w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem mogą wizualnie zwiększyć dostępną przestrzeń.

Obecność jasnych i kontrastowych detali nie będzie zbyteczna. Mogą to być elementy wystroju, ciemne wstawki na meblach i zestawie kuchennym, kontrastujące plecy krzeseł, jasne blaty i tak dalej. Najważniejsze jest nie przeciążanie dostępnej przestrzeni takimi szczegółami.

Pomysły na wnętrze

Rozważmy szczegółowo kilka opcji harmonijnego projektowania apartamentów typu studio.

Podziel pokój wizualnie na dwa kwadraty, zaczynając od korytarza i kończąc na oknie na przeciwległej ścianie od wejścia. Na lewym placu ustaw aranżację kuchenną ze wszystkimi urządzeniami i małym stołem. Naprzeciwko tej strefy (na prawym kwadracie) należy umieścić sofę ze stolikiem do kawy, a naprzeciw niej wyposażyć strefę sypialną, oddzieloną od reszty przestrzeni szafą rack.

Łazienka powinna być umieszczona po prawej stronie drzwi wejściowych.

W takim mieszkaniu możesz zabrać jasny laminat i wykończyć ściany białym tynkiem. Na takim tle meble, które łączą delikatne brązowe i zielone kolory, będą wyglądać harmonijnie.

Jeśli drzwi wejściowe znajdują się naprzeciwko okna, łazienka i salon mogą być wyposażone natychmiast po wejściu. Stół kuchenny z krzesłami znajdzie się tuż przy oknie, za którym (przy ścianie) można umieścić zestaw.

Część sypialna powinna być oddzielona od reszty pomieszczenia przy użyciu budżetowej ściany z płyt gipsowo-kartonowych z zamontowanymi drzwiami.

Podnieś materiały wykończeniowe i meble w śnieżnobiałych odcieniach. Rozcieńczyć taką paletę powinna być niebieska sofa, wielobarwne obrazy na ścianach i dywany z kolorowych nici.

Przestrzeń naprzeciw drzwi wejściowych można zabrać pod salon z sofami i fotelami, a za nimi (po prawej stronie wejścia) można wyposażyć kuchnię w apartament w kształcie litery L i składany stolik.

Aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń na ścianie nad sofą, powiesić długie przyciemnione lustro.

Łazienka powinna być umieszczona po lewej stronie salonu i oddzielona ślepymi drzwiami.

Nieprzydzielone miejsce będzie po prawej stronie miękkiego rogu. Strefę tę można otoczyć ekranem, za którym znajdzie się wysoka i lekka szafa oraz podwójne łóżko z przodu.

Wskazówki

 • Planowanie budżetu wiąże się z zagospodarowaniem mieszkania za pomocą mebli. Na przykład sofa i fotele będą pasować do salonu, a blat barowy jest najlepszym ogrodzeniem dla kuchni.
 • Jakościowo i pięknie, można wyposażyć mieszkanie w jeden dzień, jak na mieszkanie o powierzchni 26 m². m. nie trzeba kupować sklepu meblowego. Konieczne jest zakupienie tylko najbardziej potrzebnych przedmiotów i wybranie dla nich odpowiednich miejsc.
 • Podziel obszar na strefy poprawnie. Nie zapominaj, że przejście między meblami i ściankami działowymi powinno być bezpłatne.
 • Na ozdobnym wykończeniu możesz zaoszczędzić pieniądze. Na przykład, warto zbierać tapety w różnych kolorach, aby zagospodarować przestrzeń lub zwrócić się do drewna, metalu lub luster.
 • Zaleca się preferowanie jasnych mebli.
 • Nie powinieneś kupować kompletu sypialni i urządzać go na całym terenie studia, w przeciwnym razie będziesz miał niezrozumiały zespół w postaci części sypialnej z lodówką lub kuchenką gazową.
 • Głównym szczegółem zagospodarowania przestrzennego jest salon z kuchnią. Do aranżacji miejsca do spania można wybrać jeden z wolnych narożników mieszkania.
 • Zestaw kuchenny powinien być mały, ale funkcjonalny i pojemny.

Wskazane jest, aby wybrać kompaktowe meble. Odpowiednie są również modele składane, które zajmują minimum wolnego miejsca.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia