Zagospodarowanie mieszkania typu studio

Zagospodarowanie mieszkania typu studio

Apartamenty typu studio są ostatnio bardzo popularne. Nie mają tradycyjnych partycji, jak w mieszkaniach o zwykłym układzie. Takie obszary wymagają odpowiedniego zagospodarowania, tak aby wszystkie meble i wystrój były w odpowiednich miejscach.

11 zdjęcie

Typy partycji

Aby oddzielić obszary funkcjonalne, możesz użyć partycji. Podobne szczegóły mogą mieć najróżniejszy wygląd. Zaleca się wybranie takich opcji, które pasują do ogólnego stylu wnętrza.

Przegrody są wykonane z różnych materiałów, od bambusa po plastik. Wybierz idealną opcję dla każdego smaku i portfela.

7 zdjęcie

Rozważ popularne i popularne modele partycji, które nadają się do zagospodarowania przestrzennego w nowoczesnym apartamencie typu studio.

Szkło

W wielu wnętrzach pasują szklane ścianki działowe. Nie tak dawno podobne elementy były obecne tylko w restauracjach, biurach i barach. Dziś są one istotne przy projektowaniu mieszkań.

Współcześni producenci wytwarzają produkty z bardzo wytrzymałego szkła, więc podczas pracy takie ścianki są całkowicie bezpieczne. Ich główną zaletą jest wszechstronność. Te projekty są mało wymagające w stosunku do klimatu wewnętrznego. Mogą być w pomieszczeniach z suchym i wilgotnym powietrzem.

Wielu właścicieli apartamentów typu studio zwraca się do szklanych przegród ze względu na ich odporność na tworzenie się pleśni i grzybów.

Drewno

Nie mniej popularny. Są lekkie. Istnieją opcje modułowe i ramkowe. Instalacja tych elementów jest łatwa i może być wykonana niezależnie.

Za pomocą drewnianych przegród można jakościowo odróżnić pomieszczenie bez przeciążania podłogi. Do instalacji takich systemów nie potrzeba dodatkowych okuć.

Projektanci zdecydowanie zalecają uzupełnienie takich apartamentów o apartamenty na poddaszu i w stylu ekologicznym.

Należy zauważyć przyjazność dla środowiska drewnianych przegród. Nie wydzielają szkodliwych oparów, nawet jeśli temperatura w pomieszczeniu jest wysoka.

Drewno jest giętkim materiałem i jest łatwe w obróbce. Możesz więc stworzyć wyjątkową przegrodę z rzeźbionymi wzorami, przykryć ją lakierem, pomalować lub ozdobić różnymi nadrukami.

Brak takich próbek wymaga regularnej obróbki powierzchni specjalnymi związkami przeciwgrzybiczymi i środkami chroniącymi przed występowaniem pleśni.

Nie zaleca się instalowania drewnianych przegród, jeśli powietrze w mieszkaniu jest zbyt wilgotne lub suche. Nie trzymaj takich części w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ mogą pękać z czasem i pękać.

Plastik

Modele plastikowe są dziś powszechne. Są bardzo łatwe w obsłudze i mają nowoczesny design. Kurz nie osiada na powierzchni plastiku, z którego nie mogą się pochwalić ścianki działowe lub modele z draperiami.

Wkładki szklane w takich wariantach mają małą grubość, więc cały projekt może być również cienki. Plastikowe przegrody nie zajmą dużo miejsca i będą wyglądać bardzo schludnie.

Obecnie różne firmy oferują ogromną liczbę plastikowych przegród z różnymi dekoracjami.Mieszkanie może być wyposażone w tradycyjne matowe lub błyszczące modele błyszczące.

Wnętrze

Wnętrza apartamentów idealnie nadają się na apartament typu studio. W takich warunkach pełnią nie tylko funkcję funkcjonalną, ale także dekoracyjną. Z tego powodu często zwracają się do nich ludzie kreatywni, którzy preferują oryginalne i kreatywne wnętrza.

Modele przesuwne są wykonane z różnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych są okazy szklane. Często są ozdobione dużymi winylowymi naklejkami o różnych wzorach.

Produkty drewniane są bardziej odpowiednie do klasycznych lub minimalistycznych wnętrz. Do wyboru takich opcji należy podchodzić bardzo ostrożnie. Na przykład duża ciemna drewniana ścianka działowa jest bardziej odpowiednia do ogrodzenia sypialni lub miejsca pracy. W salonie nie będzie wyglądać bardzo harmonijnie.

Sposoby podziału pokoju na strefy

Istnieje wiele sposobów zagospodarowania przestrzennego w mieszkaniu typu studio. Rozważ najpopularniejsze i najbardziej spektakularne opcje:

 • Możesz ograniczyć przestrzeń za pomocą sufitu. Musi być wykonywany wielopoziomowo i tworzyć spadki na dużych wysokościach na styku dwóch stref funkcjonalnych. Wiele osób zwraca się do jasnej linii na takich powierzchniach.
 • Innym wygodnym sposobem oddzielania powierzchni jest podłoga. Na przykład można oddzielić kuchnię od salonu od siebie za pomocą dwóch różnych wykładzin podłogowych: w jadalni, którą kładziemy płytki, iw salonie - laminat. Różnorodność gatunków podłóg można układać bezpośrednio, ukośnie, daleko i szeroko. Dzięki podobnym opcjom projektowania i separacji przestrzeń będzie wyglądać ciekawiej i jaśniej.
 • Często właściciele studia zwracają się do takiego demarcatora, jak wybieg. Ale przy takich przedmiotach warto być ostrożnym. Ich wzrost nie powinien być mniejszy niż 45 cm.
 • Możesz podzielić pokój na strefy za pomocą łuków i kolumn. Często instalują szklane półki do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych. Takie rozwiązania wyglądają bardzo drogo i arystokratycznie, zwłaszcza jeśli wokół nich znajduje się odpowiednie wnętrze. Takie opcje często oddzielają kuchnię od salonu.
 • W małym studiu możesz skorzystać z dzielnika, który nie zajmuje wolnej przestrzeni - ścian akcentu. Wysiadają z kontrastujących materiałów, które emitują określony obszar. Zazwyczaj techniki te są używane do oddzielenia salonu lub sypialni. Ściany akcentowane znajdują się na ścianie za kanapą i telewizorem, a także za łóżkiem.

Podział kolorów

Apartamenty, w których istnieje podział na strefy funkcjonalne za pomocą kolorów, wyglądają bardzo interesująco.

Ta technika może wpływać na ściany, sufit lub podłogę. Na przykład można oddzielić kuchnię od salonu za pomocą białych ścian i beżowej podłogi, aw salonie można ozdobić te powierzchnie ciemnoniebieskim i jasnoszarym odcieniem.

Na podłodze często kładzie się laminat o różnych kolorach. Tak więc sypialnia może być oddzielona jasnobrązowym laminatem, a na terenie salonu i kuchni możemy umieścić powłoki w kolorze ciemnej czekolady.

Uważaj na kontrasty. Kolory powinny wyglądać harmonijnie. Oczy z wielobarwnego podziału na strefy nie powinny boleć i męczyć się, dlatego wybór materiałów powinien być traktowany bardzo poważnie.

Wielu właścicieli apartamentów wyznacza obszar za pomocą materiałów, które różnią się od siebie odcieniami. Na przykład, biel jest wybrana dla kuchni, beżowa dla salonu i czekoladowa tapeta dla sypialni.

Przykłady projektów projektowych

Jeśli lubisz piękne i przestronne kwadraty z kontrastującymi meblami, możesz zwrócić się do następującego zespołu:

 • Połóż beżową lub matową kanapę z cytryny na wbudowanych półkach i umieść tam telewizor.
 • Za kanapą należy wyposażyć kuchnię: urządzić ciemny zestaw wzdłuż ściany z lodówką i kuchenką.Aby podzielić salon i jadalnię, możesz użyć czarnego paska stojącego za meblami tapicerowanymi.
 • Użyj, aby oddzielić różne kolory. W salonie umieść jasnobrązowy laminat, aw kuchni - białą płytkę z małymi diamentami w kolorze czarnym. Takie wnętrze będzie wyglądało spektakularnie na tle białych lub jasnobeżowych ścian i sufitu.

Możesz stworzyć bardzo piękne i przytulne wnętrze w małym studiu, korzystając z następujących materiałów i mebli:

 • Oddziel kuchnię od salonu ciemnobrązowymi płytkami i podobnym laminatem.
 • Udekoruj salon beżowym lub jasnym karmelem. Umieść białe miękkie krzesła i szafkę TV z wysokimi półkami.
 • Za salonem można urządzić łóżko ze ścianami w kolorze ciemnej czekolady. Oddzielne powinno być użycie przesuwnych matowych przegród.

Jasne odcienie mogą wizualnie poszerzyć przestrzeń. Rozważ spektakularną wersję podobnego projektu modnego apartamentu typu studio:

 • Zakończ salon białym tynkiem i połóż ciemny laminat na podłodze.
 • W tej okolicy umieścić kremową sofę, otomanę i stolik do kawy.
 • Wyposaż sypialnię z boku salonu. Podziel przestrzeń wysokimi białymi regałami z książkami.
 • W części sypialnej, na tle jasnego łóżka, biały ceglany mur będzie wyglądał harmonijnie, uzupełniony przez duży kontrastowy obraz.
 • Sufit należy pozostawić biały i wbudować w niego kilka małych lampek z metalowym obramowaniem.
Komentarze
Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia