Jak wyposażyć plac zabaw za pomocą dostępnych narzędzi?

 Jak wyposażyć plac zabaw za pomocą dostępnych narzędzi?

Najlepszym miejscem na odpoczynek od zgiełku miasta jest jego własna wiejska lub wiejska działka, gdzie cała rodzina może znaleźć coś dla siebie. Dorośli często wolą zajęcia, które będą młodszym pokoleniem lub jeszcze nie są w stanie lub nieinteresujące. Prowadzi to do tego, że dzieci są niezamieszkane, figlarne i przeszkadzają w poważnej pracy. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy pomysłów, narzędzi i rąk. Musimy zbudować kącik dla dzieci w okolicy, gdzie dziecko będzie naprawdę zainteresowane. Wyposażenie placu zabaw w dostępne materiały jest łatwe i będzie znacznie tańsze niż zakup gotowego.

Etap projektu

Na samym początku ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, które należy wziąć pod uwagę podczas realizacji projektu. Na etapie projektowania bardzo ważne jest uwzględnienie głównych punktów, od których zależy użyteczność danego budynku i, oczywiście, bezpieczeństwo dzieci.

 • Plac zabaw powinien znajdować się w otwartej przestrzeni, gdzie dzieci będą w pełni dostępne dla oczu dorosłych - pozwala to zachować kontrolę nad młodszym pokoleniem.
 • Wszystkie części i przedmioty terenu muszą być całkowicie bezpieczne, bez ostrych narożników, końców, nacięć.
 • Budynki najlepiej wykonywać w średniej odległości od miejsca pracy, budynków gospodarczych i ogrodu warzywnego, to znaczy, aby podczas pracy można było monitorować czynności i lokalizację dziecka.
 • Lepiej jest wybrać glebę w miejscu obszaru gry, całkowicie lub częściowo, nieodpowiednią do uprawy jakichkolwiek roślin, jest to konieczne, aby uratować żyzną ziemię w jak największym stopniu.
 • Możesz mieć platformę w pobliżu ogrodzenia, ale w tym przypadku będziesz musiał zadbać o pełne bezpieczeństwo małych dzieci.
 • Nad rogiem stołu musi być szopa, która nie pozwoli dziecku na udar cieplny lub zmoknie od nagłego deszczu.

Tak więc etap projektowania i wstępne tworzenie układu jest integralną częścią budowy placu zabaw własnymi rękami ze złomu. Oczywiście nie zapominaj o głównej funkcjonalności kącika dziecięcego - rozrywce i rozwoju dzieci, co jest ważniejszym aspektem jego budowy. Dlatego musisz podejść do pracy z gotowymi pomysłami i entuzjazmem, planując zainstalowanie nie tylko banalnej huśtawki i piaskownicy na placu zabaw, ale także dodanie czegoś innego. Dopiero wtedy praca staje się interesująca i będzie mogła zadowolić nie tylko dzieci.

Na etapie projektu, a głównie na etapie wdrażania, młodsze pokolenie może być zaangażowane we wspólne działania, ale oczywiście zgodnie ze swoimi możliwościami fizycznymi. Wspólna praca pomoże wzmocnić zrozumienie rodziny i rozwijać zdolności twórcze dzieci.

Przygotowanie strony i wybór materiałów

Pod koniec etapu projektu powinieneś dokładnie nawigować po lokalizacji i zawartości kącika dziecięcego. Strona jest wybrana, pozostaje do przetworzenia i przygotowania do nowych budynków. Prace nad przygotowaniem odbywają się w kilku etapach.

 • Konieczne jest oczyszczenie i wypoziomowanie ziemi na niezbędnym obszarze.
 • Musisz zdecydować o powłoce, która posłuży jako podstawa dla całej witryny.Najczęściej stosowano mieszankę gruzu i piasku, ponieważ jest to opcja najbardziej budżetowa. Nadal możesz przykryć ziemię sztuczną trawą lub specjalną gumą.
 • Następnie musisz wykonać pomiary i kupić wszystkie niezbędne materiały. Najważniejsze - nie zapominaj, że wszystko to jest konieczne dla małych dzieci, więc wszystkie materiały powinny być tak bezpieczne, jak to możliwe i zgodne ze wszystkimi normami i standardami.
 • Następnie musisz upewnić się, że masz standardowy zestaw narzędzi do pracy: gwoździe, śruby, wkręty, śrubokręt, śrubokręt, młotek, piły ręcznej, bułgarski, narzędzia do malowania i farby. Jeśli czegoś brakuje, musisz kupić, ponieważ jest to przydatne w całej konstrukcji.
 • Na samym końcu etapu przygotowawczego wszystkie niedokładności w planie powinny zostać skorygowane.

Teraz możesz dostać się do pracy.

Układ kącika dziecięcego

Wybierając elementy gry na placu zabaw, warto przeanalizować, co dziecko lubi robić najbardziej i podkreślić to. Niektóre dzieci wolą huśtać się na huśtawce przez długi czas, niektóre osoby lubią spędzać wolny czas modelując figurki piasku w piaskownicy, a ktoś lubi więcej slajdów. Wszystko to należy wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz budować coś własnymi rękami.

Produkcja poszczególnych elementów

Piaskownica

Jedna z najpopularniejszych rozrywek dla dzieci, która pomaga w twórczym rozwoju młodszego pokolenia i może go urzekać na kilka godzin. Piaskownice w nowoczesnej formie są bardzo przemienione i wyglądają całkiem estetycznie, dzięki czemu masz pełną swobodę pomysłów w formach, malarstwie i różnych szczegółach. Ale taka rozrywka nie jest odpowiednia dla wszystkich i należy to wziąć pod uwagę. Dlatego konstrukcja piaskownicy lepiej koordynuje się z dzieckiem.

Swing

Najbardziej ulubionym elementem placów zabaw jest huśtawka, i nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych uwielbia huśtać się na nich. Nie ma takiego dziecka, które nie lubiłoby huśtawki, dlatego konieczne jest ich zainstalowanie, ale musisz wybrać typ, kształt, rozmiar i kolor. Huśtawki mogą być zarówno zawieszone, jak i zwykłe. Z improwizowanych oznacza, że ​​lepiej będzie wykonać huśtawkę nad głową, która będzie przymocowana do górnej poprzeczki na linach lub łańcuchach. Druga opcja jest mniej bezpieczna dla dzieci, ponieważ łańcuchy mogą uszczypnąć skórę i zepsuć zabawę dziecku. Wybierając tę ​​samą linę, należy pamiętać, że z czasem mogą się zużywać i strzępić, więc muszą być okresowo sprawdzane i zmieniane.

Slajdy

Ten rodzaj rozrywki cieszy się również niemal wszystkimi dziećmi, a także daje pełną swobodę w kategoriach twórczych. Slajdy mogą być wykonane z różnych materiałów:

 • metal - materiał nie jest najlepszy, ponieważ szybko rdzewieje;
 • Stal nierdzewna - opcja jest już lepsza, ale jest jedną z najdroższych, więc stosowanie stali nierdzewnej jest nieopłacalne;
 • drewno jest materiałem wymagającym starannego przetwarzania i polerowania, aw przyszłości będzie musiało być pokryte czymś ślizgowym.
 • Plastik jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest niedrogi, zużywa się przez długi czas i nie wymaga specjalnego traktowania.

Ważną częścią jest wielkość slajdu, ponieważ powinien on być wygodny dla dziecka i mieć margines 2-3 lat do przodu. Często slajdy są budowane w połączeniu z kilkoma dodatkowymi elementami.

Dom lub chatka dla dzieci

Istnieje wiele odmian tej struktury - od najprostszych i najszybszych w budowie po złożone struktury z małych kłód i słupów. Oczywiście lepiej jest stworzyć dziecko prawdziwy dom, który będzie wyglądał jak zwykły dom z gankiem, drzwiami i oknami. Jeśli nie jest to możliwe, możesz stworzyć mały namiot lub wigwam, co najważniejsze, nie zapomnij o bezpieczeństwie dzieci. Konstrukcja musi być trwała i nie zapadać się przy pierwszym silnym wietrze. W takich oddzielnych domach i chatach dzieci uwielbiają organizować tzw. Kwaterę główną. Jeśli dziecko lubi budynek, spędza tam więcej czasu.

Teren sportowy

W tym rogu nie ma żadnych ram może zawierać wiele szczegółów:

 • drabiny linowe;
 • poziome paski;
 • poręcze równoległe;
 • pierścienie.

Ten zakątek pomoże Twojemu dziecku rozwijać się fizycznie i pozwoli im organizować własne imprezy sportowe.

Dodatkowe elementy

Powyżej są najbardziej popularne elementy placu zabaw, a potem już mamy nadzieję na wyobraźnię. Nieskończona liczba różnych elementów i części wykonanych z dostępnych narzędzi - opony, opony, palety i inne rzeczy można umieścić na działce. Tutaj wybór jest już twój i twoje dziecko.

Umieszczenie elementów na stronie

Obszar terenu wymagany do budowy zależy od twoich pragnień, wieku i liczby dzieci. Zazwyczaj jest to kwadratowy narożnik o powierzchni 8-10 metrów kwadratowych. Na tej stronie lokalizacja elementów może być bardzo zróżnicowana. Najczęściej zjeżdżalnia w połączeniu z huśtawkami i innym wyposażeniem znajduje się w centrum, kącik sportowy i niektóre kreatywne elementy, takie jak deski kreślarskie, powinny znajdować się w rogu w pobliżu ogrodzenia. Gdy prostokątny obszar jest nieco trudniejszy, elementy najprawdopodobniej będą musiały być instalowane po kolei, jeden po drugim. Musisz także pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza jeśli masz więcej niż jedno dziecko. Ze względu na sytuację dużej rodziny nie można postawić huśtawki obok piaskownicy.

Opcje dekoracji terytorium

Kącik dla dzieci można urządzić zupełnie inaczej, wszystko zależy również od Ciebie i Twojego dziecka, od życzeń, kreatywnych pomysłów i wyobraźni. Obszar wokół obwodu może być obsadzony kwiatami lub można utworzyć kilka figur tematycznych i rozmieścić je w różnych miejscach na stronie;

Pomysły na projekt

Projekt placu zabaw zależy od kreatywnych pomysłów, ilości planowanego stylu, użytych materiałów i czasu, który właściciel jest skłonny wydać na to wydarzenie. Lepiej jest koordynować wszystkie kroki z dziećmi, powinny one podkreślać szczegóły, które im się podobają i mogą być poprawiane, ponieważ najważniejsze jest, aby były zabawne i wygodne. Ponieważ dzieci często nudzą się na daczy, dlatego głównym pomysłem stworzenia takiego kącika dla dzieci jest zapewnienie dzieciom ciekawych i ciekawych zajęć, co oznacza, że ​​wszystko powinno być zaprojektowane w ciekawy i kolorowy sposób.

Możesz połączyć wszystko na stronie, a najlepiej zbudować wszystkie główne elementy rozrywki. Jeśli miejsce to nie jest tak dużo, możesz zainstalować tylko najbardziej interesujące i ważne dla dziecka, na przykład huśtawkę i piaskownicę, zjeżdżalnię i teren sportowy, i tak dalej.

Interesy dziecka należy rozpatrywać nie tylko w rozmieszczeniu budynków, ale także w malowaniu tych samych elementów. Na przykład, dla chłopca możesz malować wszystko w kolorach ochronnych, dla dziewczyny możesz rysować kwiaty na elementach. Ważne jest również, aby ozdobić stronę dodatkowymi elementami i figurami z opon, palet i innych dostępnych narzędzi.

Udane przykłady

Istnieje wiele przykładów ciekawych placów zabaw, chociaż oczywiście lepiej jest wymyślić coś własnego, ale Możesz użyć gotowych przykładów projektowania.

 • Cały plac zabaw może być wykonany w stylu wojskowym. Oprócz standardowej huśtawki i zjeżdżalni w kolorach militarnych można wykonać namiot w postaci kwatery wojskowej, a także piaskownicę w formie pewnego rodzaju transportu wojskowego. Na takiej platformie chłopiec w wieku 4-8 lat będzie bardzo zainteresowany grą.
 • Kącik dla dzieci może być wydany dla dziewcząt, ale w tym celu musisz podnieść jasne kolory budynków, narysować na nich śmieszne owady, kwiaty i bajkowych bohaterów. Dom wakacyjny jest zaprojektowany jako mały kolorowy dom rodzinny lub dom księżniczki.
 • Możesz także ozdobić stronę w stylu pirackim. Na budynkach możesz rysować przedmioty związane z dzieckiem z piratami i morzem.Dom wakacyjny może być wykonany jako statek piracki.

We wszystkich tych przykładach zakłada się wszystkie główne budynki rekreacyjne (zjeżdżalnia, huśtawka, piaskownica, teren sportowy i dom wakacyjny). Jeśli to możliwe, powinieneś również dodać kształty tematyczne i dodatkowe struktury. Stworzenie miejsca dla rozrywki i rozwoju swoich dzieci z dostępnych środków jest dość łatwe, najważniejsze jest traktowanie tej pracy z całą odpowiedzialnością i kreatywnością. Wtedy ten plac zabaw będzie trwał długo, być może nawet dla więcej niż jednego pokolenia dzieci.

Jak wyposażyć plac zabaw własnymi rękami, zobacz następny film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia