Tereny sportowe dla dzieci: rodzaje i subtelności projektu

Prawie wszystkie dzieci uwielbiają aktywne gry na świeżym powietrzu. Niewielu z nich jest w stanie siedzieć długo w jednym miejscu. I dobrze, jeśli w pobliżu znajduje się plac zabaw, gdzie zawsze można opiekować się dzieckiem.

Nie wszystkie wioski wiejskie i sektory prywatne są wyposażone w place zabaw dla dzieci. Oczywiście, nie zdenerwuje to niespokojnych, zawsze znajdą miejsce do rozrywki. Ale taka rozrywka często sprawia, że ​​rodzice się martwią. Aby Twoje dziecko było gdzie grać, możesz zbudować plac zabaw na swoim podwórku.

Rodzaje witryn

Przede wszystkim powinieneś zapoznać się z rodzajami struktur, aby zrozumieć, który z nich jest najlepszy dla Twojego dziecka. Opcje, w zależności od różnych parametrów, jest wiele. Boisko sportowe dla dzieci to kompleks składający się z wielu elementów. Dzięki dostępności materiałów i umiejętności możesz złożyć go całkowicie własnymi rękami. W przeciwnym razie poszczególne części lub całą witrynę można kupić w wyspecjalizowanych sklepach.

  Przyjrzyjmy się różnorodności witryn, w zależności od wieku dziecka.

  • Dla dzieci do trzech lat - Najłatwiejsza i najtańsza opcja, ponieważ w tym wieku dzieci nie potrzebują różnorodnego sprzętu sportowego. Wystarczy jeden slajd, poziomy pasek, huśtawki i dwie trzy schody. Liczba tych elementów może się różnić w zależności od liczby dzieci.
  • Dla dzieci od trzech do siedmiu lat - bardziej złożony projekt średniej wielkości. W tym wieku dzieci są najbardziej aktywne, więc nie zapominaj o maksymalnym bezpieczeństwie placu zabaw. Ponadto elementy wymienione w pierwszym akapicie nie wystarczą. Może być uzupełniony trampoliną, liną, drabinkami linowymi i pierścieniami gimnastycznymi.
  • Dla dzieci powyżej siedmiu lat i nastolatków - najtrudniejsza platforma na urządzeniu. Po pierwsze, musi mieć stały rozmiar. Po drugie, powinien zawierać różne pociski, na przykład ściankę wspinaczkową, stół do tenisa, obręcz do koszykówki i sprzęt do ćwiczeń.

  Place zabaw są podzielone na kilka typów w zależności od materiałów, z których są wykonane.

  • Metaliczny - zwykle wykonane ze stali nierdzewnej. Są najsilniejsze i najbardziej niezawodne, ponieważ wytrzymują duże obciążenia. Mogą również pochwalić się trwałością. Mają jednak dużą wagę, co znacznie komplikuje proces instalacji. Jednocześnie taka strona musi być betonowana.
  • Drewno - mniej niezawodne, ale atrakcyjne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. Ale wymagają stałej opieki. Drewno zaleca się traktować różnymi substancjami w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i szkodnikami. Ponadto strona będzie musiała być malowana co roku. Ale w przypadku awarii jest łatwy do naprawy.
  • Plastik - najnowocześniejsza i praktyczna opcja. Bardzo łatwa instalacja, ale montaż takiej platformy z improwizowanych środków nie zadziała, będziesz musiał kupić w sklepie. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na fakt, że producent posiada certyfikat stwierdzający, że jego produkt spełnia normy bezpieczeństwa środowiskowego. W tym przypadku plastikowa podkładka jest najbezpieczniejsza dla dzieci.
  • Połączone - skład placów zabaw rzadko obejmuje przedmioty z tego samego materiału. Dlatego mogą być montowane przy użyciu różnych komponentów. Na przykład najlepszymi i najbardziej niezawodnymi miejscami do produkcji rękodzieła są konstrukcje drewniane i ze stali nierdzewnej.

  Którą opcję wybrać?

  Wybór placu zabaw jest całkowicie zależny od Ciebie i życzeń Twojego dziecka.Oczywiście najważniejszym czynnikiem przy wyborze jest wiek dziecka. Ponadto należy wziąć pod uwagę inne czynniki, w tym rozmiar witryny, jakość i niezawodność struktury.

   Zalecamy uwzględnienie ogólnie przyjętych przepisów budowlanych dla terenów dla dzieci i obiektów sportowych.

   1. Witryna musi być oddzielna. Oznacza to, że znajduje się w rozsądnej odległości od dróg, parkingów, kontenerów na śmieci, a także miejsc, w których przechowywane są materiały budowlane.
   2. Powierzchnia, na której stoiska na placu zabaw powinny być miękkie, aby dzieci unikały obrażeń podczas upadku. W tym celu odpowiednia trawa, piasek, a także guma lub materiały syntetyczne.
   3. Na terenie obiektu nie powinny znajdować się rośliny, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu dziecka. Na przykład kwiaty z kolcami.
   4. Powinny być ławki, kosze na śmieci i, co najważniejsze, oświetlenie, które zapewni dzieciom dobrą widoczność wieczorem. Nawiasem mówiąc, wiele boisk sportowych na dziedzińcach budynków mieszkalnych ma stoiska z zasadami postępowania. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś postawił taki stojak na swojej stronie. Ale nadal warto osobiście oświecić dziecko o tych zasadach.
   5. Przestrzegaj ogólnie przyjętej wielkości placów zabaw. Dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat - co najmniej 50 metrów kwadratowych. Dla starszych dzieci - co najmniej 100 metrów kwadratowych.

   Wybór i przygotowanie strony

   Powyższe zasady i wymagania nie są jedynymi, ponieważ mówimy o dzieciach i ich bezpieczeństwie. Przed przystąpieniem do budowy boiska sportowego będziesz musiał złamać głowę przy wyborze odpowiedniego miejsca. Zwłaszcza jeśli nie masz dość dużej działki ogrodowej.

   Nie należy umieszczać platformy na otwartej przestrzeni. Najlepiej umieścić go pod dużym zielonym drzewem, aby latem zakryć konstrukcję przed upałem. Jednak musi być chroniony przed wiatrem. Umieść żywopłot na wysokości co najmniej dwóch metrów.

   I nie zapomnij o miękkim, bezpiecznym pokryciu ziemi. Gleba jest sama w sobie traumatyczna, a po deszczu przemoczona, staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. Możesz ją przykryć, na przykład trawą trawnikową. Ponadto, jeśli strona jest metalowa, musi być betonowana.

   O niebezpieczeństwie rozrywki dla dzieci na betonowej powierzchni i powiedz nie.

   Dzisiaj w sklepach budowlanych można znaleźć wiele nowoczesnych materiałów. Wśród nich jest miękisz gumowy, który służy do przykrywania bieżni w kompleksach sportowych. Z zalet materiału można wyróżnić wygodę, ochronę przed urazami podczas upadków i długą żywotność. Istnieje jednak jedna istotna wada - taki zasięg jest dość kosztowny.

   Drugą nowoczesną wersją jest powłoka z tworzywa sztucznego. Wśród zalet należy wymienić odporność na ścieranie, przyjemny wygląd, a także strukturę, dzięki której woda nie pozostaje na powierzchni.

   Instalacja i napełnianie

   Po wybraniu i przygotowaniu odpowiedniego miejsca można przystąpić do instalacji. Ludzie z nastawieniem inżynieryjnym mogą opracować własny plan. Istnieje również możliwość zamówienia projektu od specjalistów, którzy wykonają rysunek, biorąc pod uwagę specyfikę witryny i życzenia dzieci.

   Najważniejsze jest, aby zdecydować z góry, jakie elementy powinny znajdować się na Twojej stronie. Możesz przejść od najczęstszych typów.

   1. Huśtawka - najpopularniejsza aktywna rozrywka dla dzieci. Mogą być zawsze instalowane oddzielnie od strony. Najważniejsze - aby zapewnić bezpieczne dopasowanie. Do tych celów najlepiej nadają się metalowe konstrukcje. Sama huśtawka powinna opierać się na łańcuchach lub mocnych linach. Konieczne jest ich ułożenie, aby nic nie przeszkadzało w kołysaniu.
   2. Piaskownica i zjeżdżalnia - ponieważ zwartość jest zwykle umieszczona jedna nad drugą. Przy obliczaniu wielkości należy wziąć pod uwagę wiek dziecka.Po pierwsze, wpływa na wysokość i stromość slajdu, a po drugie, w piaskownicy dziecko powinno być w pełni rozwinięte.

   Wykop cztery otwory o głębokości 50 centymetrów. Zamontuj tam silne belki i umocuj je. Na szczycie belek znajduje się platforma dla belek. Jeśli konstrukcja jest wykonana z drewna, nie zapomnij potraktować jej środkiem antyseptycznym.

   Najlepszym materiałem na stok jest metal, ale można go wykonać z tańszej sklejki.

   Po zakończeniu instalacji napełnij piaskownicę czystym, przesianym piaskiem.

   • Dom - najczęściej jest wyposażony na najwyższej platformie na wzgórze. Ale jeśli umieścisz to poniżej, będzie to interesujące dla najmłodszych dzieci. Dom można zastąpić budżetową chatą, na przykład z gałęzi wierzby.
   • Pierścienie gimnastyczne - jak huśtawka powinna być umieszczona na mocnych łańcuchach i wytrzymać dużą wagę. Ustaw wysokość pierścieni w zależności od wieku i wzrostu dziecka.
   • Liny - zazwyczaj wisi na placach zabaw dla dzieci powyżej siedmiu lat. Powinien być niezawodny, dobrze związany z mocowaniem. Na całej liny od dolnego końca powinny być umieszczone węzły na ramiona i nogi podporowe, w odległości 60 centymetrów od siebie.
   • Hamak - miejsce, w którym dzieci mogą się zrelaksować. Najważniejsze jest to, że nie znajduje się bardzo wysoko, dziecko powinno się do niego wspiąć i nie zranić się podczas upadku.
   • Zaloguj się - prosty pocisk do rozwoju równowagi. Lepiej jest zainstalować go na metalowych wspornikach, które nie są wysoko nad ziemią. Sama skorupa jest wykonana z drewnianych bali, poprzez czyszczenie, szlifowanie i pokrywanie substancjami ochronnymi.

   Instalacja placu zabaw na twoim podwórku nie jest łatwa i droga. Ale jeśli nadal zdecydujesz się zadowolić swoje dzieci, postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami, aby nie być w błędzie i być najlepszymi rodzicami na świecie.

   Dowiedz się więcej o tym, jak zrobić boisko sportowe dla dzieci, dowiesz się z poniższego filmu.

   Komentarze
    Autor
   Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

   Hol wejściowy

   Pokój dzienny

   Sypialnia