Huśtawka linowa: rodzaje i technologia produkcji

Odpoczynek w kraju jest pożądanym czasem dla większości mieszkańców miast. Świeże powietrze, ręcznie uprawiane warzywa i owoce, ciche rodzinne wieczory przyciągają głównie dorosłych i osoby starsze. Małe dzieci często nie wiedzą, co robić bez znanych sekcji internetowych i sportowych.

Aby uczynić resztę syna lub córki bardziej aktywną i nasyconą, możesz powiesić na miejscu małą huśtawkę liny.

Rodzaje huśtawki linowej

Wszystkie huśtawki linowe mają jedną zasadę pracy - jest to ruch spowodowany rytmicznymi skurczami ludzkiego ciała. Tak i zgodnie z nazwą ich wyglądu składają się z samych lin zawieszonych na ramie lub gałęzi drzewa, do których przymocowane jest siedzenie. Rodzaje takiej prostej rozrywki często różnią się jedynie formą i materiałem samego siedzenia.

Kupuj

Najłatwiejszą wersją huśtawki linowej jest zwykła deska znana wszystkim od dzieciństwa. Może to być część palety pozostawiona po wybudowaniu domu, części starego sklepu lub nawet złożona z kilku cienkich kłód przymocowanych do siebie. Siedzenie może być nie tylko drewniane, ale także metalowe, a nawet z gęstego plastiku.

Możesz zrobić taką huśtawkę dosłownie w ciągu 2 godzin, a radosny śmiech dziecka toczącego się w cieniu jabłka lub dębu będzie słyszalny przy kontynuacji całego urlopu.

Fotel

Trudniejszą opcją siedzenia na huśtawkę jest krzesło lub ławka z oparciem. Siedzenie na takiej konstrukcji jest znacznie wygodniejsze niż na ławce. Dla najmniejszych możesz wyposażyć się w dodatkowe uchwyty lub uchwyty. Takie huśtawki są rzadziej wykonane z metalu, najczęściej są plastikowe lub drewniane.

Dla większego komfortu można umieścić małe poduszki na siedzeniu, które są wygodnie umieszczone pod plecami.

Łóżko

Jednym z nietypowych wariantów huśtawek linowych będzie szeroka powierzchnia z obręczą lub bez, na którą dziecko pasuje całkowicie. Może to być prawdziwe łóżeczko z materacem i kocem, wiszące na grubych linach lub nawet na metalowych łańcuchach, lub małe łóżeczko dla dziecka, w którym można je kołysać na zewnątrz na popołudniową drzemkę w ciepłe dni.

Kokon

Takie huśtawki nie są zawieszane na dwóch lub czterech, ale na jednej bardzo mocnej linie. W kształcie przypominają cebulę lub kroplę, po jednej stronie której wycina się dziurę dla dziecka. Wewnątrz taki kokon można przykryć miękkimi kocami lub poduszkami. W tej zamkniętej przestrzeni dziecko poczuje się tak chronione, jak to możliwe, jakby to był osobny dom lub namiot.

Takie kokony są wykonane z plastiku lub grubej tkaniny. Ponadto metalowa konstrukcja ramy może być pokryta splotem cienkiego sznurka.

Koło

Oprócz kokonu huśtawki wykonane z ich zwykłych plastikowych lub metalowych okładów mogą być również wiklinowe. Gruba lina jak tkanina splata się wokół niej. Aby liny nie przykleiły się do skóry delikatnego dziecka, wzór musi być bardzo gęsty lub mały koc powinien być nałożony na górę.

Oprócz obręczy zwykła gumowa opona z koła samochodu może służyć jako fotel do huśtawki linowej. Najważniejsze jest to, że jest silny i czysty.

Oprócz materiału i kształtu huśtawka może być rozróżniona po ich położeniu. Mogą być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Ponadto można je umieścić na balkonie lub otwartej werandzie.

Korzyści

Jeśli huśtawka dla dzieci jest zainstalowana w ogrodzie lub domku letniskowym, najprawdopodobniej będą to liny. Wynika to z faktu, że ten projekt ma wiele zalet.

 • Wszechstronność. Taka atrakcja nie zajmuje dużo miejsca i można ją zawiesić zarówno na terenie stoczni lub ogrodu, jak i na małej werandzie lub nawet w pomieszczeniu.
 • Trwałość Projekt jest wolny od skomplikowanych uchwytów i wieszaków, więc będzie trwał długo. Najważniejsze - wybrać wysokiej jakości liny w celu zawieszenia fotela.
 • Wydajność. W przeciwieństwie do masywnych konstrukcji z ramą, takie huśtawki są znacznie tańsze, a częściej są wolne od złomu.
 • Przyjazność dla środowiska. Produkty wykonane z drewna i liny są naturalne i nie zaszkodzą dziecku. Najważniejsze jest to, że płyty powinny być dobrze oczyszczone i wypolerowane.
 • Projekt. Zarówno zakupione, jak i ręcznie wykonane huśtawki linowe mogą być pomalowane w różnych kolorach, ozdobione wstążkami lub poduszkami i pokryte tkaniną. Szczególnie dobrze wygląda taki wystrój, który pasuje do dekoracji samego domu lub całej strony.

Jak zrobić huśtawkę z obręczy?

Najbardziej oryginalnym i całkowicie nieskomplikowanym rozwiązaniem dla huśtawki linowej do domku będzie huśtawka wykonana z metalowej obręczy gimnastycznej. Aby to zrobić, musisz zawiązać dwie liny po obu stronach koła, łącząc je w środku. Dodaj dwie kolejne pętle po drugiej stronie obręczy, liny powinny być naciągnięte tak mocno, jak siła, aby je zacisnąć. Takie manipulacje trwają aż do momentu, gdy promień liny 16-20 odbiega od środka. Następnie, w kierunku od środka do krawędzi, skręcona lina zostaje wpuszczona w okrąg.

We wszystkich miejscach skrzyżowania z promieniami promienia powinien być zawiązany w węzeł.

Plecionka może być nie tylko okrągła - może to być splot, który wygląda jak siatka hamakowa, pajęczyna lub inne opcje. Powiązanie takiej huśtawki ze wsparciem jest dość proste. Wystarczy mentalnie zbudować kwadrat równoramienny wewnątrz obręczy i zawiązać długie, mocne liny do obręczy na rogach. Z góry takie liny są przywiązane do grubej gałęzi drzewa, dachu baldachimu lub pergoli.

  W przypadku, gdy na działce nie ma drzewa z taką gałęzią, możesz zrobić to sam. Aby to zrobić, musisz wybrać długi silny promień lub kłódkę i ostrożnie przymocować je do widelca jabłka, brzozy lub innego wysokiego drzewa rosnącego w pobliżu domu. Taka huśtawka zainteresuje nie tylko dziecko, ale także osobę dorosłą, więc lepiej od razu wybrać obręcz o większej średnicy. Jeśli zakrywasz linę tkaniem miękkiego koca i bierzesz ze sobą swój ulubiony napój lub interesującą książkę, to na takiej huśtawce nie możesz po prostu kołysać, ale spędzić cały dzień w przyjemnej samotności.

  Jak huśtawka huśtawka własnymi rękami, zobacz następny film.

  Komentarze
   Autor
  Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

  Hol wejściowy

  Pokój dzienny

  Sypialnia