Cechy i rodzaje arkuszy wodoodpornych, zalecenia do ich wyboru

Jeśli twoja rodzina ma małe dzieci, osoby starsze, pacjenci w łóżku, prześcieradło wodoodporne - tego właśnie potrzebujesz. Ten produkt został stworzony, aby uprościć obecną sytuację i pomóc w rozwiązaniu pewnych problemów.

Główna misja

Głównym zadaniem arkuszy wodoodpornych i głównym powodem ich wyglądu jest ochrona pościeli przed różnego rodzaju płynami. Są również szeroko stosowane do ochrony materaca przed kurzem i brudem, co wydłuża jego czas działania.

Istnieją inne opcje ich użycia:

 • podczas karmienia;
 • w procesie zmiany pieluchy;
 • podczas leczenia ran;
 • podczas badań diagnostycznych.

Co jest dobre?

Istnieje wiele powodów, dla których ten produkt stał się tak popularny i obecnie popularny:

 • są odporne na różnego rodzaju zanieczyszczenia;
 • oddychający;
 • łagodny i hipoalergiczny;
 • wykonane z tkaniny pochłaniającej ciecz;
 • łatwo o nie dbać.

Dodatkowo jest frotte wodoodporna - przyjemna dla ciała, wygodna i ciepła.

Te cechy sprawiły, że stały się popularnym i niezbędnym środkiem higieny.

Odmiany

Ponieważ najczęściej arkusz jest używany do ochrony materaca, to odpowiednio jego rozmiar, wykonane według wymiarów najbardziej popularnych rozmiarów.

 • Istnieją niestandardowe rozmiary: 70x180, 80x120, 80x160 cm, mają hermetyczne krawędzie, które umożliwiają wypełnienie arkusza pod materacem.
 • Na elastycznej taśmie: 160x220 cm (nadaje się do łóżka podwójnego), 90x200 i 160x70 cm.

Produkty wielokrotnego użytku dla dzieci

Wodoodporny arkusz wielokrotnego użytku - niezbędny element, jeśli masz małe dziecko. Wiele matek wybiera je, aby uprościć zarówno ich życie, jak i dziecko.

Ta odmiana może być używana w tym samym czasie co pieluchy, jeśli boisz się wycieku i odstawienia od nich.

W przypadku, gdy dziecko śpi w osobnym łóżeczku w pielusze i chcesz zabezpieczyć łóżko przed przeciekami, odpowiednia będzie pielucha o wymiarach 50x70 cm.Jeśli nie korzystasz już z pieluch, rozciągliwy arkusz wodoodporny wielokrotnego użytku o wymiarach 60x120 cm jest doskonałym wyborem.

Przypadki, kiedy dziecko śpi z matką, nie są rzadkością. W takiej sytuacji wybierz arkusz napinający o wymiarach 150x200 cm lub dwustronny 160x200 cm - arkusze te nadają się do łóżek podwójnych.

Jeśli masz już duże dziecko i śpi na łóżku nastoletnim, ale zdarzają się wypadki, możesz użyć dwustronnego prześcieradła 100x150 cm lub łóżka naprężającego 190x90 cm.

Bardzo często małe dzieci doświadczają reakcji alergicznych na jednorazowe pieluchy. Aby chronić zdrowie i skórę dziecka, nabycie takich prześcieradeł jest bardzo pomocne. Dzięki swoim właściwościom ochroni dziecko przed różnymi chorobami alergicznymi.

Radzimy mieć co najmniej dwie wodoodporne prześcieradła. Jeśli trzeba się umyć i wysuszyć, na wszelki wypadek będziesz miał kolejny.

Dla pacjentów w łóżku

Powszechne stosowanie wodoodpornych arkuszy wielokrotnego użytku znajdujących się w opiece nad pacjentami w podeszłym wieku i obłożnie chorych. A to już nie tylko pościel, ale gwarancja ochrony i bezpieczeństwa. Ze względu na nieruchomość stanu skóry pogarsza się, mogą powstawać odleżyny. W większości przypadków tacy ludzie nie są już w stanie wstać z łóżka, aby złagodzić ich potrzebę. Podrażnienie występuje na obszarach skóry.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki (wiek i stan zdrowia ludzkiego), chcę, aby arkusz nie tylko utrzymywał materac, ale także był wygodny, wygodny i gwarantował ochronę i bezpieczeństwo.

Aby ożywić te życzenia, opracowano specjalny wodoodporny arkusz dla pacjentów łóżkowych o wymiarach 90x150 centymetrów. Jest w stanie wchłonąć 2,3 litra cieczy. Na materacu ma również specjalną osłonę medyczną o wymiarach 90x200 cm, która dzięki takiej oddychalności, oddycha, nie szybuje, a pielucha nie jest straszna.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Aby wybrać arkusz, musisz znać wymagane czynniki, które wymagają uwagi.

 1. Struktura Bawełna to naturalny materiał, z którego powinna składać się górna warstwa. Dzięki niemu nasza skóra oddycha, a manifestacja alergii jest zredukowana do minimum. Dobrym materiałem na wierzch jest bambus lub mikrofibra.
 2. Wymiary. Najpierw musisz zdecydować o parametrach materaca. Wybierz arkusz ściśle dla jego rozmiaru. Przy wyborze arkuszy z elastycznymi opaskami należy również wziąć pod uwagę wysokość materaca. Jeśli ten moment zostanie pominięty, trudno będzie go założyć, w wyniku czego pełna ochrona nie zostanie uzyskana.
 3. Anchorage. Możesz wybrać produkt, który jest po prostu nakładany na materac, chociaż arkusz z elastycznymi paskami jest wygodniejszy i bardziej praktyczny. Może być dobrze przymocowany, nie ślizga się i zapewnia czystość boków materaca. Wybierając arkusze na łóżeczko, preferuj wersję z gumką. Dzieci często kręcą się we śnie, okazują się, więc ta pościel będzie idealną opcją.

Jak dbać?

Aby przedłużyć życie, zachowanie wszystkich cech arkusza wymaga odpowiedniej opieki.

 1. Aby równomiernie nosić produkt, należy go położyć, obracając go o 180 stopni co 2 miesiące.
 2. Kiedy tylko jest to możliwe, przewietrz je świeżym powietrzem.
 3. Podczas mycia temperatura wody powinna wynosić maksymalnie 40 stopni.
 4. Używaj delikatnych środków myjących, pożądane jest stosowanie substancji płynnych lub o specjalnym składzie. Szoruj ręcznie przed praniem.
 5. Produkty do prasowania są surowo zabronione.

Po zakupie takiej pościeli jako wodoodpornej folii na pewno nie pożałujesz zakupu. Każdy produkt z podanego zakresu gwarantuje suchość i komfort.

Opinie konsumentów

    Często przy zakupie produktu kluczowym dla nas czynnikiem jest informacja zwrotna od osób, które już mają doświadczenie w korzystaniu z produktu, a arkusze wodoodporne nie są wyjątkiem.

    W większości przypadków recenzje tego produktu są pozytywne. Ci, którzy zakupili wodoodporny arkusz i używają go, wskazują tylko pozytywne aspekty i są w 100% zadowoleni z zakupu.

    Z pozytywnych cech wyróżniają się wygodą zakładania materaca, jakości i trwałości, hipoalergiczności, bezpieczeństwa. Ponadto niektóre droższe modele są wyposażone w dodatkowy wypełniacz ortopedyczny, dzięki czemu zmniejsza się napięcie mięśni i zmniejsza obciążenie kręgosłupa.

    Spośród minusów konsumenci zauważają rozciąganie gumy do mocowania w niektórych modelach, wysoki koszt odmian z dodatkowym wyposażeniem, trudność przechowywania arkuszy wykonanych z włókna kokosowego.

    Jak uszyć wodoodporną podkładkę na materac własnymi rękami, zobacz następny film.

    Komentarze
     Autor
    Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

    Hol wejściowy

    Pokój dzienny

    Sypialnia