Jak zrobić łabędzia z ręcznika?

Ręcznik to przedmiot codziennego użytku. Nie znajdziesz ani jednego domu, mieszkania, hotelu ani hostelu, w którym nie będzie bielizny.

Szczególnie charakterystyczna jest obecność ręczników w pokojach wynajmowanych nowożeńcom.

Czy można zrobić łabędź z ręcznika własnymi rękami? Jak zrobić ciekawą i niezwykłą rzeźbę w domu? Przeczytaj w naszym materiale.

Łabędź jako symbol lojalności

Początkowo rozsądnie jest zapytać, dlaczego z ręczników wyrzucane są łabędzie, a nie inne ptaki lub zwierzęta.

Odpowiedź jest dość prosta i oczywista. Faktem jest, że od niepamiętnych czasów wierzono, że łabędź jest symbolem niekończącej się miłości i bezwarunkowej lojalności. Biolodzy udowodnili, że ptaki te raz na zawsze znajdują partnera życiowego.

Dlatego wygląd tych eleganckich ptaków jest wyraźną wskazówką dla nowożeńców. Taki element w pokoju hotelowym to świetny początek życia rodzinnego.

Łabędź z ręcznikiem DIY: mistrzowska klasa krok po kroku

Zwinąć łabędzia z ręcznika pod wpływem siły nawet początkujących. Nie musisz być ekspertem od robótek ręcznych.

Jednocześnie taka niespodzianka może być miłym zaskoczeniem dla twojej drugiej połowy, która ponownie przypomni ci o twojej niekończącej się miłości.

Pomyślmy, jak krok po kroku przekręcić łabędzia.

Przede wszystkim musisz wziąć duży ręcznik kąpielowy (jeśli chcesz zrobić 2 lub 3 łabędzie, a następnie odpowiednio zwiększyć liczbę ręczników).

Pierwszym krokiem jest znalezienie środka ręcznika. Aby to zrobić, dodaj oba długie rogi. Po znalezieniu środka lewa część powinna być zwinięta (a rolka powinna znajdować się w górnej części).

Dobra rada! Aby ułatwić proces walcowania, trzymaj ręcznik rękami. Wtedy walec okaże się równy i dokładny.

Następnie opisaną powyżej procedurę toczenia należy powtórzyć po drugiej stronie. Okazuje się więc, że lewa i prawa część w postaci rolek „spotkają się” w środku.

Następnie musisz znaleźć ostry koniec ręcznika i rozwinąć go (w rezultacie powinien stać się głową naszego łabędzia).

Teraz wyginamy szyję (konieczne jest stworzenie bardziej wyraźnego zgięcia dla większego podobieństwa ręczników z prawdziwym ptakiem).

To ważne! Jeśli chcesz uczynić szyję ptaka bardziej elegancką, elegancką i wyrafinowaną, użyj innego mniejszego ręcznika (spróbuj podnieść rzeczy z jednego zestawu, potrzebujesz pełnego dopasowania materiału i koloru). Mniejszy ręcznik powinien być również zwinięty (pamiętaj, aby zrobić to na dłuższym boku). Powstały wałek jest zgięty na pół i założony na łabędzia. Więc szyja będzie dłuższa i zakrzywiona.

W ten sposób proces produkcji łabędzia jest zakończony. To tradycyjna wersja klasyczna.

Jeśli zdecydujesz się zrobić więcej niż jeden łabędź, ale kilka na raz, reszta ptaków zostanie stworzona przez analogię. Drugi łabędź może być umieszczony obok pierwszego lub obrócony „twarzą w twarz”. Ta druga opcja da szczególny romans Twoim postaciom.

Dodatkowe szczegóły

Kiedy tradycyjny sposób wydaje ci się nudny, skorzystaj z kilku pomocnych wskazówek. Oni ci pomogą.

  • Aby złożyć łabędź, możesz użyć nie tylko białych ręczników, ale także eksperymentować z bardziej jasnymi kolorami i odcieniami.
  • Aby nadać figurze objętość, ptak musi rozłożyć skrzydła.
  • Jako dodatkowy element możesz wziąć kolejny ręcznik, z którego możesz zrobić piękny ogon (może być też inny odcień).
  • Dodaj humor - udekoruj łabędzia kwiatami lub załóż na niego okulary.Takie rodzynki podkreślają indywidualność twego stworzenia.

Wykonywanie ręczników z łabędzi jest odpowiednie nie tylko dla nowożeńców. Z podobną niespodzianką możesz zaskoczyć swoją bratnią duszę po kilku latach wspólnego małżeństwa.

Ta umiejętność jest przydatna dziewczynie, jeśli jej ukochana dziewczyna wyjdzie za mąż. Możesz przedstawić oryginalny prezent dla nowożeńców.

Mistrzowska lekcja tworzenia łabędzia z ręcznika - w filmie poniżej.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia