Valance do łóżka

Falbana to wyjątkowe znalezisko dla gospodyni. Nie tylko poprawia wygląd sypialni, ale także dodaje pewnej radości atmosferze pokoju. O cechach tego atrybutu i zostanie omówiony w naszym artykule.

Funkcje

Zobaczmy na początek, czym jest „męstwo”. Termin ten nazywany jest materiałem dekoracyjnym, w którym oprawiona jest dolna krawędź łóżka. A to nie tylko materiał. Można go wykonać za pomocą tkaniny szytej fałdami lub marszczeniami. Kiedy łóżko zostanie usunięte, falbana zwisa i zakrywa dolną część mebli do sypialni.

Konieczne jest podkreślenie niektórych pozytywnych aspektów korzystania z falbany na łóżku do spania:

 • Przy zakupie dużego łóżka ludzie często nie myślą o tym, że ze starego starego łóżka mają tylko małe pościele. Na przykład narzuta, która mieści się pod starymi meblami, będzie teraz wymagać nowego łóżka. Falbana rozwiązuje ten problem.
 • Widok sypialni przekształca się w łóżko.
 • Kieszeń z kieszeniami pozwoli Ci zawsze znajdować się w pobliżu ulubionych rzeczy, aw pokoju dziecka będzie przechowywać niezbędne akcesoria dla dzieci, takie jak pieluchy, butelki z mieszanką lub inne ważne drobiazgi.

Historia wyglądu

W czasach starożytnych łóżko do spania było znacznie wyższe - to zrozumiałe: im bliżej sufitu, tym cieplejsze powietrze. Tak więc pod nim pojawiła się nieprzydzielona przestrzeń pod różnymi sprzętami domowymi. Babcie, na przykład, stale ukrywały skrzynie lub niepotrzebne przybory kuchenne. Oczywiście takie podejście nie jest estetyczne i starali się pokryć go czymś, na przykład dekoracyjną zasłoną. W ten sposób pojawił się męstwo, inaczej zasłona ta nazywana jest „spódnicą”.

Uważano również, że męstwo chroni rodzinę przed złymi duchami za pomocą zastosowanego wzoru.

Dlatego ta dekoracja sypialni w starożytności została znaleziona w każdym domu. Z czasem podejście to stało się przeszłością, ponieważ wysokość łóżek zmalała, a ciało zaczęło wyglądać bardziej nowocześnie i elegancko. Jednak przeszłość kobiet nie zniknęła, pozostała tradycją, więc nie pozwolili mu całkowicie zniknąć. A teraz ta dekoracja znów stała się modna.

Modele i kolory

Istnieje tylko kilka odmian takich atrybutów łóżek, które różnią się stylem i cechami konstrukcyjnymi. Styl męstwa można podzielić na następujące kategorie:

 • Ścisła opcja. Nadaje się do sypialni w klasycznym i nowoczesnym stylu. Cięcie falbany jest takie, że gładka tkanina ma przeciwległe fałdy zarówno w rogach, jak i pośrodku materiału.
 • Drapowana wersja. Ten styl bardzo lubi płeć żeńską ze względu na prostotę i kobiecość. Tkanina jest wypełniona masą fałd, ściskając tkaninę.
 • Typ plisowany. Stosowany głównie w sypialni w stylu klasycznym. Fałdy tego modelu falbany są jednostronne lub pofałdowane: wyglądają na wygładzone i ułożone.

Według konstruktora łóżko można podzielić na następujące warianty:

 • Solidna pokrywa. Można go położyć na łóżku lub umieścić pod materacem. Można go znaleźć na opcjach łóżek, gdzie skorupa jest stosunkowo niska. W przeciwnym razie najlepiej byłoby użyć wzoru spódnicy spódnicy.
 • Spódnica z gumką. Zamiast tego może to być także wstążka, lina lub jakiś lepki materiał. Instalacja przebiega następująco: spódnica jest noszona na ciele łóżka (możesz na materacu) tylko wtedy, gdy łóżko jest uporządkowane.

W większości przypadków falbana jest nabywana dla sypialni dziewcząt.Dlatego najczęstszymi odcieniami tego atrybutu są jasne i kremowe odcienie. Są w stanie wykonać łóżko do spania z masywnych mebli. A w przypadku wyboru mebli z innych elementów wnętrza, jaśniejsze odcienie zrobią.

Jak ozdobić?

Najpopularniejsze materiały ankietowe są następujące:

 • Chenille.
 • Aksamit.
 • Sztuczny zamsz.

Bez względu na to, jak piękna jest zastosowana tkanina, w sypialni będzie uczucie, że czegoś jeszcze brakuje. Ta okoliczność może zostać skorygowana przez zmianę męstwa.

Za pomocą koronek, wstążek lub innej tkaniny możesz ozdobić ten atrybut jasnymi kolorami. W ten sposób Twoja sypialnia nie tylko uzyska pełny obraz, ale również będzie świecić żywymi kolorami.

Zasady wyboru

Istnieje kilka zasad, które pomogą estetycznie i harmonijnie zaaranżować łóżko sypialne za pomocą falbany:

 • Sleeper i valance powinny mieć wspólną strukturę i kolorystykę.
 • Falbana może być nie tylko wystrojem w sypialni, ale także magazynem akcesoriów, które zawsze będą pod ręką. Na przykład wystarczy zrobić małe eleganckie kieszenie na falbanie, aby w razie potrzeby ulubiona rzecz była zawsze w rękach właściciela pokoju.
 • Zwróć uwagę na rozmiar spódnicy. Aby właściwie zdobyć takie atrybuty, musisz znać rozmiar łóżka i materaca. W przypadku niezgodności rozmiarów nie może ona rozciągać się na łóżku lub siedzieć na nim nieprawidłowo.
 • Kolejnym z głównych kryteriów wyboru przed zakupem jest wartość zejścia. Zejście to odległość od podłogi do górnego elementu podstawy. Dla gotowych dolin odległość ta jest standardowa - 38 centymetrów.
 • Wybór kolorów. Jasne kolory dodają delikatności i harmonii, a jasne kolory podkreślą piękne łóżko.
 • Wybierając falbany z oryginalnym wzorem, udekorujesz łóżko i dodasz trochę kolorów do pomieszczenia.
 • Wybierz falbany tylko z gęstej materii. Faktem jest, że taki materiał jest trwały w użyciu. Musisz go usunąć tylko przez jakiś czas prania.

Następnie obejrzyj film o starych rodzinnych spacerach.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia