Ręcznik dziecięcy

Ręcznik z kapturem poncho dla dzieci to marzenie prawie każdego dziecka i jego rodziców. Taki ręcznik jest przydatny nie tylko w domu (można owinąć w nie dziecko po kąpieli lub prysznicu), ale także na przykład na plaży.

Co jest potrzebne

Możesz uszyć coś takiego w domu własnymi rękami. Aby to zrobić, musisz wziąć jeden duży ręcznik kąpielowy, kilka małych ręczników do rąk (powinieneś wybrać ręczniki z jednego zestawu, aby materiał i kolor były całkowicie zgodne), nici. Możesz szyć za pomocą maszyny do szycia.

Ważna rada! Do produkcji ręczników, poncza dla dziecka, spróbuj użyć naturalnych tkanin. Bawełna jest idealna.

Szycie

Proces produkcji tego ubrania jest podzielony na kilka etapów: dopasowywanie kaptura i dopasowywanie samego poncho. Następnie części są połączone.

Poncho

Duży ręcznik kąpielowy należy złożyć na pół (długości). Następnie wzdłuż krawędzi, którą złożyliśmy, musisz znaleźć centrum (w tym celu możesz ponownie złożyć ręcznik). Pamiętaj, aby zaznaczyć punkt środkowy - można to zrobić za pomocą markera lub pióra. W środku wykonaj wycięcie. Jako wzór poncho użyj wzoru każdej dziecięcej koszulki. A także możesz wyciąć oko.

Następnie rozłóż ręcznik i przekonaj się, że mamy wycięcie elipsoidalne. Musi być obszyty linią prostą i przetworzony, aby rzecz była bardziej schludna i uporządkowana. Poncho jest gotowe.

Kaptur

Do produkcji kaptura użyje się małego ręcznika. Musi być złożony na pół. Z góry należy założyć wzór kaptura (można go znaleźć w Internecie i wydrukować lub zakryć kaptur kurtki lub swetra dziecka) na papierze. Następnie z ręcznika należy wyciąć kaptur (nie zapomnij o uwzględnieniu szwów). Następnie na zewnętrznej krawędzi kaptura należy zszyć maszynę do szycia. Ponadto musisz zszyć element w dwóch kierunkach (do przodu i do tyłu).

Połączenie części

Aby zakończyć proces szycia poncho dla dzieci, musisz połączyć powstałe części.

Aby to zrobić, na krawędzi wycięcia w eliptycznym kształcie w poncho, musisz znaleźć środek i oznaczyć go szpilką. Centrum musi znajdować się w kapturze. Następnie należy przypiąć centra za pomocą jednego sworznia (produkty powinny być zwrócone do siebie z przodu). Po tym musisz uszyć obie części (naddatek około 0,5 cm). Potrzebujesz zszyć w obu kierunkach (możesz użyć szwu zygzakowatego lub prostego). Teraz produkt jest całkowicie gotowy.

Dla wygody i wygody można zszyć kieszeń na małe przedmioty z przodu elementu garderoby (można ją wykonać z resztek tkaniny). Produkt ten można również ozdobić haftami lub paskami. To ponczo jest odpowiednie zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Dla dziewcząt lepiej jest wybrać jasne kolory (różowy, żółty), a dla chłopców - ciemniejszy zakres (niebieski, zielony).

Zalety i wady

Tak jak każda inna rzecz, ta odzież ma pozytywne i negatywne strony. Gospodynie domowe twierdzą, że jest to dość proste - nie wymaga dużych kosztów finansowych i czasowych. Z drugiej strony uważa się, że poncho, bez rękawów, nie jest najwygodniejszą odzieżą dla małych dzieci. Dla nich powinieneś kupić ręcznik z rękawami.

Ważne jest również, aby zwracać uwagę na długość. Wiele mumii skarży się, że domowej roboty produkt jest bardzo krótki. Należy starannie dobrać długość ręcznika, aby dotarł do dziecka, przynajmniej do bioder.

Mistrzowska lekcja robienia ręczników plażowych dla dzieci - w filmie poniżej.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia