Ręcznik z narożnikiem dla noworodków

Akcesoria do kąpieli noworodka są integralnym elementem listy przedmiotów niezbędnych do pielęgnacji dziecka. Współcześni producenci produktów dla dzieci oferują rodzicom szeroki wybór produktów z materiałów tekstylnych, w tym ręczników dla noworodków z narożnikiem (kapturem).

Przed zakupem produktów należy wziąć pod uwagę wiele subtelności, ponieważ skóra dziecka jest wrażliwa i wymaga specjalnej opieki.

Właściwy wybór

Nowoczesny przemysł produkuje ciekawy ręcznik z narożnikiem dla noworodków. Przy wyborze młodzi rodzice z reguły kierują się własnymi uczuciami, ponieważ objęcie całego zakresu uwagi nie zadziała. Dlatego przed wyborem ręcznika należy skrupulatnie zapoznać się ze strukturą materiału na etykiecie. Jeśli spieszysz się z pierwszym, który się pojawił, jeśli nie widzisz go dokładnie, masz szansę przynieść do domu produkty niskiej jakości. Zanim kupisz ręcznik dla dziecka, musisz pamiętać o kilku zaleceniach.

  1. Nałożyć ręcznik na twarz lub tył dłoni. W dotyku powinno być przyjemne i jedwabiste.
  2. Tkanina dobrej jakości nie jest posypana, na ubraniach iw rękach nie ma z niej żadnych włókien.
  3. Kolor powinien być gładki, rysunek ekspresyjny. Zbyt jasne kolory są niedozwolone. Wskazują na obecność agresywnych barwników chemicznych.
  4. Pamiętaj, aby poczuć zapach produktu. Jeśli zapach jest świeży, naturalny, bez zapachów, oleju lub sztucznych zanieczyszczeń, kup bez wahania.

Wybór materiału

Aby uszyć ręcznik dla dziecka z kapturem, należy upewnić się, że materiał jest naprawdę dobrej jakości i nadaje się do tego. Przyjrzyjmy się bliżej optymalnym rodzajom tkanin, które można uzyskać bez wahania.

Bawełna

Właściwie ten materiał jest najlepszy do robienia ręczników dla dzieci. Materiał powinien być dwustronny, naturalny, dobrze wchłaniający i zatrzymujący wilgoć, nie powodując uszkodzeń wrażliwej skóry dziecka.

Najbardziej odpowiednia do tworzenia akcesoriów do kąpieli jest bawełna długowłóknista, produkowana w Pakistanie i Egipcie.

Takie produkty są znacznie droższe niż prototypy produkowane w Rosji, ale jednocześnie są w 100% dostosowane do wymagań wymagających rodziców, na przykład dzięki doskonałym właściwościom pochłaniającym wilgoć i długości stosu 5 milimetrów.

Pamiętaj! Najlepszą opcją jest 100% bawełna organiczna.

Bambus

Współczesne sklepy są pełne produktów z tego materiału, charakteryzują się one naturalnością. W rzeczywistości nie jest to prawda, ponieważ takie włókno nie jest naturalne, pochodzi z celulozy. To prawda, że ​​materiał jest miękki, nie ulega elektryzacji, ale w porównaniu z bawełną pochłania i zatrzymuje wilgoć jeszcze gorzej. Produkty te między innymi suszą się bardzo długo.

Eukaliptus

Często w bawełnie zawiera włókno eukaliptusowe, aby nadać mu delikatność. W dotyku tkanina jest miękka, przyjemna, nie pochłania kurzu, dobrze wchłania i zatrzymuje wilgoć, ale ku wielkiemu zmartwieniu nadaje się do użytku przez krótki czas i szybko się zużywa.

Mikrofibra

To nowoczesna rewolucyjna tkanina, która pochłania wilgoć, jak guma piankowa. Szybko schnie w powietrzu, jest uważany za dość odporny na zużycie.

Ponadto nie powoduje alergii, można go łatwo umyć, wszystkie rodzaje zanieczyszczeń są doskonale usuwane.

Rozmiary ręczników dla niemowląt

Zdobądź 2 małe i duże ręczniki do kąpieli dziecka. W dużym, którego parametry to 75 x 75, 80 x 80, 100 x 100, najwyżej 120 x 120 centymetrów, dziecko całkowicie owinięte po kąpieli. Małe, na przykład 30 x 30 lub 30 x 50 centymetrów mogą przetrzeć twarz i ręce po umyciu. Możesz użyć ręcznika, aby usunąć wilgoć po kąpieli z fałd na nogach.

Ręczniki tego rodzaju muszą mieć co najmniej 2 zestawy: podczas suszenia używasz drugiego. Umyj go przed pierwszym użyciem.

Nie trzeba prasować tkaniny z frotte, ponieważ pętle są zgniecione, a przewiewność zostaje utracona, ale można ją pogłaskać w celu dezynfekcji.

Szyjemy ręcznik własnymi rękami

Koszt produktów wysokiej jakości jest często wysoki. Popularne marki podnoszą cenę, ponieważ są znane na rynku. Produkty mało znanych producentów mogą być niskiej jakości. Ponadto skrupulatne mumie nie zawsze mogą znaleźć ręcznik w wymaganych kolorach lub z pożądanym wzorem. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie niezależnego ręcznika.

Nawet jeśli nigdy nie szyłeś, bez trudu poradzisz sobie z tym prostym zadaniem. Będzie to wymagało: maszyny (szycia), tkaniny, nici, nożyczek, agrafek. Dostaniesz materiał, który ci się podoba lub użyjesz cienkiego arkusza mahry. Zorientuj się w wymiarach, ale nawet dla noworodków musisz wziąć kawałek o wymiarach co najmniej 100 x 100 centymetrów. Jeśli uszyjesz 120 x 120 centymetrów, ten ręcznik wystarczy dla ciebie do 3 roku życia. Przy zakupie oblicz ilość materiału. Jeśli szerokość tkaniny wynosi 150 centymetrów, uzyskaj 1,30 m, a kaptur (narożnik) zostanie wycięty z boku.

Główne etapy:

  • Zastanów się, jak wyciąć krawędzie. Można to zrobić za pomocą taśmy aplikacyjnej ze wstępnie złożonymi naddatkami (ukośne podłoże), z gotową wstążką lub szwem do szycia, jeśli istnieje podobna opcja w maszynie do szycia. Może być wymagane pieczenie i wstążka, biorąc pod uwagę wymiary ręcznika około 5-8 metrów. Możliwe jest wykonanie pasków z cienkiego materiału bawełnianego o szerokości 4-5 centymetrów, zszycie ich w długi pojedynczy pasek, przycięcie z nim wszystkich krawędzi ręcznika i kaptura.
  • Tworzymy prostokątny lub kwadratowy wzór o wymaganym rozmiarze. W większości przypadków ręczniki te mają kształt kwadratu, ponieważ narożnik kaptura w tym przypadku ma takie same boki po bokach, co jest wygodniejsze przy cięciu.
  • Wytnij trójkątny detal pod maską z tego samego kawałka materiału, który jest używany do ręcznika lub wyciąć go bezpośrednio z dna ręcznika.
  • Składamy dwie części razem, dopasowujemy trójkąt do rogu i krawędzi głównej taśmy i mocujemy. Szerokość linii powinna wynosić 0,5-0,7 centymetra. Zrobiliśmy kaptur. Jeśli przypuszcza się, że kącik z uszami, to na tym etapie należy je przymocować i zszyć trójkątem.
  • Następnie, jeśli jest taka potrzeba, możesz zrobić narożniki ręcznika i róg okapu. Możesz odejść jak jest.
  • Przetwarzamy krawędzie. Rurociągi są stosowane różnymi metodami. Najprostszym sposobem jest złożenie paska na pół przednią stroną, prasowanie żelazkiem, przyszycie do przodu, obrócenie na lewą stronę i zszycie wzdłuż szwu. Formowane wykończenie krawędzi.

Podsumowując

Pamiętaj! Zgadywanie rzeczy dla dziecka jest niemożliwe, ponieważ jest to jego nastrój i zdrowie. Poświęć trochę czasu na wybór akcesoriów dziecięcych, kupuj tylko najwyższej jakości bieliznę, nawet jeśli jest to kosztowne. Dzięki temu w przyszłości wszystko będzie usprawiedliwione szczęśliwym i radosnym uśmiechem twojego dziecka oraz jego energicznym pragnieniem zrozumienia świata.

Master class na robienie ręczników z rogu, patrz poniższy film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia