Charakterystyka i zastosowanie czarnej cegły

Najczęściej spotykaną w budownictwie jest czerwona cegła. W rzeczywistości w sprzedaży można znaleźć wiele innych, równie atrakcyjnych opcji. Na przykład może to być czysty biały lub żółty materiał. Jednak spośród wszystkich wymienionych kopii oryginalna czarna cegła wyróżnia się ostro. Dostaje bardzo ciekawe wnętrza, które przyciągają wiele uwagi. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej temu modnemu materiałowi budowlanemu i dowiemy się, jakie są jego cechy.

Funkcje, plusy i minusy

Projektowanie mieszkań i domów prywatnych z atrakcją cegieł jest doskonałym i modnym rozwiązaniem, za pomocą którego można naprawdę zaktualizować sytuację. Warto zauważyć, że cegły w kolorze czarnym mogą z łatwością zmieścić się nie tylko w strychu w stylu poddasza, ale także w wielu innych kierunkach stylistycznych. Na przykład może to być kraj wiejski lub brutalny gotyk. Czarna cegła, jak każdy inny produkt, ma zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. Ważne jest, aby rozważyć, czy chcesz zorganizować swój dom za pomocą takich produktów. Po pierwsze, rozważ zalety czarnych cegieł.

 • Obecność cegieł we wnętrzu jest niedrogim, ale oryginalnym rozwiązaniem.
 • W większości przypadków czarna cegła jest przyjazna dla środowiska. W ramach takich produktów nie ma żadnych niebezpiecznych i agresywnych składników, które mogłyby zaszkodzić osobie lub środowisku.
 • Wysokiej jakości kamień naturalny o dowolnym kolorze może się poszczycić doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. W domach z podobnymi dodatkami nie ma nadmiernego hałasu z ulicy.
 • Taka dekoracja wewnątrz lokalu jest dość łatwa do wykonania. Nawet niedoświadczony mistrz, który bardzo rzadko spotyka te procesy, może z łatwością poradzić sobie z taką pracą.
 • Czarne cegły świetnie wyglądają w prawie każdym pomieszczeniu. Najważniejsze jest to, że są one połączone z otaczającą dekoracją, meblami i wystrojem.
 • Jeśli mówimy o wysokiej jakości ścianie z cegły, może ona pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Może być bezpiecznie używany jako separator obszarów funkcjonalnych istniejącego obszaru.
 • Dzięki wykończeniu z cegły można bezproblemowo odnieść się do instalacji różnego rodzaju konstrukcji ściennych. Na przykład mogą to być półki, różne urządzenia, urządzenia oświetleniowe, dekoracje i inne podobne przedmioty.
 • Czarne cegły nie wymagają regularnej obróbki, aby zachować atrakcyjność wizualną.
 • Za pomocą dekoracji z cegły można bezproblemowo ukryć wiele wad różnych baz. Na przykład mogą to być uszkodzenia konstrukcji ścian, występujące w wielu miejskich mieszkaniach. W przypadku dobrze znanych cegieł nie będą widoczne.
 • Mur jest trwałą konstrukcją, nie podlega szybkiemu zużyciu lub utracie atrakcyjnego wyglądu. Przez wiele lat części te są w stanie zachować oryginalną estetykę.
 • Taka konstrukcja pomaga podkreślić indywidualność i oryginalność wnętrza.
 • Zwykle mur jest teksturowany, co sprawia, że ​​jest bardziej stylowy i jasny.
 • Czarny mur wspaniale łączy się z wieloma innymi farbami i materiałami, na przykład w połączeniu z meblami z naturalnego drewna.

Jak widać, zalety czarnych cegieł są dość liczne. Musisz jednak pamiętać nie tylko o nich. Jeśli zdecydujesz się na taki projekt w swoim domu, powinieneś zdawać sobie sprawę z wad materiału budowlanego.

 • Jeśli mówimy o naturalnej czarnej cegle, to potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Naturalne światło przy upadku na takie materiały nie zawsze wygląda korzystnie.
 • Zasadniczo na takim wykończeniu występują charakterystyczne nierówne i szorstkie powierzchnie. Kurz i brud gromadzą się na nich bardzo szybko i ich czyszczenie może być trudne.

Robiąc domowy czarny mur, będziesz musiał obserwować umiar. Kiedy jest zbyt wiele takich powłok, wnętrze staje się mniej wygodne i przytulne. Nie należy o tym zapominać, gdy tworzysz mieszkanie miejskie lub prywatny dom.

Odmiany

Modne ściany w stylu loft mogą być wykończone zarówno naturalną ciemną cegłą, jak i imitacją. Zapoznamy się ze specyfiką wszystkich określonych opcji licowania.

Z kamienia naturalnego

Cegła dekoracyjna, wykonana z naturalnych materiałów, uważana jest za najbardziej udaną opcję do projektowania wnętrz. Często „gołe” ściany cegieł o wysokości od podłogi do sufitu nie są poddawane dodatkowym wykończeniom lub okładzinom z płyt gipsowo-kartonowych. Jednak mimo to takie podstawy wciąż wymagają odpowiedniego przetwarzania, a dokładniej:

 • Mur „gołe” musi być oczyszczony z osadów kurzu i pozostałości starych rozwiązań;
 • umyć;
 • grind;
 • szpachlówki;
 • Przykryj cegły czarną farbą.

Naśladownictwo

Jeśli nie można zmienić na prawdziwą ciemną cegłę, dopuszczalne jest użycie jej różnych imitacji. Najtańszą opcją w tym przypadku są tapety z nadrukiem pod cegłą. Musimy jednak pamiętać, że to wykończenie rzadko wygląda bardzo naturalnie. Z reguły tapety słabo imitują cegły, nawet jeśli mają podwyższoną powierzchnię. Imitację czarnej cegły można zorganizować za pomocą tych materiałów:

 • szpachlówka dekoracyjna;
 • naturalne drewno;
 • kafelek

Materiał wierzchni

Obecnie szeroko rozpowszechnione są wysokiej jakości materiały okładzinowe w różnych kolorach. Takie materiały budowlane są dobre, ponieważ są bardziej giętkie i cienkie niż naturalna cegła. Ponadto zajmują bardzo mało wolnego miejsca i mają niewielką wagę. Cegła licowa w ciemnych odcieniach wykonana jest z:

 • sztucznie starzone;
 • matowy;
 • materiały szkliwione.

Płytka

Spektakularna płytka wykonana pod cegłą nie jest dziś mniej popularna. Takie produkty są cieńsze niż standardowe cegły naturalnego pochodzenia. Istnieją dwa główne rodzaje płytek pod cegłą:

 • ceramika;
 • klinkier

Domowe wykończenie

Domowa imitacja ciemnej cegły jest dziś bardzo popularna. Do jego budowy nie trzeba mieć specjalnej wiedzy ani bogatego doświadczenia. Istnieje wiele sposobów samodzielnego wytwarzania takich okładzin. Na przykład można użyć specjalnych form, lakieru i specjalnego tynku ceglanego.

Style

Czarna ceglana ściana wygląda świetnie w zespołach różnych stylów. Rozważ najbardziej atrakcyjne i popularne.

 • Loft Wnętrza tego poddasza są bardzo popularne wśród współczesnych właścicieli apartamentów i domów prywatnych. Na tle czarnej cegły w takim ustawieniu elementy wnętrza wykonane z grubego drewna lub metalu wyglądają świetnie. Ponieważ wnętrze strychu może łączyć elementy z różnych stylów, ciemna cegła w nich wygląda organicznie, balansując cały zespół.
 • Kraj Wnętrze, zaprojektowane w rustykalnym stylu rustykalnym, jest zazwyczaj wypełnione miękkimi meblami z drewna, a także dekoracjami z nutami etnicznymi. Wykończenie cegły w tych ustawieniach wygląda świeżo i stylowo, nawet jeśli jest wykonane w ciemnych kolorach. Najważniejsze jest to, że pozostałe szczegóły i dekoracje pasują do koloru cegieł.
 • Gotyk Ten stylistyczny kierunek wywodzi się z odległego średniowiecza.W stylu gotyckim ciemna cegła wygląda po prostu niedościgniona, zwłaszcza jeśli jest uzupełniona meblami z kutego żelaza i akcesoriami w stylu antycznym.
 • Minimalizm Ten styl wygląda świetnie w kombinacji cegieł dowolnego koloru. Najważniejsze jest to, że pokrywają się z dekoracją podłogi i sufitu, a także z meblami obecnymi we wnętrzu. Ważne jest również, aby pamiętać, że w minimalistycznym wnętrzu nie powinno być zbyt wielu ozdobnych lub kolorowych detali, ponieważ z tego powodu jest to minimalizm, który nie ma ekscesów.
 • Grange Ten styl jest kombinacją kilku kierunków naraz, w których dopuszcza się obecność elementów najdziwniejszych form. Czarna cegła wygląda spektakularnie w takich ustawieniach, wypełniona jasnym stylem i osobowością.
 • Zaawansowana technologia W tym nowoczesnym stylu z przewagą części szklanych i metalowych, gładkie ściany ozdobione czarną cegłą wyglądają właściwie. Tutaj przyjmujemy nie tylko kamień naturalny, ale także płytkę, która go naśladuje.

Piękne przykłady

Ściany ozdobione czarną cegłą lub czarną cegłą wyglądają bardziej atrakcyjnie, jeśli umieścisz na nich lekkie meble. Na przykład może to być brązowy stół wykonany z lakierowanego drewna w połączeniu z krzesłami obitymi różowymi miękkimi tkaninami. Jeśli umieścisz takie meble na jasnym parkiecie i dodasz metalową lampę wiszącą, otrzymasz harmonijny zestaw, który będzie wyglądał spektakularnie wraz z ciemną ścianą.

Czarna cegła może zakończyć ścianę akcentu w salonie i powiesić na niej płaski telewizor z ciemnym ciałem. Tak ciekawy „akcent” powinien być otoczony jasnymi ścianami i podłogą, wykończony lakierowanym czerwonym laminatem. Wykończ dekorację białymi dekoracyjnymi detalami - kwiatami, wazami. Możesz zawiesić czarne lampy wiszące.

Czarna ceglana dachówka jest doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnej, mrocznej sypialni z podwójnym łóżkiem obitym kremowym aksamitnym materiałem. W tym ustawieniu można zasłonić okna ciemnymi zasłonami zaciemniającymi i umieścić te same ciemne szafki nocne. Ale potrzebujesz wielu dużych opraw oświetleniowych i kilku jasnych akcentów - bogatych krzeseł przy oknie i dywanu na podłodze. Zaleca się wyposażenie takiego wnętrza w pokojach z dużymi oknami. W przeciwnym razie sytuacja może stać się zbyt ciemna i odpychająca.

Pokój w stylu loftu może być całkowicie wykończony czarną farbą lub tapetą, a jedną ścianę można odkurzyć ciemną cegłą. Połóż się na podłodze w takim laminacie lub parkiecie, postaw drewniane meble. Położyć pasiasty dywan i zawiesić lampy w stylu industrialnym (może być w stylu steampunk).

Na czarnej cegle engobe zobacz następny film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych.W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia