Jak zrobić ciasto z ręczników własnymi rękami?

Pomimo różnorodności wyboru towarów na półkach sklepów, niektórzy rzemieślnicy wolą tworzyć arcydzieła własnymi rękami. Własna rzecz jest w stanie wyrazić miłość i czułość wobec ukochanej osoby, która celebruje urodziny lub inne ważne wydarzenie.

Szczególnie popularne są ciasta z ręczników, dzięki którym można prezentować codzienne rzeczy w niezwykły sposób.

Jak wybrać teksturę i kolor ręczników?

Zanim zaczniesz tworzyć ciasto z ręczników, musisz wybrać odpowiedni materiał. Przy wyborze koloru wyrobu tekstylnego ważne jest uwzględnienie nie tylko płci i wieku odbiorcy, ale także jego preferencji kolorystycznych. Ponadto należy podkreślić znaczenie wydarzenia z dodatkowymi szczegółami. Na przykład, jeśli ciasto jest prezentem na rocznicę ślubu, możesz ozdobić go numerem wskazującym liczbę lat razem.

Najlepsze produkty w pastelowych kolorach. Możesz zrobić ciasto z wielobarwnych sznurów haczykowych, co doda mu blasku i powagi. Wybierając gamę kolorów, należy rozważyć zgodność kolorów, aby stworzyć harmonijną kompozycję:

 • białe z czarnym są najlepszą kombinacją, symbolizującą jedność przeciwieństw;
 • niebieski z żółtym personifikuje zrozumienie i emocjonalną niezależność;
 • czerwony z brązowym lub różowym życzeniem odbiorcy wykonania wszystkich pomysłów;
 • pomarańczowy z zielonym pozwoli Ci wyrazić radość z nadchodzącego wydarzenia;
 • żółty z zielonym wypełni prezent energią życiową i pozytywną;
 • szary z fioletem uosabia wrażliwość estetyczną i rozwinięte poczucie piękna.

Istnieje wiele kombinacji kolorów, które nie tylko wyrażają emocje odbiorcy, ale także tworzą harmonijny prezent. Nie jest konieczne zwracanie uwagi na zalecane kombinacje, można użyć do tego własnej fantazji. Wybierając teksturę ręczników, należy wziąć pod uwagę cel prezentu.

Jeśli ma wyglądać jak prawdziwe ciasto, należy użyć jedwabiu lub weluru.

Jeśli ciasto powinno odzwierciedlać powagę wydarzenia, lepiej jest kupić tkaniny frotte.

Mistrzowska klasa dla początkujących

Najłatwiejsze instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia ciasta z ręczników nadających się do stworzenia prezentu w krótkim czasie. Aby to zrobić, musisz kupić kilka tkanin o wymiarach 50 na 100 cm, cienkie gumki, szpilki do szycia, satynową wstążkę i elementy dekoracyjne. Ten produkt może składać się z dwóch poziomów. Najpierw musisz zrobić dolną warstwę. Dla niego będziesz musiał wziąć cztery ręczniki, położyć je na sobie, przewrócić i skręcić w rolkę. Górna warstwa jest wykonana w podobny sposób, ale do jej utworzenia potrzebne są tylko dwa ręczniki.

Napraw skręcone ręczniki za pomocą gumek i szpilek, które po zdobieniu wstążki można usunąć. Górny poziom jest nałożony na niższy poziom i ozdobiony satynowymi wstążkami o różnych kolorach. Wierzch ciasta można ozdobić ażurowymi serwetkami lub miękką zabawką.

W razie potrzeby ciasto można wykonać trzywarstwowo, tworząc w ten sposób dolną warstwę ośmiu ręczników.

Dodatkowe sposoby i pomysły

Istnieje bardziej skomplikowany sposób na stworzenie świątecznego ciasta na ręcznik. W tym celu należy przygotować kilka ręczników o różnych rozmiarach, tektury i elementów dekoracyjnych. Najpierw musisz stworzyć ramę przyszłego produktu. Powinien składać się z trzech tekturowych cylindrów o różnych wysokościach i szerokościach. Na przykład najniższy poziom powinien mieć promień 200 cm, a górny - 70 cm.Każdy poziom jest owinięty ręcznikami. Konieczne jest rozpoczęcie procesu od dolnej warstwy i użycie do tego największego ręcznika.

Możliwe jest mocowanie ręczników na ramie za pomocą satynowych wstążek lub nici. Po przygotowaniu ciasta możesz ozdobić go dekoracyjnymi kwiatami.

Oprócz pełnego ciasta z ręczników można wykonać tylko kawałek produktu.

Taki prezent może być ciekawym dodatkiem do głównego prezentu. Aby zrobić kawałek ciasta, musisz wyciąć specjalny kształt kartonu.

Po tym musisz złożyć trójkąt, wziąć ręcznik i przymocować go do formy za pomocą szpilek do szycia. Wystające części tkanin muszą być ukryte w dolnej części trójkąta, który można zamknąć za pomocą ażurowej serwetki. Możesz udekorować kawałek ciasta satynową wstążką i elementami dekoracyjnymi. Aby je naprawić, potrzebujesz małego niewidzialnego.

  Aby zrobić ciasto z ręczników jako prezent na narodziny dziecka, oprócz ręczników, wstążek i tektury potrzebujesz pieluch i zabawek. W tym przypadku liczba poziomów jest wybierana przez rzemieślnika. Konieczne jest rozpoczęcie pracy z przygotowaniem warstw kartonowych o różnych rozmiarach. Następnie każda warstwa jest owinięta ręcznikami, które są przymocowane do ramy za pomocą szpilek do szycia.

  Wewnątrz każdej warstwy musisz złożyć pieluchy i zamknąć je goframi na wierzchu. Musisz udekorować ciasto jedną dużą zabawką lub kilkoma małymi. Dodatkowo, aby ozdobić prezent, możesz użyć smoczków, grzechotek, skarpet lub butelek dla niemowląt. Aby zrobić piękne ciasto z ręczników, możesz użyć nie tylko własnych pomysłów, ale także zobaczyć samouczki ze zdjęciami i szczegółowe filmy szkoleniowe.

  Jak zrobić ciasto z ręczników, zobacz film poniżej.

  Komentarze
   Autor
  Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

  Hol wejściowy

  Pokój dzienny

  Sypialnia