Jak zrobić układ jednopiętrowego domu?

Planowanie jednopiętrowego domu jest kluczowym zadaniem. Jeśli masz wystarczające zaufanie do swoich talentów i inspiracji, możesz sam poradzić sobie z tym zadaniem. W przeciwnym razie lepiej zaufać profesjonalistom, którzy opracują plan przyszłego domu, biorąc pod uwagę wszystkie życzenia. Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, którą opcję wybrać. Ponadto możesz znaleźć inspirujące pomysły, które mogą ci odpowiadać.

Jak zrobić projekt?

Jeśli posiadasz przynajmniej podstawową wiedzę techniczną, możesz samodzielnie pracować nad projektem jednopiętrowego domu. Gotowe dzieło powinno być nie tylko schematycznym szkicem, ale kompletnym projektem z dokładnymi pomiarami wszystkich ścian, podłóg, okien i drzwi.

Po przygotowaniu takiego planu będziesz mógł przystąpić do sporządzenia dokładnego oszacowania. W przypadku współpracy z firmą zajmującą się planowaniem domków, potrzebujesz zawrzeć z nią umowę przedwstępną.

Kiedy planujesz projekt pokoju, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych punktów na raz. Po pierwsze, oblicz wymiary samej witryny. Dom nie powinien być zbyt duży, aby wokół krawędzi działki było trochę wolnego miejsca. Jest to szczególnie ważne, jeśli witryna jest ogrodzona lub planujesz ją umieścić. W takim przypadku ogrodzenie zamknie okno i zakłóci przenikanie światła do pomieszczenia.

Innym ważnym punktem jest charakterystyka gleby. W zależności od lokalizacji, w której budujesz dom, możesz na przykład dodać do piwnicy pokoju.

Zaplanuj również, ile pokoi będziesz potrzebować do wygodnego życia. Od tego zależy ich rozmiar. Im więcej pokoi chcesz umieścić w jednym miejscu, tym bardziej będą kompaktowe. Istnieją dwie opcje. Po pierwsze, możesz zmniejszyć liczbę pokoi, pozostawiając je przestronne. W innym przypadku nie będziesz musiał poświęcać pokoi, ale ich rozmiar.

Jeśli budujesz dom od podstaw na nowej stronie, ważne jest rozważenie dostępności autonomicznej komunikacji. W pobliżu domu należy przejść autostradę ze ściekami, gazem, wodą i tak dalej. W takim przypadku nie musisz poświęcać dodatkowego czasu i pieniędzy na samodzielne wykonanie wszystkiego. Nawiasem mówiąc, jeśli planujesz zainstalować prywatną instalację wodno-kanalizacyjną, należy to również odnotować podczas przygotowywania projektu.

Nie ma nadmiaru w prywatnym jednopiętrowym domu na poddaszu. Doda wolną przestrzeń, w której będzie można stworzyć plac zabaw lub miejsce do spożywania posiłków.

Wewnętrzny układ domu również musi być przemyślany, ponieważ pokoje powinny być tak wygodne, aby wszyscy najemcy czuli się komfortowo. Standardowy schemat prostego domu jednopiętrowego składa się z reguły z niewielkiej liczby pokoi. Przede wszystkim jest Wystarczająca liczba sypialni, jadalni lub przedpokoju, kuchni i łazienki. Każdy pokój powinien pasować do Twojego stylu życia. Oznacza to, że jeśli mieszkasz dość prywatnie, nie potrzebujesz dużego salonu.

Sypialnie powinny być tak wygodne, jak to możliwe i zaprojektowane dla odpowiedniej liczby najemców. Jeśli więc para mieszka w pokoju, może być przytulna i mała. Przedszkole, zaprojektowane dla kilku dojrzewających dzieci, lepiej zrobić więcej przestrzeni.

Aby zaoszczędzić miejsce, wielu ofiarowuje stołówki. Jest to pokój, który nie musi być obecny w mieszkaniu. Możliwe jest zrobienie salonu lub kuchni, w której można przeznaczyć miejsce na jadalnię.Ogólnie rzecz biorąc, to jadalnia połączona z kuchnią odpowiada koncepcji większości sowieckich mieszkań.

Często muszą także radzić sobie z wyborem i tworzeniem łazienki. Może być oddzielne lub połączone. Wybierz opcję, która wydaje Ci się wygodniejsza. Ktoś chce, żeby wszystko było zawsze pod ręką, a ktoś woli dzielić przestrzeń. Jeśli mieszkasz ze swoją rodziną, druga opcja jest oczywiście bardziej praktyczna, ponieważ wszyscy będą mogli zajmować się swoimi sprawami jednocześnie w różnych pokojach.

Jeśli masz mały pokój na mały pokój, możesz go użyć do zorganizowania małego wygodnego pomieszczenia do przechowywania. W tym pokoju będziesz mógł przechowywać naczynia, które nie są obecnie używane, a także ich rezerwy zapasów.

Typy i funkcje

Wszystkie niezbędne pokoje można urządzić według własnego uznania, nawet na niewielkim obszarze. Mały dom 8x8 i duży budynek 10x10 mogą być doskonałym domem dla rodziny. W każdym razie będziesz mógł doświadczyć wszystkich zalet jednopiętrowego domu. Począwszy od tego, że nie słychać hałasu z górnego piętra, a kończy się na łatwości planowania i skróceniu czasu, aby stało się to rzeczywistością. Przyjrzyjmy się kilku różnym typom układów, dzięki czemu można zrozumieć, czego się spodziewać podczas budowania domu na małym obszarze.

8x8

Dom o tak niewielkich rozmiarach wymaga szczególnie przemyślanego podejścia. Konieczne jest posiadanie wszystkich pokoi, aby każdy darmowy licznik był używany. Jeśli istnieje taka możliwość, lepiej jest uzupełnić dom piwnicą. To zajmie nie tyle materiałów budowlanych, co główna struktura.

Taki ruch wzmocni fundament. Ponadto będziesz mógł zorganizować wszystkie niezbędne urządzenia do zaopatrzenia w wodę i ogrzewanie. Tam też będzie możliwe przeznaczenie miejsca na przechowywanie zapasów, które stanie się alternatywą dla magazynu.

10x10

Bardziej przestronny pokój o 10 na 10 ma zalety. Taki dom jest wystarczający do lokalizacji dużej rodziny. Jest miejsce na kilka sypialni, kuchnię, a nawet małą jadalnię. Możesz również dodać taki projekt z małym stylowym poddaszem, na którym rodzina będzie się gromadzić na obiad i kolację przy dobrej pogodzie.

Jeśli po wybudowaniu domu pozostanie wolna przestrzeń, możesz także mieć wygodny garaż w pobliżu. Będzie to dobra pomoc dla wszystkich, którzy mają nie tylko samochody, ale także wszelkie inne środki transportu. Ponadto wszystkie tymczasowo niewykorzystane przedmioty można przechowywać w garażu.

Dzięki przemyślanemu układowi w małym domku na 1. piętrze znajduje się miejsce nawet na 5 pokoi, najważniejsze jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni i poświęcenie niepotrzebnych.

Styl i design

Projekt prywatnego jednopiętrowego domu może być prawie wszystkim. Ale istnieje wiele popularnych pomysłów, z których wiele korzysta. Być może będą źródłem twojej inspiracji przy planowaniu nowego domu.

Klasyczny

Klasyczny dom z cegły z ciemnym dachem łupkowym wygląda naprawdę przytulnie. Taki dom będzie doskonałą przystanią dla małej rodziny. Nie powinno być żadnych dodatkowych szczegółów - prostych form, pięknych schludnych okien i standardowych drzwi. Wszystkie rzeczy, które są używane do dekoracji takiego domu, powinny być proste.

Obok niego będzie świetnie wyglądał mały garaż lub przytulny ogrodzony strych. Taki klasyczny jednopiętrowy dom będzie odpowiedni zarówno dla młodej pary, która chce uciec od miejskiego zgiełku, jak i dojrzałej rodziny.

Nowoczesne wyrafinowanie

Jeśli poprzednia wersja wiejskiego domu wydaje się zbyt prosta i nudna, możesz wyposażyć pokój w najnowsze innowacje w świecie projektowania. Na przykład duże przezroczyste okna prawie cała ściana lub drzwi przesuwne wykonane z hartowanego szkła. Ściany takiego mieszkania mogą być zarówno kamienne, jak i otynkowane, aby wszystko wyglądało bardziej estetycznie i nowocześnie.

Inspirowany naturą

Jeśli mieszkasz poza miastem, będziesz cieszyć się pięknym domem z naturalnego drewna. Materiał może zbierać prawie każdy - może to być sosna, dąb lub dowolny inny gatunek. Drewniany wewnątrz i na zewnątrz domu nie tylko wygląda bardzo stylowo, ale także cieszy się przyjaznością dla środowiska.

Drewno jest wysokiej jakości, oddychające i tworzy bardzo przytulną atmosferę we wszystkich pokojach.

Piękne opcje wnętrza

Jednopiętrowy dworek powinien być piękny nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz. Dlatego ważne jest, aby myśleć o wnętrzu w najmniejszym szczególe, wybierając zarówno wysokiej jakości okładziny ścienne, jak i meble oraz dekoracyjne drobiazgi.

Być może najlepiej wygląda w wiejskim domu styl wiejski. Ten styl pasuje do drewnianej podstawy domu. Dla kraju charakteryzuje się prostotą i pewnym odcieniem rustykalnego uroku. Proste meble z surowego drewna, wiklinowych krzeseł i metalowych podstawek lub lamp na łańcuchach idealnie pasują do wnętrza tak prostego domu.

Nadaje się również do domu poza miastem i Prowansalski styl. Charakteryzuje się swoistym urokiem francuskiej prowincji - tapetą z motywem kwiatowym, zasłonami, tiulem, meblami tapicerowanymi z drewnianą ramą. Wnętrze w stylu prowansalskim spodoba się zarówno romantycznym dziewczynom, jak i prawdziwym mężczyznom.

Jeśli chcesz klasyczny, następnie w tym stylu można ozdobić dom nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz. Klasyczny styl - jest to coś, co zawsze jest w trendzie i wygląda na wygraną. W stylu klasycznym można urządzić salon i sypialnie oraz kuchnię. Do salonu można wybrać szeroką sofę lub fotele vintage. W kuchni znajdą się odpowiednie meble z jasnego drewna, zadbane kafelki i lekki parkiet.

Sypialnia w klasycznym stylu będzie wyglądać bardzo dobrze, jeśli zainstalujesz tam piękne łóżko o delikatnym szkockim kolorze i meble z ażurowymi dekoracjami.

Współcześni kochankowie nie muszą podążać za swoimi pragnieniami. Stylowe, minimalistyczne pokoje będą dobrze wyglądać nie tylko w luksusowym apartamencie, ale także w przytulnym domu. Nowoczesny, skandynawski styl, hi-tech - Wybór jest wystarczająco duży i nadają się do dekoracji nowoczesnego wiejskiego domu o niewielkich rozmiarach. Podnieś tapetę w odpowiednim stylu, spójrz na kilka designerskich stołów lub proste lakoniczne krzesła, a nawet prosty ceglany budynek na jednym piętrze zamieni się w doskonały dom dla młodej pary.

Jednopiętrowy dom może być urządzony na różne sposoby, po prostu poświęć odpowiedni czas i uwagę na planowanie, a będziesz zadowolony z wyniku. Nawet mały budynek można przekształcić w przytulny pokój dla całej rodziny.

W następnym filmie zobaczymy projekt jednopiętrowego domu z garażem.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia