Meble do apartamentu typu studio

 Meble do apartamentu typu studio

Często ogromne ceny mieszkań zmuszają młode rodziny do szukania innowacyjnych rozwiązań. A pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest mały apartament typu studio. Dzisiaj taki układ jest nie tylko bardzo popularny, ale także praktyczny. Aby czuć się komfortowo w domu, należy wybrać odpowiednie meble do apartamentu typu studio.

Opracowujemy projekt projektowy

Zanim przejdziesz do wyboru mebli, musisz dokładnie wiedzieć, co to jest studio. To jest nazwa pokoju, w którym partycje są całkowicie nieobecne. Będziesz mieć jedno duże pomieszczenie, wyznaczone tylko do terenów rekreacyjnych, pracy, gotowania. Ogromną zaletą apartamentów typu studio jest możliwość swobodnego projektowania własnego projektu i przełożenia na rzeczywistość kreatywnych pomysłów.

Jeśli jednak mieszkanie marzeń jest jeszcze daleko, musisz poświęcić trochę czasu na staranne zaplanowanie. Najważniejsze jest nie tylko wybór, ale także prawidłowe ułożenie mebli. W małych mieszkaniach pierwszym warunkiem jest obecność kompaktowych mebli. Nie twórz dodatkowych partycji, które będą miały miejsce. Każdy element mebla powinien być idealnie połączony i harmonijny z innymi.

Używaj mądrze całej przestrzeni. Na przykład szafy wnękowe do sufitu, wiszące łóżka, szuflady na pościel mogą służyć jako dobra usługa. Preferuj ciepłe, jasne odcienie, a także połysk i powierzchnie lustrzane. Takie proste manipulacje wizualnie poszerzą pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem byłoby również zakupienie mieszkania z balkonem, gdzie można zorganizować łóżko, gabinet lub kuchnię.

Wybór do sypialni i salonu

W małych mieszkaniach najlepszym wyborem jest połączenie salonu z sypialnią. Pomyśl o pozycji każdego mebla w najdrobniejszych szczegółach. Najczęściej wielu właścicieli nie stać na zakup łóżka i wyposażyć go w osobne miejsce. W takim przypadku zaleca się zakup przekształcającej sofy, która jest łatwa do rozłożenia na noc. Ciekawą opcją będą składane łóżka, które są mocowane do ściany w ciągu dnia i nie przeszkadzają w swobodnym ruchu.

Aby zaoszczędzić miejsce, wielowarstwowe łóżka są odpowiednie, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Pod takimi łóżkami dobrze jest umieścić szerokie szuflady, w których można umieścić koce, poduszki i pościel. Dla małych dzieci najlepszym wyborem byłoby łóżko stołowe. Po południu dziecko wykorzysta je jako miejsce do gier, aw nocy jest to wspaniały obszar do spania.

Jak w przypadku innych mebli, szafa ma wszystkie zalety. Drzwi w nim nie otwierają się szeroko i cicho od siebie. Trudno przecenić przestronność takich szafek. W obecności powierzchni lustrzanej można ją ozdobić rysunkami piaskowania i drukowania zdjęć, które uzupełniają tylko wnętrze.

W apartamencie typu studio powinieneś unikać szafy, dużych sof i komody.

Nowoczesne meble kuchenne

Kuchnia jest często bardzo zwartym miejscem, więc meble powinny być tak dobrane, aby oszczędzały miejsce. Oddzielnie należy zauważyć wbudowane urządzenia, które nie przeciążają pomieszczenia. Może to być mała płyta grzejna, wbudowana kuchenka mikrofalowa, wąska pralka. Upewnij się, że masz dobry ekstrakt, ponieważ aromaty wydzielane przez jedzenie zjadają tkaninę.

Jeśli chodzi o szafki, dawaj pierwszeństwo modelom na zawiasach z różnymi półkami.

Dobrym rozwiązaniem byłoby oddzielenie kuchni od salonu za pomocą blatu barowego. To nie tylko wygląda stylowo, ale także pozwala mieć miejsce do spożywania posiłków. Pod ladą można umieścić pudełka, w których można przechowywać naczynia i artykuły gospodarstwa domowego. Przestrzeń nad ladą powinna być również wykorzystana - kilka szafek ściennych na zboża i przyprawy nie będzie zbędne.

Z kolorów wybierz jasne kolory i naturalny kamień, dzięki czemu kuchnia będzie wyglądać świeżo i jasno.

Jak zorganizować?

Odpowiednio ustawione meble są łatwe, nawet w małym mieszkaniu typu studio. Zatrzymaj wybór wbudowanych modeli: pomogą one zaoszczędzić dużo miejsca dzięki specjalnemu mechanizmowi przesuwnemu. Dobrym rozwiązaniem byłoby wykonanie takich mebli na zamówienie, wtedy mistrz weźmie pod uwagę planowanie twojej przestrzeni życiowej. Cóż, jeśli mieszkanie ma kształt prostokąta, optymalne będzie zainstalowanie szaf i półek wzdłuż ścian, pozostawiając środek pokoju swobodnie się poruszać.

Zamiast masywnego łóżka weź transformującą sofę. Może być również umieszczony w pobliżu ściany. Z boku okna dobrze będzie umieścić mały stolik nocny na małe rzeczy: szklanki, serwetki, butelki na wodę. Przestrzeń nad sofą zajmuje stylowe półki, na których można umieścić książki, fotografie lub akcesoria dekoracyjne. W większych mieszkaniach przegroda pomiędzy sypialnią a salonem będzie dobrze wyglądać - inne miejsce na małe rzeczy.

Znacznie trudniejsza jest sytuacja z korytarzem. Nie mieści eleganckich szaf z lustrami, konieczne jest ograniczenie do wieszaka. Doskonałym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie antresoli, które można wykorzystać do przechowywania dużych przedmiotów. Na buty nie będzie dodatkowej ławki ani otomani. Wybierz piękny obraz lub kwiat podłogi jako jasny punkt.

Rozważamy wnętrze

Umieszczając meble w mieszkaniu typu studio, zawsze musisz się zastanowić, czy będzie ci ono odpowiadać. Istnieją jedne z najbardziej znanych stylów wnętrz, które idealnie nadają się do studia. Pierwszym z nich jest „Loft”, który jest tłumaczony z języka angielskiego na „strych”. Ten styl charakteryzuje się prostotą i szeregiem otwartej przestrzeni. Meble do takiego mieszkania należy wybierać w ciemnych odcieniach, akcesoriach i innych meblach - w kolorach białym i szarym.

Mieszkanie w stylu „nowoczesnym” - idealna wyspa nowoczesności. Wszystkie meble i wyposażenie powinny być nowoczesne. Małe rozkładane sofy w jasnych odcieniach, ciemne stoliki kawowe, różne pufy, fotele i krople wyglądają elegancko. Jako przegroda pomiędzy kuchnią a sypialnią, pożądane jest zbudowanie lady barowej.

Styl high-tech jest bardzo minimalistyczny - wybawienie dla miłośników porządku. W takim mieszkaniu wszystko jest uporządkowane, wszystko jest na swoim miejscu. Surowość i doskonałość linii - podstawowe zasady stylu. Wybierz dyskretne meble nawet w chłodnych odcieniach: szary, srebrny, metaliczny. Ogólną atmosferę można rozcieńczyć niewielką liczbą jasnych akcesoriów.

Dla młodych dziewcząt dobrym rozwiązaniem byłoby rozmyślanie o rustykalnym stylu prowansalskim. Wygodne meble tapicerowane, ozdobne tafty, przepływające zasłony i kompozycje kwiatowe to cechy charakterystyczne tego stylu. Wybierz meble z różnorodnymi nadrukami w paski lub kropki, aw kuchni pożądane jest umieszczenie miękkich stołków.

Piękne rozwiązania projektowe

Nowoczesny styl jest jednym z najbardziej popularnych apartamentów typu studio. Efektywny podział na strefy pozwala odróżnić miejsce odpoczynku od gotowania. Stylowe lampy, kwiaty podłogowe lub mały skuteczny dywan pomogą zwiększyć atmosferę komfortu. Ciekawie wyglądają i apartamenty z kontrastowymi strefami kolorów.

Miejsce do cumowania w niszy to idealna sztuczka projektowa. Obok wygląda świetnie nowoczesna kuchnia z obfitością odcieni bieli, szarości i cegły. Jeśli wersja podzielona nie odpowiada twoim upodobaniom, spróbuj zrobić jedno miejsce, w którym każdy obiekt jest widoczny. Eleganckie akcesoria odświeżą takie pokoje.

Popularne są również studia romantyczne. Inteligentne połączenie będzie białe z czerwonym, ale nie przesadzaj z jasnością. Przezroczyste zasłony, lampy podłogowe i nowoczesne obrazy uzupełnią otoczenie. Przyjedzie także miękka lampa z odcieniem.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia