Projekt domu o wymiarach 8x10 mz poddaszem: piękne pomysły na budowę

Dom z poddaszem to praktyczny budynek, który wydaje się mniej kłopotliwy niż klasyczny dwupiętrowy budynek, ale jednocześnie jest wystarczająco duży, aby zapewnić wygodne życie rodzinne. Aby pokonać przestrzeń domu z poddaszem o powierzchni 8 x 10 metrów kwadratowych. m. może być inny, w zależności od składu rodziny, zainteresowań i potrzeb każdego członka.

Funkcje specjalne

Dom 8 x 10 z dodatkowym poddaszem może mieć wiele zalet. Dlatego takie budynki stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach.

Zbuduj strych jest tańszy: można zaoszczędzić na pracach budowlanych, dekorowanie wymaga również mniej materiałów. Ponadto strych nie jest uważany za pełne drugie piętro, co jest korzystne z prawnego punktu widzenia.

Jednocześnie miejsca w takim domu są nie mniejsze niż w dwupiętrowym. Wyposażając strych, możesz sobie pozwolić na pewne ekscesy. Na przykład, możesz zrobić garderobę, własne biuro do pracy w domu lub warsztat do ćwiczenia kreatywności. Ta opcja jest również odpowiednia dla dużych rodzin. Dzieci mogą bezpiecznie pozostać na strychu, pozostawiając całe pierwsze piętro rodzicom.

W takim domu jest znacznie cieplej. Przede wszystkim łatwiej jest prowadzić gaz na strych niż na drugie piętro. Ponadto ciepło nie przechodzi przez dach, zwłaszcza jeśli jest dalej izolowane. Na szczęście teraz istnieje wiele sposobów ocieplenia, więc możesz wybrać ten, który jest bardziej odpowiedni.

Jeśli strych jest ukończony osobno lub po prostu wykonany w ostatniej turze, to praca może być przeprowadzona bez eksmisji lokatorów z parteru.

I wreszcie strych wygląda dość nietypowo. Więc możesz zorganizować jakiś oryginalny pokój, stosując całą swoją wyobraźnię.

Jednak oprócz ogromnej liczby zalet, takie budynki mają swoje wady. Większość z nich wynika z faktu, że podczas budowy popełniono pewne błędy. Na przykład wybrano niewłaściwy materiał, naruszono niektóre technologie i tak dalej. Z tego powodu na szczycie domu może być zimno.

Wady obejmują zbyt wysoki koszt okien. Okna mansardowe z reguły stoją od pół do dwóch razy więcej niż zwykle. Dlatego decydując się na wyposażenie domu tego typu, musisz być przygotowany na dodatkowe wydatki.

Należy zadbać o umieszczenie mebli. Nie kładź zbyt ciężkich przedmiotów w tej części domu, lepiej jest zbierać lekkie materiały.

Dotyczy to wszystkiego, w tym pokryć dachowych, wyposażenia i produktów używanych do wykończenia. W przypadku przeciążenia fundamentu na ścianach mogą pojawić się pęknięcia.

Materiały do ​​budowy

Poddasze, jak każde inne pomieszczenie, mogą być zbudowane z różnych materiałów. Należą do nich drewno i cegła oraz bloki piankowe. Każdy z materiałów ma zarówno zalety, jak i wady.

Drewno ostatnio wybierane najczęściej. Faktem jest, że wysoka zgodność ekologiczna budynków jest obecnie bardzo ceniona. Drzewo tego parametru idealnie pasuje. Ponadto dom z poddaszem, wykonany z drewna lub kłód, wygląda atrakcyjnie i służy jako prawdziwa dekoracja miejsca.

Innym popularnym materiałem używanym przez ogrodników są bloki żużlowe lub bloki piankowe. Nie są one tak wysokiej jakości, ale z nich można zbudować dom tak szybko, jak to możliwe. Różnią się również takimi zaletami jak stosunkowo niska waga i niski koszt.

Nie można ignorować wiecznych klasyków - zbudowanych z cegły.Ten materiał wiąże się z dokładnością i niezawodnością. Ceglane domy od dawna uważane są za najbardziej luksusowe i trwałe. Teraz też nie tracą popularności.

Chociaż budowa domu z ceglaną podłogą na poddaszu będzie kosztować więcej niż budowa lekkiej konstrukcji z bloczków z pianki, wielu nadal preferuje pierwszą opcję.

Wreszcie warto wspomnieć o kamieniu. Wśród innych materiałów wyróżnia się trwałością i wysoką przewodnością cieplną. Jeśli udekorujesz swoją skałę budowlaną, możesz uzyskać ciepły i przytulny pokój, który nie będzie się bał zimnej pogody.

Dopuszczalne opcje, takie jak połączenie kilku materiałów. Na przykład dom może być całkowicie zbudowany z drewnianej ramy, a następnie dodatkowo izolowany. W niektórych przypadkach przydziel pokój mansardowy.

Projekty

Istnieje wiele interesujących projektów. Ostateczna wersja layoutu jest zawsze wybierana z uwzględnieniem konkretnej rodziny i zatwierdzana przez właścicieli.

Dom 8x10 dla małej rodziny

Tradycyjną opcją jest dom z poddaszem, w którym znajduje się salon. Może to być sypialnia dla rodziców lub dzieci, które już mieszkają z rodziną. W niektórych przypadkach schody na poddasze prowadzą na zewnątrz, aby osoby z górnego piętra nie przeszkadzały innym.

Pokój 10x8 dla kreatywnych ludzi

Jeśli ktoś z rodziny ma kreatywne hobby, strych można wyposażyć tuż pod miejscem takich działań. W tym pokoju możesz wyposażyć na przykład warsztat. Tak więc każdy będzie mógł zaangażować się w twórczą pracę, bez rozpraszania się przez obcy hałas i bez przeszkadzania swoim bliskim.

Również na drugim piętrze można wyposażyć warsztat szycia z sąsiednią garderobą. Wystarczająco dużo miejsca na wszystko, co jest wymagane. Możesz dodatkowo ozdobić pokój elementami dekoracyjnymi.

Piękne przykłady

Planując własny dom z poddaszem, można zobaczyć zdjęcia pięknych, ukończonych budynków. Pomogą one zorientować, w jakim kierunku warto się poruszać, która opcja może Ci odpowiadać. Możesz powtórzyć przesłany projekt lub zainspirować się gotowymi pomysłami i stworzyć coś własnego.

  • Jasny dom z cegły. Pierwszym przykładem jest solidna konstrukcja z lekkiej cegły, uzupełniona jasnym szmaragdowym dachem. To połączenie kolorów można nazwać klasycznym. Dom wygląda stylowo i schludnie. Na poddaszu nie ma zbyt wiele miejsca, ponieważ dach jest niski. Ale jest wystarczająco dużo miejsca, aby rodzina kilku osób mogła wygodnie usiąść na pierwszym i górnym piętrze.
  • Jasny budynek. Jeśli pierwsza opcja jest prawdziwie klasyczna, druga wygląda bardziej nowocześnie. Lekkie ściany uzupełnione są o wykończenia w kolorze kawy w postaci rur i ram okiennych. Część dachu jest chroniona przed warunkami atmosferycznymi przez balkon i mini-taras połączony z pokojem. Tak więc jest wystarczająco dużo miejsca nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. Pozwala to na długie wieczory, aby cieszyć się pięknem otaczającej przyrody i świeżym powietrzem.
  • Dom z parkingiem. Pod dachem tego domu znajduje się miejsce nie tylko dla wszystkich członków rodziny, ale także dla dobrego samochodu. Mały parking jest chroniony przed gorącem i deszczem, więc może całkowicie zastąpić garaż przynajmniej na chwilę.

Sam dom jest podobny do poprzedniego - lżejsza baza, ciemny wystrój i dużo zieleni zdobiącej budynek i czyniąc go bardziej malowniczym. Pod strychem przydzielono nie mniej wolnego miejsca niż pod niższym piętrem. Istnieje możliwość wyposażenia pokoju gościnnego, pokoju dziecięcego lub warsztatu, więc jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Taki dom z poddaszem nadaje się dla młodej pary i dużej rodziny.

Przejrzyj dom 8x10 z poddaszem, patrz poniższy film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia