Cegła walka: co to jest i jak go używać?

Materiały budowlane są różne. Ważnym miejscem wśród nich jest cegła. Jednak dzięki wielu zaletom materiał łatwo ulega uszkodzeniu. Oznacza to, że musisz używać ubitej masy ceglanej.

Funkcje specjalne

Walki z cegły wynikają z:

 • rozbiórka starych budynków;
 • naprawy i odbudowa kapitału;
 • przydzielanie produktów niskiej jakości w cegielniach;
 • błędy podczas wykonywania prac murarskich.

  W ostatnich latach ilość łamanych cegieł stale rośnie. Rośnie liczba starych domów przeznaczonych do rozbiórki. Rzucanie takimi śmieciami, jak praktykowano w poprzednich dekadach, jest niewygodne i nieefektywne ekonomicznie. Ponieważ śmieci są coraz częściej wysyłane do recyklingu. W rezultacie złamana cegła dosłownie zyskuje drugie życie.

  Co się dzieje?

  Partia cegieł wypuszczonych właśnie z fabryki może mieć inny cel. Po zmieleniu surowce wtórne posiadają wszystkie kluczowe cechy oryginalnego produktu. Bitwa z cegły ceramicznej pochłania stosunkowo mało wody. Dobrze znosi mróz i charakteryzuje się doskonałą gęstością. Jeśli cegła początkowo zawierała puste przestrzenie, specyficzna masa surowców wtórnych osiąga 1400 kg na 1 cu. m, jeśli był solidny - wzrasta do 2000 kg na 1 cu. m

  Rozdrobniony materiał krzemianowy nie przetrwa zimna, ponadto łatwo wchłania wodę. Ciężar właściwy pustej walki krzemianowej wynosi od 1100 do 1600 kg na metr sześcienny. m. Dla całego produktu liczby te wahają się od 1800 do 1950 kg na 1 cu. m. Jeśli cegła była pierwotnie szamotowa, pozostaje ogniotrwała. Jednocześnie płynna woda i para wodna prawie nie wnikają do środka.

  Ale gradacja to nie tylko pochodzenie złomu ceglanego. Istnieje również podział wielkości. Jeśli są tylko cząstki o średnicy nie większej niż 2 cm, produkt nazywany jest drobną frakcją. Wszystko większe niż 2, ale mniejsze niż 4 cm to już środkowa frakcja. Największy złom z cegły ma rozmiary od 4 do 10 cm.

  Aby ułatwić użytkowanie, frakcje są oddzielane i dostarczane konsumentom indywidualnie. Ale nie można natychmiast sortować surowców wtórnych według rozmiaru. Przed przesiewaniem przez specjalne sita konieczne jest uwolnienie go od wszystkich niepotrzebnych wtrąceń. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko produkt przetwarzany w środowisku przemysłowym. Każdy, kto samodzielnie buduje dom, może nawet użyć nieoczyszczonej bitwy z cegły.

  Pozytywne i negatywne aspekty aplikacji

  Nie ma wątpliwości, że podczas demontażu budynków surowce wtórne są uzyskiwane po okazyjnej cenie. Nie ma innych symboli zastępczych, które byłyby tak korzystne ekonomicznie. Sama cegła nie zapala się, nie wspiera ognia, który już się rozwinął, a może nawet stać się dla niej przeszkodą. Ten materiał dobrze zatrzymuje ciepło, zapobiega rozprzestrzenianiu się obcych dźwięków. Przewyższa również najlepsze gatunki drewna dębowego i betonu komórkowego w wytrzymałości.

  W trakcie budowy bitwy z cegły można zastosować w każdą pogodę. Pod tym względem jest również lepszy od naturalnego drewna. Jeśli umieścisz przygotowane śmieci w ziemi, zapewnią one pełny drenaż. Dlatego bardzo przydatne jest używanie ich w wilgotnych i wilgotnych miejscach. Ponieważ produkcja i obróbka cegieł zapewnia bezpieczeństwo dla środowiska, można używać tego materiału nawet w budownictwie mieszkaniowym.

  Walka z cegłami jest łatwa.Dlatego, aby dostarczyć go na plac budowy i położyć, jest to możliwe bez użycia skomplikowanego, drogiego sprzętu. Warto jednak zauważyć, że pęknięta cegła ma poważne wady. Używanie go jest bardzo pracochłonne: wszystkie bloki muszą być starannie usunięte z roztworu i starych warstw. Koszt nowego rozwiązania dramatycznie wzrasta, a układanie musi zostać wzmocnione, w przeciwnym razie będzie luźne i niewiarygodne.

  Dlaczego warto korzystać z materiałów pochodzących z recyklingu?

  Bitwa pod cegłę jest wykorzystywana przy budowie lokalnych dróg. Staje się doskonałą bazą podkładu, najlepszy wynik osiąga się na terenach bagiennych. Jeśli chodzi o produkcję masy asfaltowej, można do niej wprowadzić wióry ceglane z niektórych frakcji. Podczas budowy dróg tymczasowych (używanych tylko zimą i jesienią) można je zbudować całkowicie z połamanych cegieł. Walkę ceramiczną można również stosować przy pokryciu dróg w partnerstwie ogrodowym, podczas wypełniania dziur i pogłębiania na głównych autostradach.

  Materiały wtórne mogą zastąpić wysokiej jakości asfalt i rozmieszczenie dróg obsługujących place budowy. Drogi dojazdowe tego typu mogą służyć przez kilka lat. Kiedy nadejdzie czas na stworzenie pełnoprawnej drogi, wcześniej położona łamana cegła będzie dobrą podstawą. Jeśli rozłożysz tor ze złamanym klinkierem, będzie on w stanie przetrwać do 10 lat, a obciążenie ruchem jest niewielkie - nawet więcej.

  Rozbite cegły mogą być używane w kraju. Pomoże wzmocnić strome zbocza, zmniejszyć ryzyko osuwisk. Jest to przydatne do rowu odwadniającego. W tym przypadku materiał jest używany do tworzenia leżących poniżej warstw. Podobny efekt uzyskuje się przy układaniu różnego rodzaju systemów inżynierskich. Całkiem szeroko stosowana bitwa na cegły w projektowaniu krajobrazu. Często zamiast gruzu wylewa się go, na przykład, u podstawy zjeżdżalni alpejskiej.

  Istnieją jednak inne zastosowania. Złamana cegła pomoże:

  • rozłożyć piękne brzegi suchego strumienia;
  • udekorować kwietniki;
  • tworzyć ścieżki ogrodowe w ramkach.

  Aby utworzyć ścieżkę, zastosuj małe ułamki. Z pomocą dużych i średnich fragmentów tworzą unikalne wzory. Odbywa się to dzięki wgłębieniu miękiszu w zapakowaną masę piasku. W niektórych przypadkach jest zastępowany konkretnym rozwiązaniem. Zaleca się stosowanie fragmentów hiperprasowanej lub klinkierowej cegły. Godnym zamiennikiem ich siły będą ceramiczne cegły o wysokich ocenach.

   Bitwa ceglana może być dodana zamiast gruzu w mieszankach betonowych i betonowych (choć częściowo). Warto zauważyć, że taki beton nie będzie szczególnie wysokiej jakości. Można go jednak użyć, jeśli wzniesiona konstrukcja nie jest zbyt ważna. W takim przypadku musisz spełnić specjalne wymagania

   • używać tylko złomu ceramicznego;
   • położyć go bliżej środka konstrukcji budynku (ponieważ absorpcja wilgoci ma mniejszy wpływ);
   • podzielić duże kawałki na średnie i małe fragmenty;
   • wymień maksymalnie 30% gruzu nadającego się do recyklingu (w przeciwnym razie siła będzie nieuzasadniona).

   Dodatkowe szczegóły

   Jeśli istnieje niepotrzebna miękiszowa cegła krzemianowa, możesz ją wypełnić pustymi przestrzeniami wewnątrz ścian (metodą dobrze układającą się). Zwiększa to poziom izolacji cieplnej i akustycznej budynku. Również łamana cegła jest wykorzystywana jako wypełniacz w zewnętrznym obszarze żaluzji. A jeśli złamiesz szamot, będzie to doskonały wypełniacz zapraw ognioodpornych. W tym celu można użyć różnych frakcji złomu szamotowego.

   Możesz dodać bitwę pod cegłę do fundacji. W takim przypadku obliczenie tylko podstaw dla jednopiętrowych budynków mieszkalnych nie jest dozwolone. Ale dodatkowe budynki pozwalają na to. Czasami filar pod płotem jest pokryty złomem z cegły. Następnie wypełnienie jest ubijane i zalewane cementem. Takie rozwiązanie od dawna jest proste i niezawodne.

    Walki z cegieł można wykorzystać do podniesienia terenu, jeśli znajduje się w dolinie. Jeśli konieczne jest wypoziomowanie dna studzienki, używany jest tylko materiał małych frakcji. Ci, którzy mają możliwość eksportowania ciężkich ładunków, powinni szukać ofert dotyczących bezpłatnego transferu uszkodzonych cegieł. Takie reklamy są obsługiwane przez wielu programistów, burząc całe dzielnice i dzielnice starych domów. Bardziej opłaca się przekazywać materiały nadające się do recyklingu bezpłatnie niż dbać o ich usunięcie i utylizację.

    Jak zrobić utwór z walki z cegły własnymi rękami, zobacz następny film.

    Komentarze
     Autor
    Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

    Hol wejściowy

    Pokój dzienny

    Sypialnia