Waga czerwonej cegły i jak ją zmierzyć

 Waga czerwonej cegły i jak ją zmierzyć

W czasach starożytnych nasi przodkowie opanowali technikę wytwarzania niewypieczonych cegieł, dziś dzięki nowoczesnym technologiom stało się możliwe zastosowanie bardziej uniwersalnego i trwałego odpowiednika w budownictwie - czerwonej cegły. Ten materiał jest uważany za najpopularniejszy w budownictwie jako mieszkalny. tak i budynki gospodarcze. Oprócz estetycznego wyglądu zapewnia budynkowi bezpieczną i długotrwałą eksploatację.

Odmiany

Rynek budowlany jest reprezentowany przez ogromny asortyment cegieł. Pomimo tego, że ten produkt może mieć inny kształt, rozmiar, strukturę i kolor, jego typy są nieliczne.

Obejmują one trzy główne typy.

  • Prywatne. Jest to najczęściej spotykana cegła, często stosowana do budowy zewnętrznych konstrukcji, które zapewniają późniejsze wykończenie tynkiem lub innym materiałem dekoracyjnym. Takie bloki nadają się również do układania nie tylko nośnych, ale także wewnętrznych ścian. Ten materiał budowlany charakteryzuje się dobrymi właściwościami użytkowymi, jest dostępny w cenie, ale przy budowie budynków mieszkalnych wymaga dodatkowej izolacji.
  • Piwnica (twarzowa). Jest uważany za produkt dekoracyjny, ponieważ jest najczęściej wybierany do elewacji elewacyjnych. Ta cegła jest droga, więc wykonują układ zewnętrzny w pół bloku. Materiał jest odporny na wilgoć i ekstremalne temperatury, idealny do wykańczania obiektów we wszystkich strefach klimatycznych kraju.
  • Specjalne. Wykonana jest z wysokiej jakości i ogniotrwałej zaprawy glinianej, dlatego idealnie nadaje się do budowy pieców. Ten mur jest używany do budowy pieca, kominków i kominów. Czerwona cegła tego typu ma wysoką trwałość i jest sprzedawana po przystępnej cenie.

Oprócz powyższych typów czerwone bloki można dalej podzielić na podgatunki w zależności od ich wielkości i zawartości wewnętrznej. W sprzedaży spotyka się korpulentną i wydrążoną cegłę. Główną różnicą w tych blokach jest obecność lub brak otworów przelotowych. Puste produkty pozwalają na budowanie murów budżetowych, ponieważ są tańsze i mniej wydane. Ponadto zaprawa cementowa równomiernie przenika do ich wnęk i zapewnia niezawodną przyczepność fragmentów we wszystkich kierunkach.

Waga

Wiedz dokładnie, ile waży 1 szt. czerwona cegła jest niemożliwa, ponieważ po jej zwolnieniu dopuszcza się pewne odchylenia od standardowego wskaźnika. Ponadto waga jednej jednostki może się różnić w zależności od jej wielkości i struktury. Zwykła lita cegła waży znacznie więcej niż model z otworami.

Jeśli weźmiemy pod uwagę standard i przepisy GOST, to waga pojedynczej litej cegły powinna wynosić od 3,5 do 3,8 kg, podczas gdy próbki od 3,2 do 4,1 kg można również znaleźć. Jeśli chodzi o pustak, jego waga waha się od 2,5 do 2,6 kg. Dlatego jest często używany do budowy wewnętrznych przegród. Obecność pustych przestrzeni wewnątrz jamy sprawia, że ​​materiał jest łatwiejszy i łatwiejszy w pracy z nim.

Wymiary

Wymiary czerwonej cegły są różne, ponieważ jest produkowana pojedynczo, półtora i podwójnie. Wymiary standardowych bloków to 250 x 120 x 65 mm, półtora 250 × 120 × 88 mm i podwójna 250 × 120 × 138 mm. Aby wybrać odpowiedni rodzaj cegły, należy wziąć pod uwagę grubość ścian, cechy konstrukcji wsporczych i warunki klimatyczne, w których planowana jest budowa.Wszystkie powyższe parametry mogą ulec zmianie, ponieważ każdy producent wytwarza bloki zgodnie z zakresem modelu. Pojedyncza cegła doskonale toleruje niską temperaturę, pochłania wilgoć i zatrzymuje ciepło. Półtora i podwójne bloki charakteryzują się wysoką jakością i wagą. Ze względu na swój rozmiar konstrukcja konstrukcji jest szybsza.

Metody pomiarowe

Zanim zaczniesz budować obiekty z cegły, musisz poprawnie obliczyć materiał budowlany. Na przykład zawsze musisz wiedzieć, ile bloków jest wymaganych podczas układania na metr sześcienny. Dzięki tym informacjom możesz uniknąć wielu błędów i przyspieszyć przepływ pracy. Do tej pory konstruktorzy używają kilku rodzajów obliczeń cegieł:

  • średnie zużycie bloków na metr sześcienny m mur;
  • przybliżone zużycie na 1 kwadrat. m mur.

Pierwsza opcja jest najczęściej wybierana w przypadkach, gdy budowana jest struktura o jednakowej grubości. Ponadto takie obliczenia nie będą działać, jeśli ściany zostaną umieszczone w 2,5 cegłach. Liczba cegieł w kostce może się różnić w zależności od rodzaju bloków i grubości szwów. Dlatego, jeśli używasz standardowego rozmiaru czerwonej cegły 250 × 120 × 65 mm, a następnie 1 metr sześcienny. Po złożeniu będzie potrzebować około 512 jednostek.

Jeśli chodzi o drugą metodę obliczeń, są one wykonywane z uwzględnieniem schematu muru i wielkości bloków. Tak więc, aby uzyskać grubość ściany 12 cm, biorąc pod uwagę szwy, potrzebujesz 51 sztuk. pojedyncza cegła, 39 szt. półtora i 26 sztuk. podwójnie. Przy optymalnej grubości konstrukcji 25 cm zużycie materiału będzie wyglądać następująco: 102 jednostki. pojedyncze bloki, 78 sztuk. półtora i 52 jednostki. podwójnie.

Ponieważ transport czerwonej cegły odbywa się na specjalnych paletach, należy również wiedzieć, ile fragmentów zawiera jedno opakowanie. Do 420 pojedynczych klocków, 390 sztuk jest zazwyczaj umieszczanych na jednej platformie. półtora i 200 podwójnych. Mając wiele bloków, możesz łatwo obliczyć masę materiału.

Więcej informacji na temat czerwonej cegły znajdziesz na poniższym filmie.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia