Ciekawe pomysły na wnętrze domku i prywatnego domu

 Ciekawe pomysły na wnętrze domku i prywatnego domu

Dziś dom w końcu przestał być postrzegany przez obywateli jako miejsce, do którego przyjeżdżasz wyłącznie latem, spędzając czas na uprawianiu godnych plonów lub opiece nad małymi wnukami.

Nowoczesny domek - świetne miejsce na dobry wypoczynek na świeżym powietrzu wśród rodziny i przyjaciół. Przytulne wieczory przy kominku, gry planszowe, popularne od dawna, spacery i umeblowanie wnętrza - wszystko to daje dziś osobie, która przynajmniej od czasu do czasu odpoczywa od miejskiego zgiełku, biur i supermarketów, z niczym podobnym.

Dlatego wnętrze nowoczesnego domu wiejskiego jest bardzo ważne, ponieważ piękna i wygodna przestrzeń wewnętrzna pomaga osobie w pełni zrelaksować się i uciec od codziennej rutyny miasta. Cóż, wyposażenie domku wiejskiego lub małego domku nie jest trudne, nawet przy ograniczonym budżecie.

Funkcje specjalne

Dokonujemy rezerwacji od razu, abyśmy rozważyli interesujące pomysły na dom wiejski lub mały domek o powierzchni nie większej niż 36 metrów kwadratowych. m, a nie w prywatnym domu na pobyt stały lub willę. Pomysły te pomogą ci stworzyć przytulną przestrzeń małego domu, w którym przede wszystkim zrelaksujemy twoją duszę.

Rozpoczynając układanie daczy, pożądane jest wcześniejsze określenie obecności i przestrzeni stref funkcjonalnych.

Dekoracja wiejskiego domu będzie w dużej mierze zależała od obecności drugiego piętra, strychu i werandy, liczby pokoi i okien w nich.

Najczęstszym wariantem wiejskiego domu jest drewniana lub ceglana konstrukcja o powierzchni około 6 x 6 metrów kwadratowych. m, w którym jest mała przestrzeń na kuchnię, często połączona z werandą, 2-3 pokoje na pierwszym piętrze i 1 duża lub 2 małe pokoje na drugim piętrze lub w pokoju na poddaszu.

Podkreślmy niektóre funkcje, które powinni wziąć pod uwagę wszyscy właściciele domu wiejskiego, niezależnie od jego wielkości:

 • wnętrze domku nie powinno być podobne do wnętrza mieszkania miejskiego. Nie oznacza to, że nie można wykorzystać pozostałości tapet lub innych materiałów wykończeniowych, które zostały zapisane po remoncie w mieszkaniu miejskim przez właścicieli ekonomicznych. Oczywiście, że możesz. Ale aby stworzyć podobne wnętrze w tym samym miejskim stylu - nie jest to konieczne, ponieważ przypomni ci o życiu w mieście i pracy;
 • dla wnętrza wiejskiego domku takie wspólne „miejskie” style jak loft, minimalizm i miejski styl nie będą działać. Tworzywo sztuczne i chromowany metal, towarzyszące tym stylom, trudno dopasować do wnętrza kraju;
 • kuchnia i teren rekreacyjny powinny być przydzielone, nawet jeśli w twoim domu jest tylko jeden pokój;
 • ciche, jasne kolory i wszystkie odcienie naturalnego drewna są wspaniałą opcją dla rustykalnego wystroju, a dzięki jasnym akcentom doskonale nadają się dekoracje tekstylne - poduszki, zasłony, obrusy, różne dywany;
 • Jeśli masz obrazy i reprodukcje, które nie zdobią już ścian miejskiego mieszkania, nie krępuj się zabrać ich do wiejskiego domu. Będą wspaniale ozdabiać ściany wiejskiego domu, jednak jeśli na ścianie jest ich więcej niż trzy, zalecamy wykonanie dla nich ramek w tym samym stylu i jednym kolorze (z wyjątkiem prac czarno-białych, dla których można użyć kolorowych jasnych klatek);
 • nie odmawiaj urządzenia prawdziwego lub sztucznego kominka - ogień na żywo, fotel i miękki koc są utożsamiane z komfortem i nie mają nic poza wygodnym odpoczynkiem;
 • Jeśli wnętrze korzysta z zabytkowych przedmiotów, nie powinieneś „przeciążać” ich przestrzenią. Doskonała rada dla tych, którzy nie mogą rozstać się ze statuetkami, szkatułkami, muszlami i innymi pamiątkami, które są drogie sercu: podziel gadżety na trzy części, wybierając przedmioty w każdym stosie, umieść 2/3 w pudełkach i umieść resztę w pokoju. Zmień swoje „kolekcje” raz w roku lub tak często, jak chcesz;
 • tak się złożyło, że fakt, że nie używamy go w mieście, często „gromadzi się” w daczy, ale szkoda go wyrzucić. Głównym wrogiem pięknego wiejskiego domu jest śmieci. Musimy rozstać się z tym, nie żałując, ponieważ tak często spotykamy się z tym, że nawet nowoczesny, atrakcyjny poza domem dom wygląda od niechcenia i niestety z powodu obfitości starych ubrań, butów i potraw.

Układ

Planowanie małego wiejskiego domu powinno zapewnić wygodny i wygodny odpoczynek. Ponieważ dom wiejski jest często mały, konieczne jest staranne zaplanowanie układu i projektu wnętrza.

Ustal sobie, czy poradzisz sobie z tym zadaniem. Może być łatwiej skontaktować się ze specjalistą, aby stworzyć ergonomiczny i piękny projekt wewnętrznej przestrzeni domu.

Rozważ kryteria, takie jak liczba osób, które będą mieszkać w domu, możliwy wzrost rodziny w przyszłości i obecność małych dzieci.

Odpowiedzi na następujące pytania pomogą określić funkcję układu:

 • ile pięter będzie w domu;
 • jaki będzie kształt dachu domu, jaki materiał dachowy zostanie użyty;
 • Czy koncentrujemy się na projekcie klasy ekonomicznej?
 • jakie materiały budowlane zostaną wykorzystane w projekcie.

Po zidentyfikowaniu tych ważnych punktów, możesz przystąpić do rysowania pomieszczeń wewnątrz domu i wyboru projektu odpowiedniego ganku. Zazwyczaj w klasie ekonomicznej domu wiejskiego znajduje się centralne pomieszczenie połączone z kuchnią, 1-2 sypialniami oraz łazienką.

W domu klasy komfortowej można przydzielić miejsce na dodatkowe sypialnie, a także aranżację sauny lub wanny.

Pokój mansardowy jest świetną okazją do zwiększenia przestrzeni domu, po zaprojektowaniu go jako wysokiej klasy drugiego piętra i wyposażonej w dodatkowe sypialnie, bibliotekę, gabinet lub pokój wypoczynkowy.

Również planowanie małych wiejskich domów jest zwykle uzupełniane tarasami i werandami. Nawet zwyczajny baldachim nad werandą wiejskiego domu pozwala wykorzystać tę przestrzeń jako teren rekreacyjny. Właściwe planowanie nawet małego wiejskiego domu pozwala na umieszczenie w nim salonu, kuchni, sypialni i łazienki. Salon może pełnić kilka funkcji jednocześnie - być jadalnią, dodatkową sypialnią, pokojem gier i salonem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na położenie pieca. Najbardziej praktyczna jest opcja, w której piec znajduje się w środku salonu, co pozwala na ogrzanie całego pomieszczenia i jednoczesne jego strefowanie.

Styl

Wnętrze wiejskiego domu powinno być takie, że chcesz przyjeżdżać do kraju tak często, jak to możliwe. Rozważ kilka stylów, które nadają się do zamieszkania w kraju i pozwalają korzystać z tego, co kiedyś zostało wysłane do łącza z mieszkania w mieście.

Styl wiejski lub rustykalny

Najbardziej uniwersalny, odzwierciedlający szczególny smak kraju, w którym jest używany. Prostota i jasne akcenty, wykorzystanie naturalnych materiałów i naturalnych tkanin - to wszystko nadaje stylu wiejskiego uroku i szczerości.

Prowansja

Jednym z najbardziej ulubionych miejsc jest ten francuski styl. Jasne odcienie mebli, konstrukcja ścian na tynki, elementy kuźnicze, wiklinowe kosze i tkaniny z matowymi motywami kwiatowymi to główne cechy wyróżniające styl.

Oto bardzo użyteczne stare meble, które można wydać w stylu Prowansji własnymi rękami. To prawda, że ​​będą musieli pracować - jeśli to konieczne, usunąć lakier i pomalować go farbą jasnych tonów.

Należy używać koronkowych obrusów, zasłon z koronkowym wykończeniem, bukietów dzikich kwiatów - suszonych kwiatów lub świeżych, wiklinowych mebli, doniczek i doniczek z różnymi roślinami. Elementy wyposażenia wnętrz można ozdobić aplikacją w stylu decoupage, łącząc je w jednym stylu.

Jasne malowane ściany i podłoga to niezmienne atrybuty stylu prowansalskiego. Jeśli ściany w domu są pokryte klapą, powinieneś pomalować je na biało, ale belki można odróżnić od ciemnobrązowego.

„Rosyjski kraj”

Jest to szczególny smak rustykalnej chaty, w której znajduje się duża kuchenka, proste drewniane meble, jasne dywany i firanki w oknach.

Styl rustykalnej chaty polega na stosowaniu patchworku na narzuty i poduszki (do robienia, można używać ubrań, których nie nosisz), poszarpanych dywanów, szydełkowanych obrusów. Wszystkie te elementy dekoracyjne wnętrza można dziś kupić, więc nie trzeba samodzielnie spędzać czasu na robótkach ręcznych.

Dobrze jest, jeśli we wnętrzu znajdują się zabytki - samowar, kołowrotek, wrzeciono lub po prostu różne wyroby z drewna, w tym ręcznie robione.

Klasyczny

Obszar ten obejmuje angielski styl wiejski, charakteryzujący się powściągliwością i arystokracją. Meble pasujące do tego stylu są zwykle ciemnobrązowe lub czerwono-brązowe. Kolory te malują również podłogę, ramy okienne, drzwi.

Do dekoracji ścian za pomocą surowej tapety z dyskretnym wzorem kwiatowym lub celiCóż, jeśli te motywy zostaną powtórzone w tkaninach. Nie można sobie wyobrazić angielskiego stylu klasycznego bez kominka i foteli wokół niego. Pamiętaj, że angielski styl ma poczucie proporcji, więc nie przeciążaj przestrzeni dekoracją.

Styl rosyjskiego szlachcica

Będzie to również klasyczny styl. Ten styl jest podobny do angielskiego klasycznego kraju, ale nieco „łatwiejszy”. Jeśli chcesz nadać swojemu domowi smak „Czechowa”, powinieneś tynkować ściany i malować je w kolorze oliwkowo-zielonym, szaro-niebieskim lub różowo-brązowym. Tekstylia lepiej wybrać ten sam odcień, co ściana, ale nieco jaśniejszy. lub ciemniejsze przez kilka tonów.

Zamieszczaj zdjęcia lub ryciny w zwykłych ciemnobrązowych drewnianych ramkach na ścianach, dając pierwszeństwo skromnym martwym naturom i krajobrazom. Przeszklone regały i naczynia będą również świetnie wyglądać we wnętrzu „Czechowa”.

Minimalizm

Zwolennicy tego nowoczesnego stylu w wiejskich wnętrzach powinni zwracać uwagę na skandynawską muzykę country. W wykończeniu zastosowano jasnoszare i białe odcienie.. Minimum prostych mebli, brak skomplikowanych części i elementów dekoracyjnych - wszystko to pozwala stworzyć wyjątkową przestrzeń, która daje osobie poczucie wolności i spokoju.

Poczucie proporcji i poczucie czystości skandynawskiego minimalizmu pozwala mieszkańcom miasta zwracać uwagę na najważniejsze, dlaczego wyszedł z miasta - na piękno przyrody za oknem.

Meble

Meble w kraju powinny być zgodne z ogólnym kierunkiem wybranego stylu. Nie zawsze mamy możliwość zakupu nowych stołów lub krzeseł do dawania, ale zawsze możemy dać staremu niezbędny smak. W większości przypadków kwestią malowania są jasne kolory w stylu prowansalskim, naturalne niepomalowane drewno w rosyjskim stylu wiejskim, ciemne odcienie w przypadku angielskiej i rosyjskiej klasyki.

Połączenie niekompletnych mebli pomoże użyć wykończeń tekstylnych z tym samym ornamentem i tym samym (lub podobnym) kolorem.

 • Dzisiaj istnieją nowe trendy związane z produkcją mebli wiejskich niezależnie. Dla tych, którzy lubią robić rękodzieła, należy zwrócić uwagę na stare palety. Meble te znajdują się obecnie u szczytu popularności, grupy fanów „kreatywności mebli” są dziś nawet w sieciach społecznościowych, gdzie publikowane są kreatywne pomysły.Oprócz zalet takich jak dostępność i przyjazność dla środowiska, warto jeszcze wspomnieć o głównej wadzie takich mebli - jakość drewna, które ma być używane, jest raczej niska.
 • Nie należy wyrzucać kłód i kawałków drewna pozostałych po budowie lub cięciu dużych drzew. To prawie gotowe meble! Możliwe jest wykonanie krzeseł, lakonicznej i pięknej ławki, stołu z kłody. Meble z bali są łatwe w obróbce, skuteczne i praktyczne. To prawda, że ​​pielęgnacja i leczenie owadów szkodników nadal wymaga.
 • Interesującym pomysłem byłoby użycie cewek budowlanych we wnętrzu. Można je kupić za niewielką cenę, ponieważ po użyciu na placu budowy są one zazwyczaj usuwane. Ze średniej wielkości cewki budowlanej otrzymasz wspaniały stolik do herbaty, a od małych znajdziesz wygodne i stabilne taborety, tafty, krzesła.

Zakończ

Wykończenie drewnianego domu, według większości projektantów, powinno być jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Drewniane panele, które można w razie potrzeby pomalować, są idealne do prostego i ekonomicznego wykończenia. W domku z cegły lub bloku można użyć tynku lub paneli ściennych do wykończenia ścian.. Zaleca się stosowanie tapet w tych pomieszczeniach, w których nie ma znaczącej różnicy temperatur i wilgotności.

W małym wiejskim domu nie zaleca się używania skomplikowanego wystroju, a także drogich teksturowanych tapet. Miejsca, które często muszą być poddawane czyszczeniu na mokro (może to być część ściany i podłogi, przestrzeń między schodami) można układać za pomocą płytek ceramicznych. Zastosowanie płytek i kamienia jest możliwe jako materiał wykończeniowy na otwartym tarasie - w tym przypadku żadne warunki pogodowe nie będą przez niego zastraszane.

Wykończenie domu na zewnątrz i przy werandzie wymaga użycia różnych materiałów (od prostego drewna po gres porcelanowy i sztuczny kamień), wszystko zależy od ogólnego stylu architektonicznego i wnętrza oraz preferencji właścicieli.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest znaczenie i użyteczne właściwości niektórych materiałów specjalnie dla domu na wsi.

Pomysły projektowe

Z faktu, że kiedyś przyjechał do kraju, aby „przeżyć swój wiek”, jest całkiem możliwe, aby zdobyć prawdziwą projektantkę. Nadszedł czas, aby zrobić coś, czego nie można zrobić w mieszkaniu, ale przez długi czas chcę! W tej sekcji chcemy pokazać prawdziwe przykłady skutecznych pomysłów na wnętrze kraju.

Zacznijmy od kominka. Nawet jeśli zajmuje dużo miejsca, ale jest niekwestionowanym liderem w nadawaniu domowi wiejskiemu specjalnego komfortu. Niezależnie od tego, czy płonie w nim prawdziwy ogień, czy tylko elektryczna imitacja, kominek będzie głównym elementem ustawienia salonu. Nawiasem mówiąc, imitacja kominka może być wykonana z grubej tektury lub sklejki, przy użyciu sztucznego kamienia do dekoracji.

Druga rzecz uwielbiany przez wielu projektantów wnętrz - stary bufet. Szlifowany i ponownie pomalowany, ozdobi zarówno salon, jak i kuchnię.

Najważniejsze jest, aby przestrzegać pewnych zasad: jeśli wnętrze domu jest najbliżej stylu prowansalskiego, to śmiało maluj bufet jasną farbą (mleczno-biały, biały z nutami oliwnymi); Styl śródziemnomorski pozwala na użycie jasnych kolorów - niebieskiego i zielonego, w połączeniu z dekoracją szablonową w ciemnych kolorach; Angielski klasyk obejmuje malowanie w kolorze ciemnobrązowym i czerwono-brązowym.

I nadal dołączony szczególny komfort wnętrza lampy wiejskiej. Lampa biurkowa z „antycznym” abażurem, lampą naftową na komodzie, kolekcją małych lamp naftowych na kominku, lampą podłogową na wysokiej nodze obok sofy, lampą kinkietową obok miejsc do spania - wszystko to doda indywidualności nawet prostemu wnętrzu.

W daczy często istnieje potrzeba ostrożnego umieszczania wielu rzeczy - od inwentaryzacji po saszetki z nasionami przygotowanymi do sadzenia i książki o ogrodnictwie. Wygraj bałagan i umieść wszystko na swoim miejscu, aby pomóc w dużej szafie. Wysoki, od podłogi do sufitu, z głęboko otwartymi sekcjami o różnych rozmiarach, umożliwiającymi umieszczanie w tych sekcjach schludnych pudełek lub plastikowych pojemników, taki stojak stanie się prawdziwym ratownikiem w utrzymaniu porządku w kraju.

Piękne przykłady

Te zdjęcia pokazują najpiękniejsze przykłady wnętrza daczy:

 • Piękne klasyki z lekkim akcentem stylu boho to zawsze opcja wygrywająca. Ten przykład pokazuje możliwość udanego zagospodarowania miejsca odpoczynku za pomocą jasnego dywanu i mebli tapicerowanych, co sprzyja przyjaznym spotkaniom.
 • Nowoczesny kominek z piecem nie tylko rozgrzeje znaczną przestrzeń, ale również doskonale wpasuje się w wnętrze małego wiejskiego domu. Samo umeblowanie pieca odzwierciedla sytuację całego pomieszczenia.
 • Nawet bardzo mały dom wydaje się przestronny i „przewiewny” wewnątrz, jeśli malujesz ściany w jasnych kolorach i używasz lakonicznych lekkich mebli we wnętrzu. Przytulność da drobne szczegóły - kosze, ceramikę, bukiety kwiatów.
 • Przestrzeń na poddaszu jest idealna do zorganizowania przytulnego miejsca odpoczynku. Jeśli możliwe jest zainstalowanie specjalnych okien mansardowych, nie odmawiaj ich, ponieważ wtedy będziesz mógł zaangażować się w twórczą pracę lub czytać w ciągu dnia przy naturalnym świetle.
 • Elementy w stylu prowansalskim są zawsze korzystne we wnętrzu daczy. Wiklinowe meble, kuta lampa, tkaniny o dyskretnym wystroju - wszystko to pozwoli z całego serca poczuć ciepło i spokój żyznej południowej Francji.
 • Otwarta weranda jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zwiększyć przestrzeń swojego domu wakacyjnego. Tutaj możesz spędzić czas w upalne popołudnie i ciepły letni wieczór, zebrać się przy dużym stole podczas rodzinnej uroczystości lub przyjaznego spotkania, a jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, nawet tańczyć.
 • „Ekologiczny” styl we wnętrzu jest ostatnio bardzo popularny. Proste linie, dużo drewna, naturalne kolory, poczucie czystości i spokoju. Ta sytuacja jest ważna, aby nie przeciążać szczegółami - tylko kilka jasnych akcentów, które przyciągają uwagę.
 • Mieszanie stylów jest zawsze interesujące. Ten przykład pokazuje nam, że nawet francuska Prowansja i rosyjska chata mogą się doskonale uzupełniać.

Ciekawe pomysły na mały domek znajdziesz w tym filmie.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia