Najpopularniejsze projekty domów o wymiarach 7 na 9 metrów z poddaszem

Wśród dużej liczby opcji prywatnych domów na wsi najczęściej można znaleźć budynki z mansardą. Jednym z głównych powodów takiej popularności jest wzrost powierzchni mieszkalnej przy minimalnych kosztach.

Funkcje specjalne

Podczas budowy strychu należy pamiętać, że powinien on mieć najniższą możliwą wagę. Najczęściej zaleca się, aby ten pokój był stały, bez partycji. Jeśli ścianki działowe są niezbędne do realizacji Twoich planów, najlepiej wykonać je z płyty gipsowej - ten materiał jest dość trwały, a jednocześnie bardzo lekki. Należy również wziąć pod uwagę ciężar dachu, mebli i dekoracji wnętrz. Ta waga może wpływać na integralność ścian i fundamentów.

Nowe pomieszczenia będą musiały zostać uszczelnione. Innym ważnym punktem są okna, które są trudne do zainstalowania, ale efekt końcowy będzie po prostu niesamowity.

Domy z poddaszem mają szereg obiektywnych zalet:

 • Oszczędność pieniędzy na materiałach budowlanych.
 • Oszczędzaj czas na prace budowlane i instalacyjne.
 • Dobrze przemyślane pomieszczenie na poddaszu może prawie podwoić powierzchnię domu.
 • Prostota w wykonywaniu komunikacji w nowej części mieszkalnej wystarczy, aby rozciągnąć je z parteru.
 • Zmniejszone straty ciepła przez dach.
 • Przy odpowiedniej pracy nie ma potrzeby eksmitowania lokatorów - mogą bezpiecznie dalej mieszkać na pierwszym piętrze.
 • Możliwość wyposażenia nowego pokoju nie tylko jako mieszkalnego, ale i zorganizowania strefy rekreacyjnej, sali bilardowej lub miejsca pracy z warsztatem.
 • Możliwość realizacji własnych kreatywnych pomysłów w wizji aranżacji pomieszczeń. Niezwykłe formy mogą dać Ci kilka oryginalnych pomysłów.

Jednak takie budynki mają pewne wady:

 • Nieprzestrzeganie technologii budowlanych może prowadzić do niewłaściwego przenoszenia ciepła w całym domu.
 • Niewłaściwy dobór materiałów może prowadzić do wysokiej wilgotności i zamarzania w zimie.
 • Wysoki koszt instalacji świetlików dzięki złożonej pracy.
 • W obecności okien zimą z powodu śniegu może zakłócić naturalne oświetlenie.

Projekty

Jednym z najpopularniejszych projektów domu z poddaszem jest budynek o wymiarach 7 na 9 metrów. Jeśli taki dom jest jednokondygnacyjny, może być wykorzystany zarówno jako domek, jak i mieszkanie dla kilku osób. Jeśli na poddaszu znajduje się dodatkowa przestrzeń mieszkalna, cały budynek można uznać za duży i pełnoprawny dom dla rodziny z dużą liczbą osób.

W domu kwadrat 7x9. m całkowita powierzchnia poddasza może osiągnąć 100 metrów kwadratowych. m Obszar ten musi obejmować dwie lub trzy sypialnie (w zależności od liczby osób), salon, kuchnię, łazienkę z toaletą i przedpokój.

Wybierając plan domu od 7 do 9 metrów z poddaszem, należy pamiętać:

 • Pożądane jest, aby wszystkie sypialnie, a także pokoje dziecięce znajdowały się na górze - dzięki temu odpoczynek będzie pełen i przyjemniejszy.
 • Kuchnia oraz hol muszą być wyposażone na pierwszym piętrze. Istnieje ogromna liczba opcji ich łączenia.
 • Łazienka i toaleta powinny znajdować się na pierwszym piętrze. Dla wygody lub w domu z dużą rodziną można stworzyć dodatkową łazienkę na drugim piętrze.
 • Schody nie mogą naruszać integralności przestrzeni, ani na pierwszym, ani na drugim piętrze. Powinien być organicznie dopasowany do wnętrza.
 • Wysokość sufitu musi wynosić co najmniej 240 cm.

Często, gdy buduje się nowy dom z częścią na poddaszu zamiast strychu, łatwiej jest wymyślić lokalizację takich elementów jak balkon lub weranda. W już zamieszkałym domu trudno będzie je „skompletować”.Również w trakcie budowy istnieje możliwość połączenia domu z garażem - wtedy powierzchnia pomieszczenia na drugim piętrze może wzrosnąć.

Piękne przykłady

Istnieje ogromna liczba domów na pobyt stały z poddaszem. Takie budynki można budować z dowolnych materiałów: cegieł, bloków, drewna.

Jeden z najprostszych i najczęstszych przykładów domu 7x9 z poddaszem jest pokazany na diagramach. Na parterze znajduje się kuchnia, przedpokój, łazienka, łazienka i przedpokój. Jednocześnie znajduje się korytarz ze schodami prowadzącymi na drugie piętro. Dzięki takiej aranżacji pokoi na drugim piętrze zostaną zlokalizowane dwie sypialnie. Jest to bardzo wygodna opcja dla małej rodziny - jedna sypialnia przeznaczona jest dla rodziców, druga - jako przedszkole.

Druga popularna wersja domu 7 do 9 mz poddaszem jest zbudowana w całości z drewna. Ma zakrzywione schody na drugie piętro. Na pierwszym piętrze znajduje się hol wejściowy, łazienka, kuchnia połączona z holem, salon i gabinet. Drugie piętro ma trzy sypialnie. Ta opcja jest idealna dla rodziny 4-5 osób.

Ze względu na prostotę rozwiązania i niewielką powierzchnię samego budynku opcje te są najbardziej popularne. Ze względu na obecność dużej liczby pokoi każdy z nich może wyświetlać własne rozwiązania projektowe do projektowania wnętrz.

Domy 7 na 9 m zyskują na popularności. Poddasze w dużym stopniu pozwala zwiększyć powierzchnię przestrzeni życiowej, podczas gdy ty sam możesz urządzić pokój, jak chcesz.

   W najpopularniejszych projektach domów od 7 do 9 z poddaszem zobacz poniższy film.

   Komentarze
    Autor
   Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

   Hol wejściowy

   Pokój dzienny

   Sypialnia