Apartament typu studio o powierzchni 23 metrów kwadratowych. m

Apartament typu studio o powierzchni 23 metrów kwadratowych. m

Dzisiejsze studia zyskują ogromną popularność ze względu na ich niski koszt - nawet pracujący studenci i emeryci mogą sobie pozwolić na mieszkania. Małe studia, w większości, są kupowane dla młodych par bez dzieci i zwierząt lub dla jednego najemcy. Jednak we wszystkich mieszkaniach starają się zapewnić miejsca dla gości, kuchnię i pełnowartościowe miejsce do przechowywania dużych przedmiotów.

Często projektanci napotykają problem podczas pracy w małych mieszkaniach. Są pytania: jak sprawić, aby pokój był jak najbardziej funkcjonalny, ale jednocześnie nadaj swojemu gustowi i stylowi wnętrza mieszkania.

Funkcje specjalne

Przy aranżacji wnętrza studia ważne jest rozważenie kilku kluczowych cech:

  • Mieszkanie nie ma przegród, oddzielają tylko łazienkę.
  • Większość studiów ma 23 metry kwadratowe. m. mają prostokątny kształt z pojedynczym oknem lub loggią. Z rzadkimi wyjątkami, takie pokoje są kwadratowe, jednak, jak pokazuje praktyka, dla studia o 23 kwadratach kwadrat nie jest bardzo wygodną formą.
  • Lokale bez loggii i balkonów są najczęściej podzielone na dwie strefy: kuchnię i strefę rekreacyjną. Jeśli masz dodatkowe miejsce, możesz dołączyć je do głównego lub stworzyć pełnowartościową szafkę.

Opracowujemy projekt projektowy

Każdy projekt projektowy zaczyna się rozwijać wraz z rozmieszczeniem sieci elektrycznych i systemów odwadniających. Z reguły podnośnik z wodą w apartamentach typu studio jest jednym dla toalety i pokoju, dlatego najczęściej zlew kuchenny jest zainstalowany w rogu naprzeciwko okna. Ta opcja instalacji jest najbardziej praktyczna, ponieważ zajmie najmniej materiałów budowlanych i samą pracę.

Ale w niektórych przypadkach można zainstalować zlew i okno. W tym przykładzie wykonania konieczne będzie trzymanie rury od pionu wokół obwodu pomieszczenia. Taka praca jest skomplikowana przez fakt, że musisz trzymać rury wewnątrz ściany. Podczas pracy w przypadku pęknięcia rury konieczne będzie otwarcie ściany i poszukiwanie wycieku.

Następnie musisz umieścić sieć elektryczną: gdzie gniazda są wspólne, dla lodówki, ogrzewania podłogowego, kuchni, piekarnika, klimatyzatora, pralki i telewizora. Jeśli przeprowadzisz gruntowny remont, a twoje fundusze na to pozwolą, wymień osłonę i wykonaj kilka linii elektrycznych dla całego mieszkania: oddzielne dla łazienki, korytarza, pokoju, osobne dla kuchni, osobno dla ogrzewanej podłogi i oddzielnie dla balkonu.

Wszystkie te prace lepiej powierzyć profesjonalistom.

Po zakończeniu technicznej części projektu rozpocznij następny etap - wystrój i dekoracja.

Najpierw zdecyduj, w jakim zakresie kolorów Twoje mieszkanie zostanie wykonane. Aby pomieszczenie było bardziej przewiewne, przestań wybierać jasne odcienie lub białe.

Podczas tworzenia projektu należy jasno określić, gdzie będzie twój obszar. Aby oddzielić kuchnię od pokoju, można użyć licznika prętów lub specjalnych drzwi przedziałowych.

Zagospodarowanie przestrzenne można również wykonać za pomocą płyt kartonowo-gipsowych, wykonując gładkie lub zakrzywione wkładki na ścianach lub suficie.

Najtańsza opcja tworzenia stref przy użyciu szafki lub stojaka. Możesz także utworzyć dwupoziomowe piętro lub podium.

Nie ma opcji budżetowej, aby zainstalować duże akwarium lub szklaną szafkę. Takie opcje są najczęściej używane w studiach z jednym oknem, aby wizualnie podzielić mieszkanie, ale jednocześnie „nie jeść” przestrzeni.

W apartamentach z balkonem lub loggią ta dodatkowa przestrzeń może służyć jako pokój wypoczynkowy lub miejsce do pracy. Przed ostatecznym wykończeniem balkonu należy wykonać prace budowlane: zainstalować ciepłe przeszklenie, zaizolować balkon wełną mineralną lub płytami styropianowymi, ciepłą podłogę, dodatkowe gniazda i oświetlenie. Dodatkowo możesz stworzyć balkon lub loggię jako pełnoprawną część mieszkania, zwiększając przestrzeń w pomieszczeniu.

Organizujemy meble

Aranżacja mebli jest jedną z najważniejszych części aranżacji apartamentu typu studio. Są pytania: gdzie umieścić szafę, kuchnię, sofę lub łóżko, a także biurko.

Najlepiej wybrać meble wielofunkcyjne: rozkładaną sofę, składany stolik, regał lub ściankę działową.

Stół w studio może zastąpić bar. Zamiast łóżka lepiej jest zainstalować rozkładaną sofę, a także umieścić łóżko w fotelu. Jeśli wiesz, że często masz gości, najlepiej mieć zapasowe łóżeczko w szafie.

Nadaje się do apartamentów typu studio z pełną szafą.

W łazience najlepiej zrezygnować z instalacji łazienki, zastępując ją prysznicem. W takim przypadku zaoszczędzisz miejsce na instalację pralki.

Rozwiązania kolorowe

Istnieje kilka kolorów, które są najbardziej odpowiednie do projektowania małych mieszkań. Najlepiej używać dwóch lub trzech kolorów oprócz głównego. Jednocześnie wybór dwóch kolorów jest uważany za najbardziej ekonomiczny i surowy, a dodatkowy trzeci odcień nadaje mieszkaniu pewną swobodę w projektowaniu.

Kolor podstawowy powinien być najbardziej widoczny w mieszkaniu. Jeśli wybierzesz biały, w mieszkaniu powinieneś mieć kilka białych ścian. Wybór drugiego koloru daje głębi kolorów w mieszkaniu. W tych kolorach meble można zainstalować w mieszkaniu, dekorować okno lub jedną ścianę. Od odcienia podstawowego drugi kolor powinien się nieznacznie różnić.

Trzeci kolor to jasny dodatek do całego mieszkania. To on pomaga pokojowi nabrać nastroju. W takich kolorach można robić akcesoria, półki, poduszki, stoliki kawowe, a nawet naczynia.

Pomysły wewnętrzne

Idealna jasna kombinacja jest uważana za białą (podstawową) i czerwoną.

Jeśli zdecydujesz się na całkowicie białe mieszkanie, pozostaw sufit nieobrobiony, to znaczy w oryginalnej postaci (jeśli masz nowy budynek) i uzupełnij wnętrze jasnymi kolorami.

Również z całkowicie białym wnętrzem na podłodze - może być drewniane (wykonane z naturalnego drewna lub parkietu).

Wspaniałą opcją jest styl loftowy - połączenie białych, czarnych wstawek, drewna i cegły - piękne wnętrze małego mieszkania.

Drugi poziom jako sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej.

W mieszkaniach z wysokimi sufitami (od 3 metrów) uczynić drugi poziom do wykorzystania pokoju pod każdym względem. Połącz poziomy za pomocą małej drabinki. Na „drugiej” podłodze możesz wyposażyć łóżko lub miejsce pracy.

Wskazówki

Naprawiając pokój, rozważ umieszczenie gniazd. To bardzo ważny punkt, który później bardzo pomoże ci w zwykłym życiu. Zrób oddzielną linię dla każdego pokoju i dla poważnych urządzeń elektrycznych - maszyny (i prania i zmywania naczyń), oświetlenia, ogrzewania podłogowego itp.

Najlepsze jest połączenie dwóch kolorów - podstawa + akcenty. W takim przypadku mieszkanie nie będzie przeładowane jasnymi dodatkami.

Użyj pokoju do maksimum. Jeśli masz balkon lub loggię, przymocuj ją do mieszkania lub ogrzej, aby stworzyć izolowane pomieszczenie. Każdy dodatkowy metr kwadratowy w małym mieszkaniu pomoże Ci stworzyć wyjątkowy projekt mieszkania.

Komentarze
Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia