Dwupiętrowy dom o wymiarach 7x7 m: ciekawe układy

Popyt na dwupiętrowe mieszkania prywatne rośnie z roku na rok. Najczęściej wspólną przestrzeń umieszcza się w dolnej części budynku, a pokoje osobiste i urządzenia sanitarne są umieszczone w górnej części. Istnieje jednak wiele subtelności, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiej struktury.

Funkcje specjalne

Dwupiętrowy dom 7 na 7 m ma wiele zalet, wśród których możemy wymienić przede wszystkim:

  • Możliwość korzystania z różnych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

  • Szeroka gama dopuszczalnych wymiarów całego budynku i jego poszczególnych części.

  • Możliwość wprowadzenia dodatkowych obiektów, które nie były w oryginalnej wersji projektu.

Tam, gdzie trzeba żyć nie tylko latem, warto użyć cegły, która radykalnie zwiększa poziom izolacji termicznej.

Opcje, zalety i wady

Bardzo dobrym pomysłem jest domek z garażem. Pozwala to na drastyczne zmniejszenie ilości zajmowanej przestrzeni przy takiej samej skuteczności użytkowania, a także na stworzenie oryginalnego stylu, jeśli zaprosisz projektanta. W przeciwieństwie do budynku jednopiętrowego, w tym przypadku możliwe jest utworzenie nie tylko tarasu, ale także balkonu. Będzie dużo więcej możliwości dekorowania przestrzeni wewnątrz samego mieszkania.

Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że koszty budowy i utrzymania domu będą wyższe. Ten brak jest anulowany przez fakt, że przy przebudowie zmniejsza się koszt pracy.

Typowe projekty

Układ w większości przypadków oznacza, że ​​wejście znajduje się po tej samej stronie co ganek. W trosce o większą wygodę i bezpieczeństwo użytkowania w domu w miesiącach zimowych wyposaż pokój w przedpokoju w szafie. Tylko z niego możesz iść do wszystkich innych pomieszczeń lub wyjść na zewnątrz. Pokój gościnny może być przyległy do ​​kuchni. Nieco dalej do łazienki, a zaraz z salonu wyposażyć schody prowadzące na drugie piętro. Górna część domu przeznaczona jest na miejsca do spania i pokój wypoczynkowy; Z tarasu można również korzystać podczas ciepłego sezonu.

W innym przykładzie wykonania domek jest wyposażony w parę ganków, jeden z nich to drzwi frontowe, a drugi prowadzi do kuchni.

Ten rozkład przestrzeni jest atrakcyjny, ponieważ:

  • Na dziedzińcu możesz stworzyć przestrzeń niedostępną dla nieautoryzowanych obserwatorów do użytku osobistego;

  • Istnieje dodatkowe wyjście w przypadku zerwania (zakleszczenia) zamka lub sytuacji ekstremalnej, odcinając drogę do głównych drzwi;

  • Istnieje możliwość zorganizowania miniaturowego ogrodu, kompleksu zabaw dla dzieci, kortu tenisowego lub basenu w okolicy.

Są to tylko podstawowe opcje planowania przestrzeni w domu, który ma 2 piętra. W praktyce mogą być znacznie więcej. Przy wyborze zawsze rozważaj zarówno momenty finansowe, dostępne terytorium, czas potrzebny na budowę, jak i chwile stylistyczne.

Powierzchnia dwupiętrowego domu o bokach 7x7 może przekraczać 100 metrów kwadratowych, podczas gdy w jednopiętrowym budynku o tych samych wymiarach jest tylko 49 metrów kwadratowych. Dlatego nawet pięcioosobowa rodzina w dwupiętrowym domku nie będzie miała szczególnych problemów.

Tymczasem konstrukcja takich mieszkań jest stosunkowo prosta i tania.

Oryginalny krok - wymazywanie granic między piętrami. Sufit w kuchni i salonie jest zrobiony sam, pod głównym dachem. Dom wyposażony jest w obrotową klatkę schodową prowadzącą na strych, pod którą można umieścić saunę wewnątrz.

Warto przy wejściu do domu zapewnić nie tylko halę, ale także miejsca do przechowywania butów, nart, rowerów.Nawet jeśli żaden z was nie używa „stalowego konia” i nie przecina śniegu za pomocą kijów, z czasem wszystko może się zmienić. Tak, a wielu gości będzie zadowolonych z tego atrybutu.

W salonie (nieco dalej) meble tapicerowane powinny być używane w połączeniu ze stołem, który pozwoli ci na wygodne spotkanie, poważną lub romantyczną rozmowę bez ingerencji w twoją osobistą przestrzeń. W tym przykładzie kuchnia znajduje się po lewej stronie salonu, a aby zaoszczędzić miejsce, należy użyć kątowych i kompaktowych mebli, lekkich wersji sprzętu gospodarstwa domowego.

Jaki materiał wybrać?

Domy o wymiarach 7 na 7 metrów mogą być wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety i wady. Bloki piankowe są przyjazne dla środowiska i trwałe, doskonale oszczędzają ciepło i powstrzymują obce dźwięki. Domy z pręta służą przez długi czas i są mocne mechanicznie, wzory na bazie kłód przewyższają je pod względem zachowania ciepła i właściwości estetycznych, chociaż są droższe. Dwupiętrowy dom z kamienia wygląda szlachetnie, niezawodnie, odporny na większość wpływów zewnętrznych i ma minimalne ryzyko zapłonu przegród kapitałowych. Ostateczny wybór zależy od tego, który z tych parametrów jest dla Ciebie najcenniejszy.

Jakie są koszty?

Całkowicie niemożliwe jest dokładne przewidzenie kosztów, mając tylko jeden projekt. Przecież nawet konkretny plac budowy wpływa na ostateczną cenę. Może być konieczne pogłębienie fundamentu, osuszenie terenu, zwiększenie ochrony termicznej, zwiększenie bezpieczeństwa sejsmicznego domu. Zmiany w materiałach, proporcjach, dodatkowych zatwierdzeniach wpływają również na ostateczny koszt gotowego domu.

Drugie piętro w formie penthouse'a jest preferowane, jeśli działka budowlana jest bardzo mała. Następnie mieszkanie jest wyraźnie podzielone na części nocne i dzienne. Ten projekt pozwala także oszczędzać energię, ciepło. Projekt powinien uwzględniać zmniejszenie dostępnej przestrzeni ze względu na nachylenie dachu i wykorzystanie ścian na poddaszu, kompensując ten efekt.

O tym, jakie są cechy konstrukcji dziennika i ile to będzie kosztować, zobacz poniższy film.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia