Kawalerka w stylu „loft”

 Apartament typu studio w stylu loftu

Loft to jeden z nowoczesnych wnętrz. Pojawił się podczas konwersji budynków przemysłowych na mieszkalne. Stało się to w Stanach Zjednoczonych, dosłownie Loft tłumaczy się jako strych. W artykule rozważymy cechy tego stylu, komu i dla jakich warunków są odpowiednie, zasady i przykłady projektowania.

Funkcje

Historia strychu sprawia, że ​​najlepiej pasuje do mieszkania z bezpłatnym układem, wysokimi sufitami i dużymi oknami, a także do pokoju na poddaszu lub budynku po przebudowie.

Zasady projektowania wywodzące się z miasta mają zatem charakter miejski i nie nadają się do wnętrza kraju.

Ściśle mówiąc, w małych modelach mieszkań korzystanie z tego stylu będzie naśladujące naturę dzięki transferowi podstawowych funkcji i pomysłów. Jednak dzięki właściwemu podejściu i wykorzystaniu materiałów i technik wykończeniowych charakterystycznych dla niego, wynik będzie całkiem godny nazywania stylem loftowym.

Taki projekt powinien mieć wiele funkcji:

  • aktywne wykorzystanie kolorów szarych, brązowych i terakotowych;
  • minimalistyczne meble;
  • obróbka powierzchniowa tynkiem i farbą;
  • otwarte elementy konstrukcyjne: mur, rury wentylacyjne, belki itp .;
  • meble i dekoracje mogą być w różnych stylach;
  • wystrój jest zazwyczaj miejski: graffiti, plakaty, różne przedmioty metalowe itp .;
  • meble tak proste i funkcjonalne, jak to możliwe.

Wśród oznak stylu można również zauważyć kolory monochromatyczne i jasne akcenty. W oświetleniu często używa się lamp w plafonach lub bez nich, zawieszonych na kablach.

Odpowiadając na pytanie, kto pasuje do tego stylu, możemy powiedzieć, że są to ludzie, którzy:

  1. Kochają wolność i dużo miejsca w pokoju;
  2. Preferuj grubą teksturę;
  3. Nie doceniaj sztukaterii i złoceń we wnętrzu.

Nie lubi tych, którzy uwielbiają tradycje i klasykę, na przykład tapetę wzorzystą lub kwiatową, posągi i wazony jako wystrój.

Zakończ

Koncepcja stylu dyktuje potrzebę użycia pewnych materiałów i metod obróbki powierzchni.

Ściany pokryte są zwykłą farbą, tynkiem, tapetą do malowania. Różne kolory i odcienie są używane głównie do podziału na strefy w kuchni i salonie. Głównym elementem wystroju ściany jest mur. Aby zapobiec rozlaniu roztworu i kurzu, jest on lakierowany.

Dla tych, którzy chcą dodać dekoracyjności, ale nie utracić głównej idei stylistyki, dobrym rozwiązaniem będzie użycie białej cegły lub farby.

Sufit można również pomalować lub otynkować. Aktywnie wykorzystywane są belki stropowe z drewna lub metalu i inne elementy komunikacji: rury, wentylacja i przewody.

Do podłogi najlepiej użyć deski podłogowej lub laminatu. Te ostatnie powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie. Pożądane jest układanie powłoki bezpośrednio, a nie po przekątnej. Harmonijnie pasują do wzoru i płytek ceramicznych, szczególnie matowych.

Przy wyborze różnych opcji wykończenia najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że główną ideą jest bliskość surowych powierzchni z nowoczesnymi materiałami, technikami i elementami projektu.

Wnętrze i meble

Jak powiedzieliśmy, podczas projektowania wnętrza jednym z głównych pomysłów jest minimalizm w wystroju i meblach.

Okna, w ścisłej wersji, są wykonane z rolet lub całkowicie bez nich. Ale w niektórych przypadkach zastosowanie jasnych, przezroczystych zasłon stworzy efektowną kontrastową kombinację.

Najlepiej dekorować ściany dużymi plakatami lub obrazami w prostych drewnianych lub metalowych ramach. Pomyślnie dopasuj obrazy ludzi, miasta, transportu, a także abstrakcji, awangardy i grafiki.

Przedmioty dekoracyjne muszą być starannie przemyślane. Ważne jest, aby nie przesadzać z ich liczbą i wyglądem. Najlepiej jest używać tego, co jest wykonane z metalu, na przykład lamp stołowych i lamp podłogowych. W pewnej sytuacji można nawet używać prawdziwych części z samochodów, motocykli lub rowerów.

Jeśli chcesz dodać tradycję, dopasuj lakoniczne wazony z suszonymi kwiatami, jasne poduszki, lustra o różnych geometrycznych kształtach, dekoracyjne metalowe przedmioty w formie kuli lub sześcianu.

Zasadniczo wszystko, co przychodzi do ręki, może być odpowiednie do dekoracji, tak jakby było naprawdę „znalezione na strychu”. Ale tutaj najważniejsze jest to, aby kompetentnie zorganizować te rzeczy między sobą iz ogólnym projektem.

Meble powinny być tylko najbardziej potrzebne. W kuchni z salonem jest sofa, stolik TV, stolik kawowy, stół jadalny z krzesłami lub bar z wysokimi stołkami. Jeśli istnieje potrzeba lub potrzeba, możesz umieścić krzesła i półki. Należy pamiętać, że bałagan w przestrzeni może wpływać na ogólny styl.

W sypialni: łóżko, szafa i szafki nocne. To ostatnie może nie być. Dobrą alternatywą dla standardowych modeli będą kciuki w postaci stołków. Najlepiej byłoby wyposażyć się w garderobę, w której można umieścić toaletkę.

Przy wyborze mebli ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor. Jasna czerwona kanapa będzie trudna do dopasowania do ogólnej koncepcji - ta jasna plamka rozbije się dookoła. Lepiej jest preferować brudne odcienie żółtego, niebieskiego lub zielonego, różnorodność czerwono-brązowych i brązowych łusek. Jeśli chcesz dodać lekkości i zwiewności - biały i beżowy.

Dobrze nadaje się do stylizacji starych amerykańskich mebli. Ale to kwestia gustu, a nowoczesny minimalizm ze zwykłymi kolorami i prostotą form będzie doskonałą alternatywą.

Przykłady projektowe

Klasyczny przykład projektu w stylu loft: ceglane ściany, drewniane rolety, podłoga i belki pod sufitem, duże okna z charakterystyczną ramą otworu i tylko najbardziej potrzebne meble.

Kolejna opcja jest odpowiednia dla osób o urbanistycznym wyglądzie i jednocześnie uwielbia jasne kolory. Charakterystyczne są tu lampy na długich kablach, metalowa rura i belki na suficie, dekoracyjny tynk „pod betonem”, metalowy stojak, książki i stylizowane pudełka ułożone jedna na drugiej.

Podsumowując, rozważamy wnętrze z licznymi jasnymi akcentami: plakat z przemysłową metalową konstrukcją, czerwone i pasiaste poduszki, niebieska sofa, żółty czajniczek, a nawet tulipany. Elementy te są zaskakująco harmonijne i atrakcyjne pod metalową strukturą kanału na suficie i lekkimi ścianami „pod niemalowanym tynkiem” w kuchni. Chciałbym również zwrócić uwagę na połączenie mebli: kwadratowe, okrągłe, różne tekstury i odcienie.

Komentarze
 Autor
Informacje podane w celach informacyjnych. W kwestiach budowlanych zawsze skonsultuj się ze specjalistą.

Hol wejściowy

Pokój dzienny

Sypialnia